Moje 9 měsíční dcerka je stále unavená

3085
12.7.13 12:49

moje 9. měsíční dcerka je stále unavená

Ahoj děvčata, chci se zeptat, zda je normální, že moje 9. měsíční dcerka mi přijde stále unavená a dneska navíc mi přijde, jakoby měla mžitky před očima. Stojí a dělá očičkama jakoby měla mžitky před očima, ale když jsem venku nebo tak, tak to nemá.. Nevim zda mám s tím jít k Dr.? Má někdo s tímto zkušenosti? Spinkáme od 20.hod od těch 7 hod. A pak od 9:30 cca do 11 a cca od 14 - 15:30 hod. Snaží se taky stále sama stát, tak jestli to k tomu nepatří?? Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

chatwenna
12.7.13 12:52

Mne se zda ze spi normalne…

A s temi mzitkami to nechapu… Co je to za pohyb?

• Nahlásit
  • Citovat
3085
12.7.13 12:54

@chatwenna jak u dospělého, vyvalí oči a kouká, jakoby měla kolem hvězdičky a trochu zavrávorá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
12.7.13 12:58

@RadulkaZ Ja myslim, ze ji moc sledujes :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
3085
12.7.13 13:02

@chatwenna jo tak tahle odpověď mi moc pomohla, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300

Naše devítiměsíční spí podobně, akorát ty dva denní spánky má tak po 40 minutách, ale jsou dny, kdy si dá dvakrát hodinu a půl. Myslim, že to je normální. Ty mžitky bych spíš viděla na to, že se snaží sama stát a neví, co si o tom myslet. A nechci to zlehčovat, ale moje malá když vyvalí očka tak tlačí… :D Ale kdyby se ti to nezdálo, tak bych být tebou zavolala k dr., pro jistotu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406

Já si taky myslím, že je to normální. Mám ročního kluka a spí hodně podobně a řekla bych, že vyvalené oči patří k těm novinkám a zajímavým věcem okolo a vrávorání se stabilitou. Vždyť je pro ni vše nové a teprve se učí pohybovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4433
12.7.13 13:03

Našemu je 15m, v noci spí stejně jako tvoje a před den dvě hoďky dopo a dvě hoďky odpo.. a to vstane a za pár minut už zas polehává :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
12.7.13 13:04

Spaní mi přijde v tomhle věku adekvátní (leda, že by spala výrazně méně a najednou z ničeho nic začla spát hodně) a ty „mžitky“… není to tak, že se na něco zadívá a pak se „vrátí do reality“ a trochu se zahoupe? Dle tvého popisu mi to nepřijde jako nic patologického, ale pokud máš obavy, tak nic jiného, než doktor, ti stejně lépe neporadí. I když nevím, co by jsi tam s ním v tuhle chvíli rozebírala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
12.7.13 13:05

Poznám kdy moje dítě vyvalí oči, že jí něco zajímá, nebo když tlačí, ale že mi u toho spadne a pak jí kmitají oči je trochu divný, ale asi to bude pitným režimem, jelikož mi to moje škvrně odmítá druhý den pít samotnou vodu nebo čaj, takže je možné, že je to s tím spojené, jen doufám, že nic víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
12.7.13 13:07

@RadulkaZ zdá se mi, že ty chceš slyšet, že máš dítě nemocné že to normální není. Zajdi s ní k doktorovi, protože mi to její chování nevidíme a dle tvého popisu se mi to opravdu špatné nezdá. Dr. vás zřejmě pošle na neuro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
12.7.13 13:08

@Kakika no popravdě jsem myslela, že mi někdo napíše: „jeee, moje prdelina to má teď taky, je třeba venku špatný tlak, neboj, to je normální“, která máma chce slyšet, že její dítě je nemocné??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
12.7.13 13:08

Pokud pozoruješ extrémní únavu (bez ohledu na spánek) tak to problém může být. a jestli sleduješ nějaké zvláštní kmitavé pohyby očí, tak to konzultuj, matka je citlivá na své dítě a jestli se ti něco nezdá, tak se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
12.7.13 13:12

@RadulkaZ, co vlastně chceš slyšet?

Když se Ti dítě nezdá, jdi s ním k doktorovi - když už založíš diskusi, nemá smysl se vztekat, když Ti někdo napíše něco jiného. My ji neznáme - a sorry, přes internet bych nedělala diagnózu ani vlastnímu dítěti, natož cizímu.

Paní doktorka se pravděpodobně dost pobaví, až uslyší příznak „má mžitky před očima“ u devítiměsíčního dítěte… ale z titulu své profese nad tím nemůže mávnout rukou, tj. pošle Tě na klasické kolečko neurologie-sono-rentgen (v nepředvídatelném pořadí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
12.7.13 13:14

@RadulkaZ budeš se divit, ale jsou mámy, které nechtějí slyšet, že to, co pozorují je normální, protože to pak vypadá, že porozují přehnaně. V tvém druhém příspěvku dítě zavrávorá, v čtvrtém už rovnou spadne a kmitají ji oči, tak nevím, co si o tom myslet.

Obě moje děti, když se stavěli, obcházeli nábytek ale ještě nechodili samy v prostoru, občas zavrávorali. Vysvětlovala jsem si to tak, že se zadívali a zapomněli, že se mají pevně držet. I když se třeba drželi. Prostě chvilkové znejistění. Ale nevím, co přesně dělá tvoje dítě. Nechci zlehčovat jeho stav, zvlášť, pokud nevím, jak se vlastně projevuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama