Moje dcera si nechce hrát s dětmi

579
25.5.16 17:53

Moje dcera, v září 4roky si nechce hrát s dětmi

Dcerce budou v září 4roky, má roční sestřičku, aby s narozením sestry nebyla hned dána do školky, šla tam v únoru, ve školce ještě stále poplakává, ale jinak je tam prý vcelku spokojená, hodně to konzultuji s paní učitelkou, chodí 4krát týdně do oběda, nespí tam..a je to hned vede baráku…paní ičitelka vidí největší probém v tom, že chce být stále jen s dospělými, dcera je velmi chytrá a opravdu máte pocit, že se bavíte s dospělou osobou, až mě to občas děsí, na druhou stranu naopak se neumí bavit jako dítě, neumí si moc hrát, děti jí nebaví, hrát si s nimi moc nechce…od malička jsem s ní chodila do center, herniček, stále byla obklopena dětmi, ale vždy byla spíše u mě, když byla mladší tak jsem to tolik neřešila…vlastně ještě do nedávna jsem to neřešila, až s tím přišla paní učitelka, že trošku trpí ve školce tím, že se jí snaží vysvětlit a naučit to, že s dětmi je fajn si hrát, naučit jí být trošku víc dítětem…pere se to ve mě, samozřejmě, že bych si to přála, na druhou stranu každej jsme jiný a nutit jí hrát si s někým s kým nechce, dost se to ve mě mele, máte někdo podobnou zkušenost? Dcera má ráda děti, vyhledává je, ale pak když je s nimi, tak spíš pozoruje, málo kdy ji nědo zaujme, opravdu jedno z dvaceti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

62733
25.5.16 17:58

@wesny zkusenost nemam, ale tohle ji nenaucis, chce to cas. Nebylo b lepsi ji tam nechat i spat s detmi, at se vic zacleni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
25.5.16 18:00

To chci zasvést po prázdninách, ať toho není moc, ještě každý den pláče, a už to mi rve srdce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 18:05

Jestli je takto spokojená a nepřináší jí to nějaké praktické potíže, tak bych ji nechala tak. Řešila bych to tehdy, pokud by se zapojit chtěla, ale z nějakého důvodu by jí to nešlo a byla z toho nešťastná, nebo kdyby ji to nějak omezovalo v každodenním fungování. Může být introvert, pozorovatel nebo taky hodně nadané děti si taky obvykle nerozumí s většinou vrstevníků, nebo není po sociální stránce zralá a změní se to časem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
25.5.16 18:08

@verusak.berusak přesně to si také myslím…paní učitelkamá takové praktiky, že ji hodně chválí, když si s někým hraje, dcera chce chdoit na procházky, tak jí slíbí procházku, když nebude plakat a bude si hezky hrát s dětmi..já si nejsem jistá, jestli je to ta správná cesta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 18:10

Ještě mě napadá, když je třeba jen s jedním dítětem, tak si taky nehraje? Některé děti se stáhnou ve větším kolektivu, ale když jsou třeba jen s jedním či dvěma kamarády, hezky si vyhrajou. Pokud by to bylo tak a má někoho s kým si trošku rozumí, třeba v té školce, zvala bych domů na návštěvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 18:20

@wesny Já bych pochopila, jestli to učitelka řeší proto, že v té školce třeba plakává hodně, tak jí chce pomoc, aby tam měla kamarády a bylo to tam pro ní lepší. Ale pokud je tam jakž takž spokojená a hraje si sama, nešpracuje se třeba tak, že by to narušovalo denní program, tak moc nevidím důvod to řešit. Jinak asi taky dost záleží, jak to ta učitelka pojímá. Jestli jí jenom říká, hraj si s dětmi (ale holka možná prostě neví jak?), nebo i se jí nějak návodně snaží zapojit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
25.5.16 18:23

@verusak.berusak To zase je právě moc fajn, hodně se snaří ji zapojit, motivovat, právě, že hodně pláče a chce být v náručí učitelky a povídat si jen s ní…takže si myslím, že to dělá dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 18:35

Dcera též nebyla moc na hraní s dětmi. Více jí bavily jiné činnosti. Hlavně měla ráda organizovaný čas. S dospělými se také cítila lépe. Nyní má mladší sestru, ta je její opak. Živel a ráda si s dětmi hraje. Hodně jí to naučilo, vlastně obě se učí zároveň. Kolikrát když byla starší, tak se mě ptala, proč musí chodit do školky, že už by chtěla chodit do školy. Tak jsem jí vždycky říkala, že aby se naučila hrát s dětmi a spolupracovat s ostatními dětmi. Tak to ona docela chápala, protože je hodně chytrá. Tak se i snažila se zapojit do volných neorganizovaných her dětí, ale ona má ráda pravidla a nerada je porušuje, což zase ostatní děti rády, takže to se jí moc nelíbilo. Když jsme s ní byli v Pedagogicko-psychologické poradně (prevence specifických poruch učení), tak nám psycholožka říkala, že má vysoké IQ asi 136 a že s vrstevníky může mít díky tomu problémy. Zatím je ve druhé třídě a hodně se to zlepšilo už ve školce. Ona není bojácná, všechno si vyřídí. S dětmi problém nemá, ale učitelka říká, že je takový samorost, že děti nepotřebuje. Baví se se všemi, ale nemá žádnou úplně nejlepší kamarádku.

• Nahlásit
  • Citovat
11133
25.5.16 18:38

@wesny
ja nevim, ale zacala v unoru a mame konec kvetna, tak aby po skoro 4 mesicich kazdy den plakala a nkedy plakala tak, ze chce byt v naruci u ucitelky, to mi zas tak uplne pohodove neprijde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
25.5.16 18:40

Anonyme, mluvíte mi z duše, ta mladší roční je živel nad živly…asi to budeme mít velmi podobné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
25.5.16 18:42

Vlastně začala 28.února a z toho asi tak měsíc a půl byla doma marod na střídačku, takže zase tak dlouho to není :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.5.16 18:44
@wesny píše:
Vlastně začala 28.února a z toho asi tak měsíc a půl byla doma marod na střídačku, takže zase tak dlouho to není :))

no jo, to je jina ;) pak dej vic casu i tomu hrani s detma. prece jen vstoupila do lehce zabehnuteho kolektivu a byt najednou s tolika detma je velky rozdil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 18:48

Takže také je mezi nimi rozdíl tři roky? U nás starší všechno mladší naučila - barvy, zavazovat tkaničku atd.. ;) Já nemusela nic. A pro starší to bylo přínosné v tom, že ta mladší je tak akční, že to i tu starší častokrát strhne. Mladší je všude středem pozornosti, děti jí vyhledávají. Ovšem je mezi nimi takový povahový rozdíl, že jsou mezi nimi i časté konflikty. Ta starší je totiž pomalá, rozvážná. A mladší když přiběhne, tak všechno lítá.

• Nahlásit
  • Citovat
25.5.16 18:51

@wesny Tak já bych to asi neřešila, maximálně bych zvala kamarády domů, v domácím prostředí si poradí lépe. Pokud je paní učitelka fajn, tak to prostě dcera časem nějak zvládne. Bylo by dobré, aby nezískala pocit, že je „nějaká divná“, když si nechce/ještě neumí hrát, to by jí na sebevědomí nepřidalo, tudíž nepomohlo. Násilím to taky myslím zlomit nejde. Ve školce bych jí normálně nechala, na to už je velká dost a potřebuje ty zkušenosti s vrstevníky, to zas jo. Já byla jako dítě přesně to samé, co píše anonynmní nade mnou (mimochodem v rámci školního měření od Mensy mi naměřili IQ 140). Rozhodně mi více vyhovovala škola, než školka. Tehdy se to neřešilo, některé děti holt v jeslích a školce brečely, ale chodit tam musely (skoro) všechny. Kdyby mě někdo lámal, to si neumím představit. Ve škole už jsem se začlenila úplně normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama