Moje máma mi začíná lézt pomalu na nervy

Napsat příspěvek
Lenisha
23.3.17 08:38

Ona je stará škola. Neshodnem se v mnoha věcech. Ona například musí mít oběd ve 12:00. Když to nestíhá, tak se hroutí. Jídlo svému chlapovi nosí až pod čumec (naši jsou rozvedení). Když jednou byla u nas doma, můj chlap přišel z práce domů a začal si automaticky ohřívat jídlo. A ona šokovaně, proč mu to jako menandám a nepřinesu já.,,Protože má ručičky." Odpověděla jsem jí. Vyčíta mi, že nežehlim (jednoduše mě to nebaví. Ona žehlí i ponožky). Na rozdíl od ní mi neděla problém vytřit klidně až další den apod. Neshodnem se asi v ničem

• Citovat
  • Upravit
23272
23.3.17 08:47

@Lenisha
No nazdar ;-) Musí to být náročné to poslouchat. Dost často se tu zmiňují Gilmorky jako vzor vztahu matka a dcera, ale já bych takovou mámu nechtěla. Leda tak být svědomitá jako malá Gilmorka.
Jedním uchem tam, druhým ven. Asi se nesmířila s tím, že jsi velká holka, a musí ti pořád „radit“. Ale dělá to špatným způsobem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
23.3.17 08:54

Jinak se omlouvam za překlepy. Píši vše z mobilu a překlikavam se

• Citovat
  • Upravit
2628
23.3.17 08:57

Nemáš za mámu mojí??? U nás něco podobného, ještě, že teď žijeme v zahraničí, ale teď tu za náma byla na návštěvě a její pozor ať nespadne, nenechávej ho tam atd. Její opičí láska je tak obtěžující, i starší syn si stěžuje, že babička neustále trvá na tom, aby chodil za ruku… sakra, je to už docela rozumný dítě… nesmí s ní nic, trochu se děsím, až tam pojede na měsíc na prázdniny.

Každý bebíčko mu ofouká, polituje, pofňuká… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
23.3.17 09:10
@Janina81
@Janina81 píše:
Nemáš za mámu mojí??? U nás něco podobného, ještě, že teď žijeme v zahraničí, ale teď tu za náma byla na návštěvě a její pozor ať nespadne, nenechávej ho tam atd. Její opičí láska je tak obtěžující, i starší syn si stěžuje, že babička neustále trvá na tom, aby chodil za ruku… sakra, je to už docela rozumný dítě… nesmí s ní nic, trochu se děsím, až tam pojede na měsíc na prázdniny.Každý bebíčko mu ofouká, polituje, pofňuká… :zed:

Tak to tě taky lituji. U nás je to neustále: ať to nespolkne, ať nespadne, kdyby spadnul, tak se zabí, ať tam nechodí, ty si ho vůbec nevšímáš, ty ho vůbec nehlídáš.
Prcek nemůže jít kolem schodů, jinak by úplně určitě z těch schodů spadnul. Nesmí mít v ruce víčko (biť by to bylo víko snad od poklice) jinak by ho na 200% spolknul a když slyším to její vystrašený LENKO… LENKO…!!! Tak už jen točim panenkama a pronesu:,,Co zas?"

• Citovat
  • Upravit
6909
23.3.17 09:46
@Lenisha píše:
Ona je stará škola. Neshodnem se v mnoha věcech. Ona například musí mít oběd ve 12:00. Když to nestíhá, tak se hroutí. Jídlo svému chlapovi nosí až pod čumec (naši jsou rozvedení). Když jednou byla u nas doma, můj chlap přišel z práce domů a začal si automaticky ohřívat jídlo. A ona šokovaně, proč mu to jako menandám a nepřinesu já.,,Protože má ručičky." Odpověděla jsem jí. Vyčíta mi, že nežehlim (jednoduše mě to nebaví. Ona žehlí i ponožky). Na rozdíl od ní mi neděla problém vytřit klidně až další den apod. Neshodnem se asi v ničem

A ty s ní bydlíš, že jste v každodenním kontaktu? Jestli ne, tak ten kontakt stáhni na jednou týdně, ona se potěší vnoučkem a ty to těch pár hodin zvládneš. Já jsem asi stejná generace jako ona, to, co popisuješ, by mi taky lezlo na nervy, ale holt každý to máme nastavené jinak. S tím nic nenaděláš, ona se nezmění, změnit můžeš svůj postoj. V podstatě - i když chápu, že to leze na nervy - jsou to prkotiny, kvůli kterým nemá smysl otravovat si život. Zkus se na to podívat trochu s humorem, nadhledem, brát mámu takovou, jaká je. Nepřiživuj v sobě zbytečně ta její negativa, ale zaměř se na její pozitiva. Ony ty maminky mají nkdy pocit, že musej svým dětem pořád nějak radit. Mně je 55 a když jedu k mým rodičům a začnu tam třeba vařit, tak mám mamku taky za zadkem, radí mi, kterej kastról na co (dávno to vím, jak to má), kterej nůž, co nemám zapomenout nakrájet, jaké koření, kolik… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
23.3.17 09:54
@Denisa56
@Denisa56 píše:
A ty s ní bydlíš, že jste v každodenním kontaktu? Jestli ne, tak ten kontakt stáhni na jednou týdně, ona se potěší vnoučkem a ty to těch pár hodin zvládneš. Já jsem asi stejná generace jako ona, to, co popisuješ, by mi taky lezlo na nervy, ale holt každý to máme nastavené jinak. S tím nic nenaděláš, ona se nezmění, změnit můžeš svůj postoj. V podstatě - i když chápu, že to leze na nervy - jsou to prkotiny, kvůli kterým nemá smysl otravovat si život. Zkus se na to podívat trochu s humorem, nadhledem, brát mámu takovou, jaká je. Nepřiživuj v sobě zbytečně ta její negativa, ale zaměř se na její pozitiva. Ony ty maminky mají nkdy pocit, že musej svým dětem pořád nějak radit. Mně je 55 a když jedu k mým rodičům a začnu tam třeba vařit, tak mám mamku taky za zadkem, radí mi, kterej kastról na co (dávno to vím, jak to má), kterej nůž, co nemám zapomenout nakrájet, jaké koření, kolik… :lol:

Mojí mámě bylo šedesát. Takže chápu, že i chápete. Bydleli jsme spolu do synových půl roka a pak jsme se odstěhovali. Vozím jí ho ale na hlído, protože si občas někde přivydělám a nemám na něj čas. Takže se i tak vidíme celkem často

• Citovat
  • Upravit
990
7.7.19 12:07
@Lenisha píše:
@Janina81Tak to tě taky lituji. U nás je to neustále: ať to nespolkne, ať nespadne, kdyby spadnul, tak se zabí, ať tam nechodí, ty si ho vůbec nevšímáš, ty ho vůbec nehlídáš.
Prcek nemůže jít kolem schodů, jinak by úplně určitě z těch schodů spadnul. Nesmí mít v ruce víčko (biť by to bylo víko snad od poklice) jinak by ho na 200% spolknul a když slyším to její vystrašený LENKO… LENKO…!!! Tak už jen točim panenkama a pronesu:,,Co zas?"

prostě neurotička s nervama v prdrli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama