Moje 2letá dcera rezolutně odmítá pít z hrnku

11.12.19 10:06

Moje 2letá dcera rezolutně odmítá pít z hrnku

Holky jsem úplně bezradná :zed: moje dvouletá dcera odmítá pít z čehokoliv jiného než z láhve s dudlikem. Vyzkoušela jsem úplně všechno, hrnky s pitkem, obyčejné hrnky, i s oblíbenýma postavičkama. Ani brčko neuspělo. Ani flašku typu Jupik, sportovní flašky, prostě nic :,( raději třeba i 24 hodin nepije :,( a teď to bohužel vygradovalo k tomu, že si ukousla dudlík na té jediné lahvi, co z ní pije a odmítá i to. O výměně dudlíku nechce ani slyšet, to odmítá také :( :,( zkoušela jsem vše po dobrém, po zlém, bez úspěchu. Prosím nemůže mi někdo poradit co dělat? Obávám se, že pokud nepolevi ve svém zabejceni, budeme muset do nemocnice :,( :( :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31288
11.12.19 10:13
@Veronique123 píše:
Holky jsem úplně bezradná :zed: moje dvouletá dcera odmítá pít z čehokoliv jiného než z láhve s dudlikem. Vyzkoušela jsem úplně všechno, hrnky s pitkem, obyčejné hrnky, i s oblíbenýma postavičkama. Ani brčko neuspělo. Ani flašku typu Jupik, sportovní flašky, prostě nic :,( raději třeba i 24 hodin nepije :,( a teď to bohužel vygradovalo k tomu, že si ukousla dudlík na té jediné lahvi, co z ní pije a odmítá i to. O výměně dudlíku nechce ani slyšet, to odmítá také :( :,( zkoušela jsem vše po dobrém, po zlém, bez úspěchu. Prosím nemůže mi někdo poradit co dělat? Obávám se, že pokud nepolevi ve svém zabejceni, budeme muset do nemocnice :,( :( :?

A co ji fakt nechat nepít a nechat ji venku běhat. Normálně se dítě napije, i kdyby byla jen obyčejná voda z kohoutku :nevim: Měla bych přichystanou lahev a třeba bych se před ní i napila a dělala, jak mi to chutná. Doma bych ji nalila pití třeba do Ikea hrnku s tím zobáčkem, aby se nepolila a nechala ho stát někde, kam dosáhne. Nenutila bych a nevyhrožovala. Ona asi poznala, že se necháš tímhle dost vytočit (jasně, nemůže být bez pití dlouho) a tak to zkouší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
11.12.19 10:14

Co si prituknout panakem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3862
11.12.19 10:15

@Veronique123 tak ji nech ten dudak a nic neres. Mám 2 děti kluk chtěl dudak skoro do 3 teď mu bylo 9 a je úplně normální a holka ta tedy pila z hrnku dřív, ale třeba mléko jedině z súdánu a teď ji je 7 a je úplně normální. Nevím proč by jste měli jezdit do nemocnice. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31288
11.12.19 10:18
@jopo píše:
@Veronique123 tak ji nech ten dudak a nic neres. Mám 2 děti kluk chtěl dudak skoro do 3 teď mu bylo 9 a je úplně normální a holka ta tedy pila z hrnku dřív, ale třeba mléko jedině z súdánu a teď ji je 7 a je úplně normální. Nevím proč by jste měli jezdit do nemocnice. 8o

Asi kdyby jí nic nedala a holka nepila třeba 3 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3862
11.12.19 10:26

@Russet tak jako pardon, ale piti je základ tak snad by to nenechala dojít az takto daleko. Jednou se to zlomí jako všechno. Naši třeba vůbec neměli dudlik nechtěli ho ale flaška a dudakem tu kluk miloval. A kamarádky holka měla ráno teplé mlíko ve flasce celou školou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31288
11.12.19 10:30
@jopo píše:
@Russet tak jako pardon, ale piti je základ tak snad by to nenechala dojít az takto daleko. Jednou se to zlomí jako všechno. Naši třeba vůbec neměli dudlik nechtěli ho ale flaška a dudakem tu kluk miloval. A kamarádky holka měla ráno teplé mlíko ve flasce celou školou.

Tak jestli se holka zasekla a nechce pít, tak jak to do ní má nalít? Ani tu lahev s ukouslým dudlíkem nepije vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11059
11.12.19 10:33
@jopo píše:

Ano, pití je základ, ale zakladatelka nic tak daleko dojít nenechává, ona svojí dceři pití nezakazuje, naopak jí ho předkládá, a to v různých variantách.
Buď bude dle tvé rady čekat, až se to zlomí, nebo to bude chtít řešit dřív. Při tvé variantě hrozí mimo jiné to, že bude chtít dát dceru do školky, kde lahev s dudlíkem rozhodně nepovolí, a dceři tím značně zkomplikuje nástup do školky. Myslím, že by to řešit měla. Pokud si dcera sama prokousla dudlík a lahev teď odmítá, tak dávat jí jinou miminovskou mi přijde naprosto zbytečné. V klidu bych jí vysvětlila, že se ta věc už zničila a dala jí na výběr několik možností, jak se napít. Hlavně kolem toho nedělat žádné scény, když se nenapije, tak se usmát, říct, že to nevadí, že třeba bude mít žízeň za chvilku. Zakomponovat pití do hraní (např. panenky budou jako pít brčkem, maminka si s nimi bude připíjet apod.), ale zapojit tam i možný scénář, když se pít nebude (např. panenky budou muset do nemocnice a dostanou injekci).
Jakmile to dítě vidí, že jinou cestu si nevyvzteká a že už to vlastně ani žádnou zvláštní reakci nevyvolává, tak ho to přestane bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10853
11.12.19 10:41

@Veronique123 Tohle je problém, jenže pokud nechce ani vyměnit ten dudlík, tak bude muset prostě začít pít z něčeho jiného, je to možná příležitost jí to odnaučit :nevim: Pochybuju že bude dobrovolně žíznit, jen proto že nemá dudáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
11.12.19 10:55

Láhev bych před ní vyhodila, aby ona viděla, že už opravdu žádná láhev doma není a pak by ji už nic jiného nezbylo, než pít ze skleničky. :nevim: Když ví, že láhev je doma a nakonec vždycky z ní pití dostane, proč by to nezkoušela. Já jsem to tak udělala taky, jak s lahví, tak s dudíkem a kluci to pochopili rychle, že prostě není. Musíš vydržet. Je už opravdu hodně velká na to, aby cucala pití z lahvičky pro miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 11:07

Tohle to vůbec nezávidím. Syn od roka pije z flašky od Jupiku ale dávám mu tam jen vodu. Nemá problém :nevim:. Každopádně ve 2letech už bych ji to utla. Starší dceři jsem dávala hrníček obycejny a klasický brčko nebo jsme si vždy tukly na „zdraví“. Zkus ji promluvit do duše a z flašky dávat „pít“ panence (miminku). Říct ji, že je velká slečna ať láhev nechá pro panenku. Nebo pak na ni můžeš trvdeji…stím, že když nebude pít, pojedete do nemocnice. Ono se to zlomí. Žízeň mít bude tak, že se napije. Pevný nervy. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 11:28

Syn byl stejny, z hrnku pil minimalne. Zlomilo se to v jeslich, kam ve 2,5 nastoupil. Ted mu je 3,5, pije pekne z kelimku. Nehrotila bych to a lahvicku dala.

• Citovat
  • Nahlásit
11.12.19 11:32

Holky děkuji, s tou nemocnicí jsem to myslela, jako že pokud nebude vůbec pít, řeším tenhle problém už téměř půl roku. Pravda, že pokaždé vymeknu, ale proto, že mi přijde, že nepít 24 hodin je už dost na pováženou. Sladké šťávy ani džusy nepije. Jen vodu nebo neslazeny čaj 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
11.12.19 11:40

Tak běžte a vyberte právě spolu nějaký ten džus, fruko, štávu, co by chtěla naředit… šla bych na to druhou stranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4536
11.12.19 12:40

Já bych na to šla po dobrým, naučila jsem takhle syna jíst jinou lžičkou, než zelenou… Řekni že se flaška bohužel rozbila, ale že to nevadí že máte spoustu jiných věcí, že kterých s nemůže napít. Vyskladala bych je všechny před ni, naplnila oblíbeným pitím a řekla, ať si vybere, co chce. Když nebude chtít nic, tak v klidu a s úsměvem říct, ze nevadí, tak až bude mít žízeň že si vybere potom. A šla hned dělat něco jiného. Nedělat kolem toho vedu, brát to jako normální věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat