Moje máma mě nikam nepouští

Anonymní
7.12.19 08:39

Moje máma mě nikam nepouští

Ahoj. Potřebuji radu. Je mi 13 zítra (8.12.) 14. Moje máma moc sleduje internet. Jako zprávy Facebook a takové věci. Někde píšou že se Stratil nějaké dítě klidně daleko od nás. Dostanu menší přednášku že by se to mohlo stát i mě. Bydlíme ve vesnici a všichni se tady známe. Minimálně od vidění. Kousek od nás je menší město. Moje máma mě tam nechce pouštět. Přitom tam jezdím k babičce. Samozřejmě s ní a pak mě tam nechá a že se si pro mě přijde. A babička mě normálně pouští přitom byldi zrovna v části kde jsou cikáni. Nikdy se mi nic nestalo. Ale moje máma mě nechce pouštět ani do vedlejších dvou vesnic. Pustí mě cca 5 km na zmrzlinu s kamarádkou. Je to ještě v naší vesnici. Ale do druhý vesnice která je od ty zmrzliny cca dalších 3 nebo 4 km mě nepustí. Samozřejmě bych tam šla ke kamarádce. A samozřejmě s kamarádkou. Nebo o prázdninách měla moje kamarádka oslavu. Šli tam 4 kamarádky a já bych šla s nimi. Oni mě nepustili ani když bych šla s nimi. Prý že je to daleko. Ale kdyby škola nebyla v naší vesnici. Ale třeba v jiný taky bych tam mohla jezdit. Ale jenom do školy. Když jdu ke kamarádce tak se musím ptát mamky a dlouze ji přemlouvat. Občas to dovolí ale spíše ne. Pořád mi říká že až budu mít svoje děti tak to pochopím. Za cca 2 roky bych měla jít na intr a ani nemůžu do druhé vesnice ale na intr mě pustí. Co je to za logiku? Jednou jsem se jí ptala jestli můžu do vedlejšího města. Ona že prý nebudu SAMA courat po městě.. A že jestli to rodiče holkám dovolí tak mě to ona nedovolí. Chtěli jsme jít na čaj a tak. Všichni mohou jezdit do vedlejšího města jenom já ne. Jsem v 8. Třídě. Brecim kvůli tomu pořád. Prosím o radu. Fakt jsem moc zoufalá. Taky mě nenechají u kamarádky ani spát. Byla jsem u ní na návštěvě. Ale když jsem jí řekla že bych u ni chtěla spát tak řekla že je to moc daleko. Tak jako kde je logika?
Předem děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.12.19 08:49

Zkus se s maminkou domluvit, ze se postupně budeš osamostatňovat, aby jsi pak zvládla intr. Vždycky si domluvte kam jdeš a kdy se vrátíš. A to dodržuj.
Hlavně postupně. Máma se o Tebe bojí, to je normální- taky Ti je teprve 13.
Ukáž ji, ze je na Tebe spolehnutí a zbytečně se nepouštěj do rizika. Večerní procházky, pití, kouření,…
Vydrž, zlepší se to:thumbsup: :woman_raising_hand:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17699
7.12.19 08:50

Ja bych te asi taky nepoustela :nevim: Taky asi moc sleduju zpravy a koukala jsem na kriminalni pripady zmizelych deti a tak. Takze ji trochu chapu. Volnosti si jeste za par let uzijes az az a stejne se mama o tebe bude bat… :nevim:
Asi to vidis jinak no, ale pisu to z pohledu rodice :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3532
7.12.19 08:51

Tak to se mi zdá přehnane… Ale co poradit to nevím no. Možná vysvětlit že ti narušuje přátelství. Nebo navrhni že by kamarádka spala u vás, nebo že by se domluvila s kamarádky maminkou. Že by tě třeba přivezla od kamarádky… taky jsem měla kamarádku která nikam nesměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13776
7.12.19 08:59

Jo taky sem měla přehnaně ustrachovanou mamku, měla sem co dělat ji ukecat ve 13, aby mě pustila s kámoškou do kina :lol: nejlepší je chovat se dospěle, nedělat scény, nebrečet, dokazat mamce, že jsi už velká a je na tebe spoleh. Pokud ji doma každý den bulíš, tak se nedivím že tě nikam nepustí, tě bude mít za malý dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2117
7.12.19 09:04

To pochopíš až budeš mít sama děti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3196
7.12.19 09:12

A kdyz mas problem s maminkou, proc to neresis s ni? Normalne si s ni o tom promluv, co te trapi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
7.12.19 09:29

Brečením a stěžováním si důvěru rodičů nezískáš. Argumentem že tě babička pouští do čtvrti kde jsou cikáni taky ne, žejo. A už vůbec nezkoušej argumentovat tím, že jiní rodiče to dovolí a že když ses na to ptala na internetu, tak ti napsali že voni by tě pustili.

To jsou zcela nerelevantní argumenty, podstatné je jak máte věci nastavené u vás doma a upřímně - ano, máš to doma trošku přísnější, ale to jak to popisuješ je zcela v pořádku.

Co budeš zvládat za dva roky, jakožto svéprávní osoba po dokončení ZŠ je něco úplně jiného, než co zvládáš teď ve 13, sice tomu nevěříš a neumíš si to představit, ale opravdu budeš za dva roky myslet jinak, než myslíš ted. (tedy doufejme).

Potřebuješ se začít učit komunikovat a vyjednávat, ne fňukat, urážet se a cítit se jako ta nejnešŤastnější osoba na světě - to je rozdíl mezi dítětem a dospělým.

Pro začátek popřemýšlej nad tímhle

https://www.rozhlas.cz/…dici--965472

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8468
7.12.19 09:34

Já bych tě samotnou nepustila, ale dovezla, dopravila tě tam. Kamarádky potřebuješ. Zd se ale tvoje máma bojí? Taky bych se bála a ve 13 jsi ještě dost bezbranna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 09:38

Proč tě tedy rodiče na oslavu nedovezli? Zkus navrhnout, že ať tě tam doveze a pak ve smluvenou hodinu tě vyzvedne.
Každopádně pořád si dítě, rodiče o tebe mají strach a zodpovědnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13484
7.12.19 09:59

Uchylů a psychopatů je všude dost. Představ si, že tě někdo chce znásilnit, zmlatit, okrást… Ubráníš se?
Maminku chápu, nesměla jsem nikam sama do 16 ti a nepoznamenalo mě to. Žila jsem s mámou sama, její starost chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
7.12.19 10:21

Chápu jednu i druhou stranu, ale osobně si myslím, že by rodiče měli postupně k dítěti důvěru navyšovat. Samozřejmě, každý zná své dítě nejlíp a tudíž podle jeho schopností.
Já vyváděla různé skopičny, naši mě pouštěli, ale také byla jiná doba, jen chtěli, abych dodržovala návrat nebo po dohodě přes rodiče kamarádky i povolili třeba o hodinu déle. Když jsem se ale vrátila o hodinu déle, aniž bych dala nějak vědět a táta mi seřezal zadek doruda, brala jsem to jako fér jednání. Naopak měla jsem kamarádku, která nikam nesměla, jednou moc chtěla s námi a tak rodičům utekla, rozjeli po ní pátrání a když jí policie přivezla domů, táta jí seřezal jak koně a režim jí ještě utáhli. Ač mi jí bylo líto, tak dítě nic nezmůže a tudy cesta určitě nevede. Zkus si s rodiči promluvit, pokud nepovolí, nedá se nic dělat a budeš muset vydržet. A nebo opravdu zkus usmlouvat odvozy. Mamka nás také nejdříve ke kamarádům vodila/vozila a až kolem 12 jsme mohli sami. Tchýni se zase skoro 15-ti letá dcera musí ozývat každé 2 hodiny, když někde je. V každé rodině je to jinak. Já se třeba v čerstvých 17-ti stěhovala s partnerem do vlastního, naši mi věřili a dovolili, ale babička mamku tepala ještě několik let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 12:46

Máte na vesnici nějaké zájmové kroužky, kurzy či sporty? Po dohodě s maminkou se na něco přihlas. Určitě ti v tomto neodmítne.

Ono dnešní chození ven dětí je opravdu o ničem. Mě je 30 let a vidím jak se mladí baví - samá sprostá slova, stojí někde na rohu a nedělají v podstatě nic zazivného.

Pokud se teď nebudeš litovat a přijmeš situaci takovou jaká je, tak v dospělosti z toho budeš těžit. Ale pokud se nyní budeš litovat, tak lítost a zlost v tobě začne růst a stupňovat se a v 16 na intru začneš blbnout.

Opravdu, sluníčko, jsi jeste mladá holka a kdyby
mama nesla na žádné kompromisy, popros ji, aby jste trávily více času spolu - naučila tě vařit apod. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.12.19 08:40

@Dlouhá punčoška
Ona ji to řekla jednou moje babička a ona ji rekla že to zvládnu. Jenomže tam kam chci na ten intr vím akorát jak vypadá vlakové nádraží.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.12.19 08:44

@Leviatan
No. Ona by pro mě její mamka přijela a zase by mě odvezla. Bydlí docela složité někde v lese.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama