Moje kamarádka, já a antidepresiva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 15:30
Moje kamaradka,ja a antidepresiva

Zdravim, v prve rade se chci omluvit za gramatiku, a za anonym(pisu z mobilu, a anonymiu volim jelikoz jsem tu aktivnejsi). O ted co mne trapi… pred 3lety mi byla diagnostikovana panicka porucha se zachvaty uzkosti…byly nasazeny AD. Po roce a pl vysazeni, citila jsem se perfektne, uzkosti uz se nevratily…bohuzel mne trapi strach, stres z prace. Ten strach je fakt neopodstatnely(strach jit do kavarny asednout si tam klidne sama, nebo mam strach se „obleci jinak“…proste co si o mne lide pomysi? Rano se neprobudim s radosti, ale s bolesti…(boze to zas bude den, to mne zas dnes vsichni naserou, nejradeji bych nevylezla z postele)neustale se citim jako kdybych vystupovala na podiu pred poblikem…kdyz mam s nekym mluvit poti se mi ruce, trese hlas) Mam pocit ze nejsem dost dobra, a neustale se sronaam s jinymi :,( naposledy v restauraci s rodinou jsme si objednali jidlo, mne misto kureciho rizku dali veprovy(radeji jsem ho snedla, nez abych rekla svuj nazor…mela jsem srach co si o mne pomysli cisnice…pritom je to jeji prace, a vyjadrit svuj nazor je naprosto normalni) uvazuji ze zacnu brat znova antidepresiva, jenze se potykam u kamaradky se silnym nepochopenim…tvrdi ze ad si pomaham, ze potlacuji bolest, ze mam strach celit realite. Ze musim I to zle umet prijimat, ze se pristi zivot inkarnuju znovu aznovu prost dokud si to nvyresim bez AD, a ze jsem srab. Ze je plno lidi kterym se staly sr*cky v zivote a taky jsou dal…jako a jednu stranu ma pravdu a ja premyslim zda opravdu nevytrvat, ale na druhou stranu uz mne to nebavi…nebavi mne to vnitrni napeti…Jeji nazor mne dost nici… a proto sevas ptam zacali byjste je brat znova? Diky :srdce: ( brala jsem asentru 50mg denne)

Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 01.12.18 15:50

Kámoška je psychiatrička? Že tak dobře ví, co ti pomůže…
Okamžitě bych nasadila léky (po konzultaci s psychiatričkou). Bez nich se trápíš. Zvážila bych psychoterapii (určitě s lékama).

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 01.12.18 15:55

A nejsi introvert?Když nemusíš nic z toho, co píšeš jako věci,kterých se bojíš , tak máš náladu ok?

Šarlota4
Extra třída :D 11659 příspěvků 01.12.18 15:59

Ano u psychicky a fyzicky zdravych lidi mam stejny nazor jako tvoje kamoska. Vytacej me placky, kterym se nic nedeje, ale furt brblaj jak je vse proti nim. Nicmene pokud mas problemy psychickeho razu, tak je situace uplne jina a potrebujes odbornou pomoc a muj a kamosky nazor je irelevantni, neb zdravy clovek se nemuze porovnavat s lidmi, kteri jsou zdravotne indisponovani.

Gosi
Kelišová 5812 příspěvků 01.12.18 16:28

Tak trochu s kamaradkou souhlasim v tom, ze ad problem potlaci, ale nevyresi… Jinak bych si teda pratelskou podporu predstavovala jinak, navrhla to nejake alternativy? Jogu, bachovky, bylinny caje, dechovy cviceni, terapii? Zkousela jsi neco z toho?

baimoli
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 01.12.18 17:21

Jestli máš psychiku takhle na draka, tak bych neváhala nechat si nasadit AD. Tvoje kamarádka evidentně nikdy žádné psychické bolesti nezažila, tak mele kraviny. Každého psychika reaguje na stres jinak. Zašla bych za doktorem a kámošce se s tímhle už nesvěřovala :?

Martinka404040
Kecalka 226 příspěvků 01.12.18 17:56

Promiň, ale asi tě nepotěším.. úzkosti a paniku mám od svých 13 let.. byla jsem několikrát hospitalizována .. aktivní terapie 3y denně apod.. teď je mi 20 let a stále to není ono ale je to o 60% lepší.. začala jsem se léčit před třemi lety..

A teď k tvé kamarádce… má pravdu… jediný co musíš dělat je čelit tomu co ti nedělá dobře.. říká se tomu expozice.. a opravdu to funguje.. vyzkoušeno v praxi mnou :mrgreen: .. a takhke nás tedy na té hospitalizaci bylo cca 30 a všichni jsme to museli dělat.. byla jsem tam 2,5 měsíce.. taky jsem tomu nevěřila že to pomůže.. ale pomohlo.. prášky jsem samozřejmě brala taky … ale když jsem je vysadila, teprve pak nastala aktivní léčba terapií a expozicema..léky jsou potřeba a jsou na překonání nejhoršího období.. opravdu tě nevyléčí.. jen to opodali.. musíš prostě naslouchat svému tělu.. a tedy terapie.. aktivní terapie by ti také mohla pomoct.. mě také velmi pomohla.. ale připrav se na to že ti ten terapeut řekne něco podobného.. a ještě jsou super knihy o sebepoznani a sebeovladani.. doteď mám někdy strach jít mezi lidi .. plně tě chápu.. je to strašné.. občas jsem si říkala že bych radši neměla nohu než tohle.. a vidím se v tobě až až.. také dost často přemýšlím nad tím co si o mě kdo myslí apod… mám trému a to jdu jen do třeba do lékárny a tak.. třes, pot a také jsem omdlevala… věř mi nebo ne ale vím co melu… jestli chceš můžeme si psát, nebo si třeba rovnou zavolat nebo tak řeknu ti víc…

Jinak se drž a vyhledej pomoc, než to zajde tak daleko jako u mě a to jsou teprva stavy..

Jsem v srdci s tebou :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 22:49

Ahoj devcata,jsem zakladatelka :) jinak alternativy jsem zkousela homeopatie,rizenou detoxikaci. V minulosti koureni marihuany ktere mne dost poznamenalo. Knih jsem precetla nezpocet od odpusteni az ke karmicke zatezi,ruzne motivacni knihy.Chodila jsem na terapii prociteni emoci,snazili jsme se s nimi pracovat,kdyz je ataka tak nemit z ni strach ale naopak ji zesilit.....jenze mam strach ktery je neopodstatnely,vnitrni napeti…v pondeli jdu k obvodacce si s ni o tom pokecat :mrgreen: tak vidime :* jste skvele a diky za vase nazory…prosim jestli mate nejakou knihu poslete nazvy…jo a jeste muj problem je ze jsem mela partnera(naprosto zlaty,miloval mne hodne,dinance zajistemi,nazory ktere sdilim) a ja jo poslala do haje kvuli debila co byl labilni clovek,ktery neustale ponizoval…a ted si to vycitam… :,(

Martinka404040
Kecalka 226 příspěvků 02.12.18 07:08
@Anonymní píše:
Ahoj devcata,jsem zakladatelka :) jinak alternativy jsem zkousela homeopatie,rizenou detoxikaci. V minulosti koureni marihuany ktere mne dost poznamenalo. Knih jsem precetla nezpocet od odpusteni az ke karmicke zatezi,ruzne motivacni knihy.Chodila jsem na terapii prociteni emoci,snazili jsme se s nimi pracovat,kdyz je ataka tak nemit z ni strach ale naopak ji zesilit.....jenze mam strach ktery je neopodstatnely,vnitrni napeti…v pondeli jdu k obvodacce si s ni o tom pokecat :mrgreen: tak vidime :* jste skvele a diky za vase nazory…prosim jestli mate nejakou knihu poslete nazvy…jo a jeste muj problem je ze jsem mela partnera(naprosto zlaty,miloval mne hodne,dinance zajistemi,nazory ktere sdilim) a ja jo poslala do haje kvuli debila co byl labilni clovek,ktery neustale ponizoval…a ted si to vycitam… :,(

A víš, že THC je spouštěč psych. problémů??? To byla teda fakt blbost :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 08:31
@Martinka404040 píše:
A víš, že THC je spouštěč psych. problémů??? To byla teda fakt blbost :roll:

Ahoj,marihuana byla v dobe od 17do 20…nyni jsem fakt dlouho cista. Kazdopadne mi to dost ublizilo…a byla to pitomost,nicmene jsem v te dobe byla psychicky „normalni“ nemame ani v rodine deprese…

Váš příspěvek
Reklama