Moje dítě chce iphone, ale nemám dostatek financí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dana112
Povídálka 46 příspěvků 07.03.19 14:06
Moje díte chce iphone ,ale nemam dostatek financí

Ahoj všichni :kytka:, moje 13-tileté dítě si přeje nový mobil a to nějakyho iphona prej a jako mně se moc ten iphone kupovat nechce, protože je to drahý jak prase..Poradíte mi jak to mam diteti vysvětlit, že na to nemam peníze…? Já jsem schopná dát za mobil jen pár tisícsovek (TAK 3 až 4 tisíce )
Je tu někdo z vas kdo má iphone? Kolik jste za nej dali penez? A jaký mate model a šetřili jste si na nej?
Napadlo mě, že bych na nej šetřila, ale řeknu vám uprimne, ze se mi na nejakyho ipona šetřit nechce..
Já mam Samsung a vyhicuje mi, nevím proč ty detska musí mit iphona, chapu, že je popularni, ale takle chtít po rodičích utrácet?
prosím nerýpejte do mě , že diteti nic nedopřeju ,ale ted nemam fakt na rozhazování penez
a je tady někdo kdo rozumí tem mobilum? V čem je lepsí ten iphone než android?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Bubla_Bučková
Kelišová 5651 příspěvků 07.03.19 14:08

V čem je lepší adidas než puma? :nevim: vysvětli mu to tak, jak vždycky. U nás ve škole byla luxus barevná propiska, dnes to jsou iphony :mrgreen:

jizvíková
Extra třída :D 12804 příspěvků 07.03.19 14:09

Jak to vysvětlit, normálně. Nemáme na to… Ve 13 letech už ví, jakou hodnotu mají peníze.
Za mobil bych nikdy nedala ty peníze. Přece nevyhodím plat za telefon

luccifera
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 07.03.19 14:09

Doporucuju kouknout na takove ty repasy. Mam iPhone SE a jsem s nim nadmiru spokojena (je to uz 3. iP co mam)

carsa
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 07.03.19 14:09

To je vtip? Iphone bych dítěti nekoupila, ani kdybych nevěděla, co s penězi a normálně mu to vysvětlím. Tohle není otázka peněz, ale zpovykanosti.

Lalelale
Závislačka 3859 příspěvků 07.03.19 14:10

Měla jsem spolužáky z chudcich rodin, a rodiče jim vždy na rovinu řekli, že peníze zkrátka nejsou. A že buď vezmou levnější věc, nebo musi časem na brigádu. Když není, tak není. Asi bych se nevymlouvala a řekla, jak to je. Bohužel v dětském světě je většinou in něco mít jen proto, že to mají všichni ostatní

cecetka
Echt Kelišová 7977 příspěvků 07.03.19 14:10

@Dana112 A kolik si dite prispeje ze sve pokladnicky?
Nas syn (12) si mobil zaplatil ze svych uspor. Takze velmi rychle prehodnotil svoji touhu po iphonu a spokojil se s LG. Dnes pokukuje po Xiaomi, na iphony se uz nediva :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 14:10

a co to je ten iphone? :mrgreen:

Meredithx
Kecalka 130 příspěvků 07.03.19 14:10

Jezisi. Pokud tvoje 13 lety decko neni rozmazlenej fakan tak pochopi kdyz mu vysvetlis, ze mobil je na telefonovani, vydrží v prumeru 3 roky a nemá cenu do neho investovat 30 tis. Normálně bych mu rekla at si ze me nedela pešek a v 16 si na neho vydela. Neni to nezbytnost, to je luxus a děcko v 13 si ho podle me nezaslouzi (pokud ovsem nemáš 60tis mesicne, ze..) pokud ne dite rozumne a ma aspoň minimalni pojem o penezich a vydelavani tak by to melo pochopit a spokojit se s mobilem za 3tis.

Tichošlápek
Extra třída :D 12875 příspěvků 07.03.19 14:12

Tak v tomto věku už snad zná hodnotu peněz. Tak mu proste vysvětli, ze si to nemůžete dovolit. Případně ať si šetří z kapesneho a ty mu pak neco přispěj. K dotazu, iPhone mám, momentálně model X, vyhovují mi maximálně. Můžete podřídit starší model, ale ani tak nebude do 4000, nebo ano ale už na nej nebudou aktualizace a to je k prdu.

Fíková
Kelišová 5778 příspěvků 07.03.19 14:14

Iphone SE se dá kolem těch 4000 pořídit, ale jestli je to nutný pro puberťáka nevím. Taky jestli by se s tím spokojil, nebo musí mít nejnovější model. Jinak ano, podle mně je ios lepší operační systém než android, ale zas tak životně důležité to není.

MEduZKa35
Stálice 84 příspěvků 07.03.19 14:15

A k čemu ho vůbec potřebuje? Ukaž mu, že je i jiná zábava. Kino, výlet, bazén…Za takový prachy může mít i týden u moře.. Je to smutný tahle doba. :zed:

Jeanny21
Kecalka 258 příspěvků 07.03.19 14:18

Normálně mu vysvětli, že na to nemáte, v tom věku to už pochopí… Já si v jeho věku vystačila s tlačítkáčem na volání, sms, a žiju. Prostě, až si vydělá, ať si pořídí :nevim:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19565 příspěvků 07.03.19 14:18
@Dana112 píše:
Ahoj všichni :kytka:, moje 13-tileté dítě si přeje nový mobil a to nějakyho iphona prej a jako mně se moc ten iphone kupovat nechce, protože je to drahý jak prase..Poradíte mi jak to mam diteti vysvětlit, že na to nemam peníze…? Já jsem schopná dát za mobil jen pár tisícsovek (TAK 3 až 4 tisíce )
Je tu někdo z vas kdo má iphone? Kolik jste za nej dali penez? A jaký mate model a šetřili jste si na nej?
Napadlo mě, že bych na nej šetřila, ale řeknu vám uprimne, ze se mi na nejakyho ipona šetřit nechce..
Já mam Samsung a vyhicuje mi, nevím proč ty detska musí mit iphona, chapu, že je popularni, ale takle chtít po rodičích utrácet?
prosím nerýpejte do mě , že diteti nic nedopřeju ,ale ted nemam fakt na rozhazování penez
a je tady někdo kdo rozumí tem mobilum? V čem je lepsí ten iphone než android?

Iphone jsem dceři koupila nový za 4 tisíce na nějakým eshopu. Proč myslíš, že je to drahý telefon?

M_Vladim
Echt Kelišová 8499 příspěvků 07.03.19 14:18

V bazaru se starší iPhone semtam sehnat dá i za ty 3…
Ale - chcete to ? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >