Moje fobie mě ničí i v těhotenství, bojím se o miminko!

141
1.7.20 17:56

Moje fobie mě ničí i v těhotenství, bojím se o miminko!

Ahoj maminky a těhulky, vlastně všechny, co mi můžete aspoň trosku pomoci :hug:
Jsem snad jediný “blázen”, co má fobii z něčeho tak banalniho jako je krvácení z nosu. Od mých asi osmi let, kdy mi nemohli krvaceni zastavit, mám velmi slušnou fobii z byť jen jedine kapky z nosu, která mi někde zezadu nosu ukapne :,( fobii z krve nemám, nevadí mi, když mi teče krev odkudkoli, kde vidím, odkud teče. U nosu mám strach, ze nevidím, jestli to neteče z nějaké cévy v hlavě…
A teď k největšímu problému, jsem těhotná, v 13tt a dnes se mi ze silne alergie krev trochu spustila, samozrejme obrovská klepavka a nervy nadranc…studeny pot a vše kolem toho, strašně ale opravdu STRAŠNĚ mě to štve, protože se bojím, ze tím vnitřním strachem ublížím miminku ???????????? jen prosím reagujte vy, kdo víte, co opravdova fobie znamená, ne ze si něco vymyslim :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41707
1.7.20 18:03

@ashanthe ahoj, miminku to určitě neprospívá, ale mám taky svou fobii, tak tě chápu. V těhotenství teče krev z nosu docela často, je to bohužel takový vedlejší projev. Někdo zvrací, někdo omdlívá a někdo bohužel krvácí z nosu. Co se zkusit zmínit u dr? Jestli by nedala i něco na nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1284
1.7.20 18:04

Ahoj, asi neporadím, ale mě teče krev z nosu jen v těhotenství. Takže s tím budeš muset počítat, je to kvůli zvýšenému prokrvení všech cévek, stačí aby jedna praskla a už to je. Buď v klidu a říkej si, že to je fakt jen z nějaké mini cévky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4432
1.7.20 18:18

Taky tě asi nepotesim, ale mě v prvním těhotenství řekla jednou krev z nosu snad 20 min, už jsem myslela že pojedu na pohotovost. Krvácení z nosu v těhotenství je opravdu velmi častý jev. Buď ráda, že to je z nosu a ne vaginalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
1.7.20 18:34

@Ginuš
Když spoustě fobií se dá vyhnout, třeba když má někdo fobii z výtahu, chodí po schodech :blush: ale tomuto se nedá předcházet :frowning2:️ Ale říkám, mám to cely život, takže se s tím strachem vždycky nějak poperu, ale strašně mi vadí, ze tím mohu ublížit miminku :pleading_face: ale fobie je hnusna mrcha, kterou neovlivnim a nemohu za ni :frowning2:️ Mohu se zeptat, jakou fobii mas Ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
1.7.20 18:40

@PHV @JancaS84
Já to vím a tekla mi v životě i mimo tehu, takže teď se mi to asi způsobila ta alergie, ale je to tak, v tehu teče více… je to stres, ale když šlo “jen” o mě, tak jsem měla své zle stavy a přešly…ale tady hrozny strach o miminko…cokoli bych se sebou delala, abych ho chránila, ale je na mě napojene :,(
Pak si říkám, ze maminky po celém světě prožívají hrůzy v tehotenstvi (války, znásilnění atd.) a porodí zdravé děti…šlo mi o názor nějaké maminky, co tyhle strachy z něčeho zná a miminko je na světě a zdrave :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
1.7.20 18:46

No bud to nějak vydrz, nebo zkus psychologa, s fobiema se dá dobře pracovat, prý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13916

A nepomohlo by třeba nastudovat si trochu anatomii nosu? Protože z mozku to prostě téct nemůže, pokud si do toho nosu nezarazíš šroubovák..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014

@ashanthe tak z “nejake cevky v hlave” ti to z nosu nepotece. Nevim, co mas doma za vybaveni na pripadny zastaveni, ale jestli nemas, nepomohlo by mit doma aspon veci na prvni pomoc pro tvuj lepsi pocit? Treba Gelaspon a Sanorin (jednorazove by snad neublizil, i kdyz by se v tehotenstvi nemel). Preventivne pak zvlhcovat sliznice morskou vodou a nosni masti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
1.7.20 18:48

@Platanka
Zkusím…psychiatr mi kdysi řekl, ze mě možná vyléčí porod, jako ze uvidim hodně krve…možná ani to ne..léky ze mi na to nepomohou…myslíš, ze mohu tímhle strachem způsobit potrat? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906

Jinak nemám fobii, ale deprese, úzkost, deti vypadají zdravé, ale to nemusíš poznat, jsou malé… Stejně chodím na psychoterapii a tluču se do hlavy, že jsem nezačala už v těhotenství, kdy se mi to hodně zhoršilo, ale až půl roku po porodu… Mohla jsem si ušetřit spoustu potíží a dítěti stresovy hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41707

@ashanthe no u mě je to složitější, mám za sebou 5 potratů v prvním trimestru a naštěstí 2 vymodlené děti. V těhotenství mi doslova cvakalo v hlavě. No a mám fobii z porodu, vím že někdo řekne no jo další co nechce rodit přirozeně, ale zažila jsem si dost a nakonec jsem stejně ani přirozeně neporodila. Byla jsem doslova paralizovaná, nemohla jsem ani dýchat a reagovat na cokoliv.
No a taky jsem slyšela názor proč jsem teda těhotná když se bojím porodu.
Držím palce, ať to zvládneš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
1.7.20 18:49

@bobulka88
Všechno, co existuje tak mám…gelaspony, ascorutin, jak se to zastavuje…ale je to nějaká vada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
1.7.20 18:49
@ashanthe píše:
@Platanka
Zkusím…psychiatr mi kdysi řekl, ze mě možná vyléčí porod, jako ze uvidim hodně krve…možná ani to ne..léky ze mi na to nepomohou…myslíš, ze mohu tímhle strachem způsobit potrat? :,(

Ne, potrat ne. Ale zbytečně se trapis něčím, co by třeba šlo odstranit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
1.7.20 18:51

@bobulka88
A moc dekuju, mořská voda je super, jsem celkem těžký alergik, ta mi pomáhá, pomůže i v tom, ze tím tomu předchazim ;) jsi moc hodna, dekuju ta radu a pochopení, vlastně Vám všem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama