Moje dítě se setkalo s menigokokem a má se očkovat co ted?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 07:47
Moje dítě se setkalo s menigokokem a má se očkovat co ted?

Ahoj máme asi caca za týden očkovat, před měsícem jsme přespali tři dny u mé rodiny, teta onemocněla bolel ji krk ze zadu všichni včetně doktorů si mysleli, že prochladla a dali pro vyšší crp atb… ted se zjistilo, že měla meningokoka, může to mít třeba syn nějak v sobě? bohužel ji jeden než to propuklo ujídal i z talíře, mám strach, aby to nějak neměl v sobě a očkování to nějak nevyvolala, týden potom co jsme odjeli jen chytil rýmu jinak mu nic nebylo. Díky

Reakce:
Demi
Závislačka 3953 příspěvků 21.05.19 07:55

Doporučuji to prokonzultovat na nejbližším infekčním oddělení v nemocnici. Poradí ti i telefonicky.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 21.05.19 09:00

Meningokok je velmi zákeřné onemocnění. Prvotní příznaky jsou jako chřipka moc se z toho nepozná a pak to jde raz na raz. Vůbec bych to nepodcenovala a nechala raději dítě vyšetřit. Já plánuji také očkovat, sama jsem jako dítě meningokoka prodělala a díky bohu jsem to ustala bez trvalých následků.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34550 příspěvků 21.05.19 09:08

Určitě konzultovat s lékařem. Napiš dotaz i do této poradny , odpovídá tam odborník na očkování a můžeš získat nezávislý názor na tento problém.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 21.05.19 09:13

Meningokoka zjistili jak? Měla invazivní meningokokovou infekci (sepsi, meningitidu?), nebo jen pozitivní kultivaci z krku. Nosičů meningokoka je poměrně dost. Takže otázka je co vlastně měla. Jestli měla invazivní meningokokovou infekci (s tou by byla v nemocnici) tak by všechny kontakty měly být přeléčeny týden tabletovým penicilinem. Jestli je jen nosič tak tam si myslím že se žádné opatření neprovádí. Kdyby se syn nakazil tak už by určitě onemocněl, je to už hodně dlouhá doba od toho kontaktu. Asi bych to zmínila před tím očkováním u pediatra, ale jinak bych strach neměla.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2197 příspěvků 21.05.19 09:42

.

Josef44
Kecalka 191 příspěvků 26.05.19 00:41
@Anonymní píše:
Ahoj máme asi caca za týden očkovat, před měsícem jsme přespali tři dny u mé rodiny, teta onemocněla bolel ji krk ze zadu všichni včetně doktorů si mysleli, že prochladla a dali pro vyšší crp atb… ted se zjistilo, že měla meningokoka, může to mít třeba syn nějak v sobě? bohužel ji jeden než to propuklo ujídal i z talíře, mám strach, aby to nějak neměl v sobě a očkování to nějak nevyvolala, týden potom co jsme odjeli jen chytil rýmu jinak mu nic nebylo. Díky

Normálně očkujte meningitida má krátkou inkubační dobu Vaše dítě není v inkubační době a je celkem běžné, že člověk je přenašeč…

Váš příspěvek
Reklama