Moje babička ví nejlíp jak se starat o mého syna.

Anonymní
14.2.21 23:12

Moje babička ví nejlíp jak se starat o mého syna.

Dobrý den, potřebuji se hlavně svěřit…loni v únoru se nám narodil syn a já s mužem jsme se už předtím dohodli, že se z jednopokojového bytu přestěhujeme k mojí babičce. Máme zde víc místa, jsme blíž rodině a hlavně zvládneme lépe našetřit na vlastní domek. Jenže jsme tu 10měsíců a já šílím. Všechno dělám špatně. Za jejich časů se to dělalo takhle…neumím ho nakrmit, ani správně uspat. Nic.
Rada by pomohla, ale tipy jako tak se odstěhuj nepomůžou. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13585
14.2.21 23:26

Pokud jsi to ještě neudělala, tak upect buchtu, uvařit kafe a pozvat babicku, poděkovat ji za zázemí které vam poskytla a poprosit o respektování Tebe jako matky. Zdůraznit ze jeji rady jsou cenné, ráda za ni přijdeš když nevís, ale naopak jsou věci, které si chceš dělat po svém, jako kazda mama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
14.2.21 23:27

Sice to slyšet nechceš, ale nic jiného než se odstěhovat ti nepomůže. Ještě tak trávit čas v 90 % mimo dům babičky, aby nevznikaly třecí plochy. Zaujalo mě, že čekáte, až našetříte na domeček. To ale z běžného platu našetříte až bude dítě v pubertě. Neblázněte. Pár tisíc za nájem za duševní zdraví celé rodiny fakt stojí. Tohle jsou neřešitelné situace. Babička po 70 letech zkušeností názor nezmění, a ty jako matka nebudeš mít nikdy pořádně šanci si to udělat po svém. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
14.2.21 23:30

Upřímně nic jiného v tomto případě nepomůže. Nikdy nedělá dobrotu, když bydlí (pra)rodiče s dětma.
Každopádně já bych se asi ohradila. Prostě je to tvoje dítě, tvoje výchova. Platíte jí aspoň nájem, aby nemohla začít citově vydírat tím, že vás tam nechala a že ji musíš poslouchat? Pokud ne, tak bych jí řekla, že nájem platím, tak se spolu nemusíme vůbec bavit a do výchovy nemá, co mluvit. Zvlášť když nepomáhá domluva.

Takhle se to stalo tenkrát v naší rodině a to babička jezdila jen na návštěvy a mamka z toho byla v háji. Táta (zeť) ji sprdnul. Byla tak 2 týdny uražená, ale přešlo jí to a vztahy byly naprosto v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30419
14.2.21 23:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebuji se hlavně svěřit…loni v únoru se nám narodil syn a já s mužem jsme se už předtím dohodli, že se z jednopokojového bytu přestěhujeme k mojí babičce. Máme zde víc místa, jsme blíž rodině a hlavně zvládneme lépe našetřit na vlastní domek. Jenže jsme tu 10měsíců a já šílím. Všechno dělám špatně. Za jejich časů se to dělalo takhle…neumím ho nakrmit, ani správně uspat. Nic.
Rada by pomohla, ale tipy jako tak se odstěhuj nepomůžou. Díky.

No a co ti teda radí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3124
14.2.21 23:42

Když už jste založili rodinu, tak se postavte na vlastní nohy a odstěhujte se :nevim:.
Za jak dlouho "našetříte " na vlastní dům??
Takových diskusí "rodina mi mluví do výchovy " jsou tady desítky, když se budete chovat jako dospělí, budete mít klid :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
15.2.21 01:02

A máte u babičky vlastní kuchyň a sociální zařízení? Nebo jste v jednom pokoji a vše společné?
Píšeš, že ty a muž jste se rozhodli… Babička vám tuto možnost sama nabídla a vy jste ji zvažovali? Nebo Bo vy jste žádali babičku, že u ní budete bydlet?
Našetřit si na domeček v době, kdy pobíráš rodičovský příspěvek, to znamená, že partner musí mít hodně vysoké příjmy. Tak bych něco z toho obětovala a šla bydlet do nájmu.
Předpokládám, že babičce dáváte peníze za bydlení a energie. A jídlo a drogerii si kupujete také sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9087
15.2.21 06:04
@JOHNDENVER píše:
Když už jste založili rodinu, tak se postavte na vlastní nohy a odstěhujte se :nevim:.
Za jak dlouho "našetříte " na vlastní dům??
Takových diskusí "rodina mi mluví do výchovy " jsou tady desítky, když se budete chovat jako dospělí, budete mít klid :mavam:

Přesně, hlavně že maj dítě, ale pověsi se na krk babičce a ještě ji promlouvá. Z jednoho platu na barak nasetri až půjde to jejich dítě na vysokou. Když nebyli schopný nasetrit z dvou platu doteď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6890
15.2.21 06:18

@prejeta_zaba @JOHNDENVER píše, že tam bydlí schválně, kvůli tomu, aby mohli šetřit rychle a dost a vy ji radite, ať se odstěhuje do drahyho nájmu. :roll: chápete, že rozdíl může dělat klidně 10tis? Jestli tam platí jen část energii apod.

Já bych s babičkou hodil řeč. Poděkoval, za to vše, co pro nás dělá a důrazně se vymezil proti radam, co ti opravdu vadí. A pak to pouštěl jediným uchem dovnitř a druhým ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74991
15.2.21 06:34
@Cenarius píše:
@prejeta_zaba @JOHNDENVER píše, že tam bydlí schválně, kvůli tomu, aby mohli šetřit rychle a dost a vy ji radite, ať se odstěhuje do drahyho nájmu. :roll: chápete, že rozdíl může dělat klidně 10tis?

No, prave ze to chapeme… A když nejsou schopni si ani sami zaplatit bydlení, tak se nesmi divit, ze ma babicka celkem opravneny pocit, ze nejsou schopni se postarat o dite. A rikat ji mohou, co chtejo, dokud tam budou zafarmo hnizdit, tak jim do toho kecat bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
15.2.21 06:49

Radeji se zadluzit hypotekou do duchodoveho veku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 06:56

Kolik let by jste museli bydlet u babicky, nez by jste si na dum nasetrili?
Chcete jenom jedno dite?

Ja tohle mysleni nepochopim, nemyslim to ve zlem..byly casy, kdy jsme platili za najem mnohem vuc, nez bychom platili za vlastni hypoteku, protoze jsme na ni nemeli, neschvalili by nam ji..Nikdy nas nenapadlo resit.to jinak, nez sami.
Dnes mame 3deti, dum, mame se dobre…ke vsemu jsme se dopracovali postupne.

Meli jsme dite, museli jsme se postarat.

• Citovat
  • Nahlásit
1808
15.2.21 07:07

A jak to vypada ty rady? To za tebou stoji cely den? A to te vylozene komanduje nebo jak? Me neni jasne z toho prispevku, jestli tam mate nejake soukromi, nebo jak tam bydlite, jestli je mozne s babickou netravit cely den. Ja to zkusim brat z jejiho pohledu a z toho pohledu, ze to je hodna pani, jako moje babicky…, nejspis se ti snazi nejakym upusobem pomoct, mozna to dela nestastne, ale prece neni zla, ze by vas chtela prudit, buzerovat a ublizovat ti ne? Mas vlastne 3 moznosti, kdyz se stehovat nechce..poslechnout si ji, odkyvat ajet si po svem…odkyvat a delat to tak, jak chce babicka…nebo si s babickou promluvit, podekovat a vysvetlit ji, ze dnes uz se veci delaji jinak a taky, ze uz jsi dospela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19108
15.2.21 07:10

Předpokládám, že zakladatelka šetří na zálohu na hypotéku, ne na celou vilu a je sakra rozdíl dávat někde desítku za nájem nebo ji spořit, to je rozdíl 120 tisíc ročně. Za tři roky můžou jít do hypotéky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6515
15.2.21 07:16

Máš 3 možnosti. 1.držet hubu a krok a nechat si to líbit, což asi nechceš když sem píšeš. 2. Slušně si s babičkou promluvit, poděkovat ji za její rady a říct ji, že si budeš vychovávat SVOJE dítě dle SEBE. Což pochybuju, že zabere. 3. Odstěhovat se. No asi jsem tě moc nepotesila, ale vicegeneravni bydlení prostě nefunguje v 98%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat