Moje a jeho děti

Anonymní
12.1.19 20:37

Moje a jeho děti

Chtěla bych se zeptat, jak to máte ve vztahu po rozvodu, pokud máte svoje děti v péči a partner má styk se svými a děti si navzájem nesednou. U nás si nerozumí, i když jsou v podobným věku. Jsme spolu 4 roky, ale společné akce o víkendech pořád probíhají tak, že jeho děti jdou nebo se drží spolu a moje taky :? Uvažujeme, jestli má smysl se pořád ještě snažit je spojovat. Pokud ne, bude to znamenat, že on bude se svými děti trávit čas sám; taky já a jeho děti si budeme fakt úplně cizí.

Prosím nechat anonym, děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

40351
12.1.19 20:44

Ve společném soužití by neměly být moje a tvoje děti. Vychováváte je spolu - jste jejich rodiče. Já jsem teď sám s dcerou a kdyby se našla žena i s dítětem, určitě bych rozdíly nedělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58701
12.1.19 20:45
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, jak to máte ve vztahu po rozvodu, pokud máte svoje děti v péči a partner má styk se svými a děti si navzájem nesednou. U nás si nerozumí, i když jsou v podobným věku. Jsme spolu 4 roky, ale společné akce o víkendech pořád probíhají tak, že jeho děti jdou nebo se drží spolu a moje taky :? Uvažujeme, jestli má smysl se pořád ještě snažit je spojovat. Pokud ne, bude to znamenat, že on bude se svými děti trávit čas sám; taky já a jeho děti si budeme fakt úplně cizí.Prosím nechat anonym, děkuju.

To je nahoru dolu. Nenutila bych je. Něco společně zkrátka befelem, ale dala bych jim i čas jen se svym tátou, asi ho moc nemaj. A Ivo, za pár měsíců může být všechno zas jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.19 20:47

@mrav vidíš to takhle, protože máš malé dítě. My už máme puberťáky. A já nejsem rodič jeho dětí a on není rodič mých - naše děti mají své maminky i tatínky. Máme je navzájem rádi, ale jejich rodiče nejsme.
Navíc jeho děti s námi nežijí.

• Nahlásit
  • Citovat
58701
12.1.19 20:49
@mrav píše:
Ve společném soužití by neměly být moje a tvoje děti. Vychováváte je spolu - jste jejich rodiče. Já jsem teď sám s dcerou a kdyby se našla žena i s dítětem, určitě bych rozdíly nedělal.

Ale prd, pokud Maj fungující vlastní matku, tak se nemůže ona psaovatdo role matky a on do role otce. Zvlášť, pokud toneakceptujou samotné děti, máš smůlu. Prostě jeho děti Maj svou matku, ta k nim má rodičovská práva, a s těmi jdou ruku v ruce i povinnosti. Můžeš si hrát, že jsou jako tvoje, ale v reálu narazí. Může to fungovat za předpokladu, že bio rodič není, nefunguje nebo je odstavenej na druhou kolej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58701
12.1.19 20:50
@Anonymní píše:
@mrav vidíš to takhle, protože máš malé dítě. My už máme puberťáky. A já nejsem rodič jeho dětí a on není rodič mých - naše děti mají své maminky i tatínky. Máme je navzájem rádi, ale jejich rodiče nejsme.
Navíc jeho děti s námi nežijí.
:palec:
Hele, mrav nemá zkušenosti, to jsou ideály.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.19 20:55

Vůbec bych si nedělala násilí, pokud děti o společně setkávání nestojí, nechala bych partnera ať se jim věnuje sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.19 20:57
@Lama Lama píše: :palec:
Hele, mrav nemá zkušenosti, to jsou ideály.

tak já to beru, že když je má někdo v péči, tak je tak bere (víc jako své). Přítel má k mým dětem taky blízko, ale je to i proto, že já mu ten prostor dám a taky, protože s námi žije.
Mrav to má celé jinak, podle mě logicky.

U nás je to spojené s tím, že když bude se svými dětmi sám, bude i s bývalou, což mi nevyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
58701
12.1.19 21:03
@Anonymní píše:
tak já to beru, že když je má někdo v péči, tak je tak bere (víc jako své). Přítel má k mým dětem taky blízko, ale je to i proto, že já mu ten prostor dám a taky, protože s námi žije.
Mrav to má celé jinak, podle mě logicky.U nás je to spojené s tím, že když bude se svými dětmi sám, bude i s bývalou, což mi nevyhovuje.

Proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23088
12.1.19 21:13

A nešlo by upravit styk, aby v době, kdy jsou jeho děti u Vás byly tvoje děti u otce? V systému víkend jedou za 14 dní by to šlo. Děti by se nepotkávaly a tebe by třeba samotnou vzaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.19 21:17
@Aspera píše:
A nešlo by upravit styk, aby v době, kdy jsou jeho děti u Vás byly tvoje děti u otce? V systému víkend jedou za 14 dní by to šlo. Děti by se nepotkávaly a tebe by třeba samotnou vzaly.

systém máme složitější a takhle to bohuže nejde.

@Lama Lama píše:
Proč?

jeho děti to tak preferují.

• Nahlásit
  • Citovat
3725
12.1.19 21:20

A to se vyloženě nenávidí? Tak nemusí se hned milovat, choďte na nějaké společné akce jako bowling a snad se to zlepsi. Take mám takovéhle tátou vyženene sourozence … Jsme zhruba stejně starý a klukům to trvalo dýl, holky jsme si sedli rychleji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58701
12.1.19 21:22
@Anonymní píše:

A on?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50902
13.1.19 01:23
@Anonymní píše:

Děti to preferuji a on se tomu podřizuje?
Mám taky partnera s dítětem, ale tohle bych nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.19 11:44
@kristyn.g píše:
A to se vyloženě nenávidí? Tak nemusí se hned milovat, choďte na nějaké společné akce jako bowling a snad se to zlepsi. Take mám takovéhle tátou vyženene sourozence … Jsme zhruba stejně starý a klukům to trvalo dýl, holky jsme si sedli rychleji

ne že by se nenáviděly, prostě nenacházejí společnou řeč, mají odlišné zájmy, i když jsou v podobném věku. Moje děti se o kontakt pokoušejí víc, ale po přítelových dětech taky neprahnou. Snažíme se už aspoň rok tak jednou za měsíc nebo i víckrát někam společně jít a něco podniknout, vymýšlíme akce, které by aspoň trochu oslovily oboje děti, ale stejně se tam většinou drží zvlášť. Možná má vliv i to, že jeho děti jsou v jiné sociální bublině nebo je k nim jiný přístup, mají o dost lepší oblečení, elektroniku ap. a jejich kamarádi to mají podobně. Ale to se jen dohaduju.

@Lama Lama píše:
A on?

přítel svým dětem vychází vstříc, jemu to rozhodně nevadí. A ví, že to vadí mně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama