Moje kočky a kočky přítele se nesnáší

Anonymní
9.8.20 20:52

Moje kočky a kočky přítele se nesnáší

Hezký večer. Před víc jak měsícem jsme se po dlouhých přípravách sestěhovali s přítelem k sobě. Já mám čtyři kočky a přítel tři. A to je ten problém. I po měsíci se vztah mezi nimi vůbec nelepší, nesnesou se a každou chvíli na sebe útočí. Někdy i dost ošklivě. I kvůli tomu jsme se stěhovali do úplně nového bytu, aby tam ani jedni nebyli „ti domácí“. Zařídili jsme jim po celém bytě police, stromy, škrabadla, prostě aby měli dost místa a mohli se před sebou schovat. Začínáme být bezradní, ale nechceme aby to byl důvod k tomu se od sebe zase odstěhovat. Poradíte nám co máme dělat aby si na sebe zvykli? Myslíte si, že si to časem sedne? Ani jeden nechceme aby ti naši kočičáci žili ve stresu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18195
9.8.20 20:55

A co dat kocky pryc? Mit v bytě 7 kocek, to je hrozny :think: ne kazde zvire se proste snese s jinym, zvlast kdyz uz jsou vsechny zvykle na tu svoji partu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 20:57
@Kriss Tina píše:
A co dat kocky pryc? Mit v bytě 7 kocek, to je hrozny :think: ne kazde zvire se proste snese s jinym, zvlast kdyz uz jsou vsechny zvykle na tu svoji partu.

Jakože „našla jsem si přítele, tak vy půjdete z domu“? To snad nikdo nemůže udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
6196
9.8.20 20:58

Oslov na FB kočičí psycholožku - jmenuje se Klára Nevečeřalová.
Držím pěsti, já bych sedm koček brala hned :mrgreen: :palec: Musím na tom zapracovat 8) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
9.8.20 20:58
@Anonymní píše:
Hezký večer. Před víc jak měsícem jsme se po dlouhých přípravách sestěhovali s přítelem k sobě. Já mám čtyři kočky a přítel tři. A to je ten problém. I po měsíci se vztah mezi nimi vůbec nelepší, nesnesou se a každou chvíli na sebe útočí. Někdy i dost ošklivě. I kvůli tomu jsme se stěhovali do úplně nového bytu, aby tam ani jedni nebyli „ti domácí“. Zařídili jsme jim po celém bytě police, stromy, škrabadla, prostě aby měli dost místa a mohli se před sebou schovat. Začínáme být bezradní, ale nechceme aby to byl důvod k tomu se od sebe zase odstěhovat. Poradíte nám co máme dělat aby si na sebe zvykli? Myslíte si, že si to časem sedne? Ani jeden nechceme aby ti naši kočičáci žili ve stresu.

Za mě dát kočky pryč. Jaký má smysl mít 7 koček v bytě? To musí být strašný 8o. Až budete mít děti, tak bude co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13887
9.8.20 20:59

A není to i tím stěhováním? Asi bych se poradila s veterinářem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
9.8.20 21:00
@Anonymní píše:
Jakože „našla jsem si přítele, tak vy půjdete z domu“? To snad nikdo nemůže udělat.

A nepride ti šílené mít tolik kocek v bytě? Mit barak, tak je to trochu jiné. Pro me je kočka prostě míň než člověk, tak když by se nesnesly, tak bych volila svoje štěstí a kočky dala někomu do dobrých rukou (nemyslim hned je hodit k popelnici nebo do útulku). Taky záleží co vam v tom bytě dělají, pokud by se vzájemně napadaly, tak je to spíš o průšvih, ani jedna nebude mít klid a bude otázka času, než se servou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
9.8.20 21:02

Tvl 7 koček? 8o. Já nevim, nechala bych je, at si mezi sebou vyřeší samy a doufala, že to ony, vy i byt přežijete ve zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 21:03
@Kockazvysocan píše:
Za mě dát kočky pryč. Jaký má smysl mít 7 koček v bytě? To musí být strašný 8o. Až budete mít děti, tak bude co?

Co by mělo být strašného? Smysl ten, že to jsou členové rodiny. Pardon, ale máme zřejmě úplně jiný pohled na zvířata, takže neberte mé odpovědi nějak útočně. Já takové myšlení akorát nedokážu pochopit. Až budeme mít děti, tak to bude tak, že budeme mít sedm koček a děti. Co by se mělo dít?

• Citovat
  • Nahlásit
6196
9.8.20 21:03

O tomto :lol: se pobav v nějaké kočičí skupině na FB, tam budeš mít pochopení i Ti poradí. Já v počtu koček problém nevidím, má tak spoustu chovatelů, ale já se mezi nimi roky pohybuji. Tu kočičí psycholožku doporučuji.

@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5079
9.8.20 21:04

Kočky nejsou zvířata žijící ve smečkách, nemají to v genech. Kdysi jsem měla kočku a ta pokaždé, když ji kotě odrostlo a bylo větší a už nepotřebovala cucat, tak na něho syčela, prskala a sem tam mu flákla facku. Prostě chtěla, aby šlo už z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5606
9.8.20 21:04
@Kockazvysocan píše:
Za mě dát kočky pryč. Jaký má smysl mít 7 koček v bytě? To musí být strašný 8o. Až budete mít děti, tak bude co?

Smysl? Za zvire, ktere si vezmes mas zodpovednost. Nikdo nebude zvedavy si brat dospelou kocku.To je ma zakladatelka vyhodit?
Budouci deti ji nesezerou, neboj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5606
9.8.20 21:05
@Anonymní píše:
Co by mělo být strašného? Smysl ten, že to jsou členové rodiny. Pardon, ale máme zřejmě úplně jiný pohled na zvířata, takže neberte mé odpovědi nějak útočně. Já takové myšlení akorát nedokážu pochopit. Až budeme mít děti, tak to bude tak, že budeme mít sedm koček a děti. Co by se mělo dít?
, :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 21:06
@Kriss Tina píše:
A nepride ti šílené mít tolik kocek v bytě? Mit barak, tak je to trochu jiné. Pro me je kočka prostě míň než člověk, tak když by se nesnesly, tak bych volila svoje štěstí a kočky dala někomu do dobrých rukou (nemyslim hned je hodit k popelnici nebo do útulku). Taky záleží co vam v tom bytě dělají, pokud by se vzájemně napadaly, tak je to spíš o průšvih, ani jedna nebude mít klid a bude otázka času, než se servou.

Nepřijde, máme velký byt, který je kočkám dost podřízen a uzpůsoben. Oba jsme z dost „kočkařských“ rodin, takže jsme tak oba šťastní.

• Citovat
  • Nahlásit
1948
9.8.20 21:07
@Anonymní píše:
Co by mělo být strašného? Smysl ten, že to jsou členové rodiny. Pardon, ale máme zřejmě úplně jiný pohled na zvířata, takže neberte mé odpovědi nějak útočně. Já takové myšlení akorát nedokážu pochopit. Až budeme mít děti, tak to bude tak, že budeme mít sedm koček a děti. Co by se mělo dít?

No evidentně to nefunguje a měla bych strach, že stejně tak nepřijmou dítě. Člena rodiny pochopit dokážu, ale v tomhle počtu mi to už normální nepřijde. Nikdy bych nepreferovala zvíře před člověkem, obzvláště ne před partnerem. Pro mě je člověk víc, než zvíře. Taky to neber útočně, ale stojí za zvážení i tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama