Moje dcerka a její hnusná tchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 22:53
Moje dcerka a její hnusná tchyně

Dobrý den, dcerka (23) se mi vdala 450 km odemě. Dnes jsem u ní byla na návštěvu a co mi řekla, mě šokovalo. Pro upřesnění jsem to vypsala dole.

Otázka je : dcera k tchýni nechodí, nesnáší ji a nechce s ní nic mít společného jenže ona je asi padlá a pořád k ní leze, pozvala ji i na své narozeniny ale dcera jít nechce. Jenže - neumí ji říct svůj názor, ani že ji nesnese, nechává sebou orat, je k ní milá jak cukřík Ale To JAK S NÍ ONA JEDNÁ mi až pije krev!!! Teď sice si vše uvědomila, ale dcera i tak ji nesnese.Co jí poradit, jak jí říct že ji nechce ve svém životě, ať ji neotravuje? Doslova si necha kálet na hlavu

Přibeh; dcera po SŠ našla práci jako kosmetička, pak si našla přítele, přišlo mimi, vdala se a odstěhovala se do domečku v Čechách před půl rokem. Vždy jsem si zakládala na ní: umí perfektně vařit, uklízet, je hodná, rodinný typ a klienti ji měli rádi. Teď má 2 letou holčičku Melánku. Jenže tchýně od nastěhování (bydlí asi 500m daleko) s ní mluví s nadhledem, říká jí že „nebydlí doma ale u Jardy“, neustále ji předhazuje bývalky, oslovuje jí před cizíma Maruša, dcerku učí říkanky typu h*** prdel* lezlo" dokonce měla jednu dobu i klíče, chodila ji ráno budit :? Že jako sedí doma na p*ci co by prý dělala, pak jí pomlouvala PO SOUSEDECH!! Že sedí doma a ani ráno nevstane, že je to holota, vyfotila vnučku ráno pokakanou :nevim: a neřekla, że má týden průjmy ale že její matka je přišerná jen ji zajimaji ty jeji tuzky ( přivydělává si během MD líčením na plesy ) :cert: sama tchýně má zš vzdělání, chlapi od ní utíkají, pracuje na VPP., manžela vychoval někdo jiný
:? :? :? :? Dcera se vše dozvěděla, řeklaanželovi że ona s tchýní skončila, jenže ona jí chodí brecet a lituje že to prý tak nemyslela!!! Je jí 45 a mě je 54 let. Dcera na ni nadobro zanevřela, jenže ji vadí její návštěvy ale neumí tam vyslat manžela a říct jí że se s ní nechce bavit :/ když prijde tak je dcera hodná a vstřícná, dělá jakoby nic a pak brečí. Tchyne taky brečí neustále a objímá dceru ale ta je jak led. Ví, že kdyby ji odpustila tak by bylo zase to samé, ale těma slzama ji manipuluje. :roll: :roll: :roll: nedávno zničila i vztah tchýně svému bratrovi, protože se prý ditete od jeho ženy vyptávala kde si schovává penize a kolik měla partnerů 8o 8o 8o 8o takže takový je to zlý člověk co mi poradíte?

Je mi dcery moc líto… Nejraději bych si ji vzala domů k sobě :* :srdce: :,( ale vím že je už velká a musí to zvládnout. :,( jenže je to mé jediné vysněné dítě :( :,( i když je velká, chci aby byla šťastná

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 9504 příspěvků 27.01.19 23:05

Tak v první řadě si to musí urovnat dcera. Nechápu proč je na tchýni milá když ji nemá ráda, proč jí to neřekne. To se potom nemůže divit, že si tchýně myslí, že je to o.k. já se tedy přiznám, že bych se asi zbláznila kdyby se mi dcera odstěhovala tak daleko k nějaké čarodějnici.

Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 27.01.19 23:08

Bohužel dcera si musí stoupnout na vlastní nohy a umět se projevit. Neuděláš nic, jestli má dcera takovou povahu. je skvělé být hodný, ale vše má mít své hranice. Ale chápu, že jako mámu tě to musí ničit se na to dívat. Nicméně bych na dceru zkusila zatlačit, ať se i s manželem od tchýně odstěhují. Dcera je mladičká, snad si časem dupne a tchýni přes práh nepustí.

bjitka123
Kecalka 231 příspěvků 27.01.19 23:17

Musí to být pro vás těžké. Hlavně se dcera musí domluvit s manželem a spolu se pak pokusit tchyňu usměrnit. Řešením by také bylo odstěhovat se z dosahu tchýně. Ale pokud to nebudou řešit oni, těžko s tím vy sama něco uděláte. Jen dceru ujistit, že jste tu pro ni a že se na vás může kdykoliv obrátit, kdyby potřebovala utěšit nebo pomoct. Ale z toho, co píšete, je to zřejmé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 23:24

Jediná rada tchyní poslat někam a odstěhovat se pryč. Manžel by měl stát při své ženě a jít s ní ( vaši dceři ) ale chápu že dcera nechce tchyní říct napřímo co si o ni myslí, ale až někdy řekne tak se ji uleví. Já poslala tam kde světlo nesvití svou babku a byla to ta nejlepší věc nestýkáme se a mám klid

pedigka
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 27.01.19 23:26

Jestliže je pro Vaši dceru obtížné říct svůj názor, tak to není problém jen s tchýní, ale i s jinými lidmi. Musí to pro ni být těžké a pro vás taky. Potřebuje větší sebedůvěru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 23:32

Na to si dcera musí přijít sama, jak se vůči tchýni vymezit. Já znám svou tchýni 14 let, šest let jsem vdaná a až před půl rokem jsem se opravdu dokázala vymezit tak, že jsem řekla, že se s ní nebudu stýkat. Nemůžu říct, že nemáme nic společného. Můj manžel a její syn je ten samý člověk, děti jsou její vnoučata. To už nezměním. Byly to u nás s manželem vleklé spory, ale stála jsem si za svým a já se s ní vídám se pouze na narozeniny dětí a manžela, na Vánoce a když přijedou na besídku do školky. Jsem slušná, ale odměřená, nebavím se, ale na dotaz stručně odpovím. Co chci hlavně říct - tohle si musí Vaše dcera vyřešit hlavně s manželem. On musí stát za ní. Vím, že pro mého manžela to bylo hodně náročné. Cítil se jako mezi mlýnskými kameny, ale postupem času si to sedlo a zatím to funguje. Vy do toho vůbec nemůžete zasahovat, protože nakonec byste z toho Vy vyšla jako nejhorší, která štve dceru proti tchýni a třeba i manželovi. Já mám mamku taky daleko a vím, že je to pro ní taky těžké, ale taky vím, že mi věří, že to zvládnu. Ano, teď už snad jo, i když nervy, když má přijít, jsou vždy. Držím dceři palce. Je to hodně těžké.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 23:36

@terien @pedigka @bjitka123 @Lalelale holky díky za komentáře. Já ani nevím, proč ji nic neřekne,myslím že si to nedovolí. Kdyby se alespoň chovala odměřeně :roll: ani to ne. Je asi moc mladá. Problém je, že ji řekla že ji odpouští, ale minule jak u nich prý byla tak ji ani neposlouchala :roll: a zase se dívala s takovým nadhledem jak by byla nemožná :roll: a dceru to zase dopálilo. Nic jí už takhle neudělala,ale už je tam blok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 23:37

Anonymní : a to se s tchýní vůbec nestykáš? :nevim:

Michalealea
Stálice 74 příspěvků 28.01.19 00:24

Hm to chápu, ta moje mezi námi taky udělala peklo malá se nám narodila a prostě bránila si syna jak mohla a dovolovala mu to a mě ponizovala, prý pít může když chodí do práce atd. Ráda do mě rypadla to bylo její jsem bohužel taky ten typ tichý, hodný, ale zkrátka jsem se po roce zvedla na nohy a řekla jsem ji co si o tom myslím, ještě teď sice stále rype ale málo kdy se nechám, přítel už tolik nepije to je hlavní. Držím pěsti ať vše dobře dopadne :srdce: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 00:55
@Anonymní píše:
Anonymní : a to se s tchýní vůbec nestykáš? :nevim:

Za ten půlrok jsme se viděly čtyřikrát, protože dcera má narozeniny na podzim, potom besídka, Vánoce a manžel měl narozeniny teď. Počítám, že příště se uvidíme až v červnu, kdy má narozeniny syn. Takže to vychází tak pětkrát do roka.

la_amanita
Kecalka 461 příspěvků 28.01.19 11:21

Tak hlavně, že dcera umí uklízet a vařit, co, na to jsi ve výchově nezapomněla, ale že je hlavně člověk s právem na vlastní názory a život, a že k tomu nutnš patří i schnopnost řešit potenciální konflikty, to jsi jí vštípit zapomněla, co? Nechápu, co tu chceš za pomoc, pomoci jí můžeš ty sama tím, že ji podpoříš v tom, aby žila podle sebe.

ontar
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 28.01.19 11:27

Tak chudák manžel má ještě hnusnější tchýni, která strká do všeho nos…

karkarka
Závislačka 3188 příspěvků 28.01.19 11:30

Chtela bych slyset jak to vidi druha strana. Treba se jim nezda,ze je tvoje dcera takovy klenot,jak pripada tobe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 11:32

@la_amanita Ono to není tak jednoduché. Může to být povahový rys a to se těžko mění. Navíc v době našeho dětství byly ty priority a výchovné styly úplně jiné, než se propaguje teď. Já jsem nejčastěji od babičky slyšela větu „Sedávej, panenko, v koutě, budeš-li hodná, najdou tě.“ Tohle není jen tak obyčejný konflikt. Člověk má tendenci se k starším lidem, navíc v rodině, chovat slušně, s respektem, jenomže když se proti němu najednou objeví člověk, který nezná slovo respekt, tak se těžko řeší konflikty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >