Moje máma mi zřejmě krade peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 20:55
Moje máma mi zřejmě krade peníze

Ahoj,

s mojí mámou mám takový zvláštní vztah. Byla to por mě skvělá máma, ale tak zhruba do 16let. Vždycky se chovala jako,,my mladí". V mládí se mi to líbilo, celkem jsme si rozumněly, ale postupem času jsme se trošku odcizili, nelíbílo se mi s jakým mužem žije, že kouří apod. (naši jsou rozvedení). Cca 3roky zpět to vypadalo, že je vše na dobré cestě, udělali jsme pro mamku s manželem myslím opravud hodně. Byli jsme domluvené, že jí pořídíme byt, ve kterém může bydlet, když odejde od přítele (chtěla odejít, ale neměla kam). Koupili jsme byt, nastěhovala a cca po týdnu jsem se dozvěděla, že se opět schází a to dodnes. Hrozně u mě spadlo. Strašně mě zklamala, nedodržela slovo a to bych u rodiče očekávala, navíc, když nás to stálo nemalé úsilí a peníze. Nicméně to už jaksi pominulo, přebolelo.. nevím..
Ale k věci. Mamka mi poslední rok jezdí pomáhat s dětmi, když potřebujeme s manželem pracovat, tak si vezme děti na procházku apod… Občas máme doma nějakou tržbu z prodeje a ona ví kde to máme. Jednou manžel počítal peníze a zdálo se mu, že tam nějaká částka chybí. Opatrně se mě zeptal, jetli je možné, že to byla mamka… Odpověděla jsem, že určitě ne.
Co se ale stalo včera?
Děti spali, mamka byla u nás na hlídání a my jeli večer ještě něco pracovat. Vzala jsem si klíče, nasedli jsme do auta, ale já jsem doma něco zapomněla. Vrátila jsem se, nezouvala jsem si ani boty a našla mamku v kuchyni, jak drží moji peněženku a hrabe se v ní!!! Viděla jsem, jak je zaskočená a začala koktat a něco mi chtěla říct, ale já jsem ji nemohla ani vidět a nezmohla jsem se na nic, než jen říct, že už musím a utekla jsem. Večer jsem s ní už nem luvila, ani jsem nechtěla a ráno také, čekala jsem až odjede. Nechala mi tady lístek, že si vzala ode mě peníze na nákup. To nikdy nedělala, vždycky o pěníze řekla mě a ne že mi vytáhne sotva zavřu dvěře peněženku z kabelky…
Omlouvám se za sloh, ale potřebuji to nějak vyventilovat a poradit co teď…
Máma u nás i pracuje… Vůbec ji nechci vidět, nechci s ní mluvit. Hnusí se mi. Navíc mám strach, že pokud bych to nějak hrotila, mohla by si třeba ublížit… Nevěřím ji už ani slovo a nevím, co dál. Je mi z toho vnitřně hrozně zle.

prosím o zachování anonymu. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 12.07.19 21:14

V prvé řadě bych ji už nedůvěřovala.. Sice je to matka ale po tomto… pak bych určitě nenechávala doma už ani 1kč jak by hlídala a rozhodně bych ji řekla že to co jsi včera viděla jsi doufám viděla napsledy a že pokud chce půjčit peníze má si o ně říct do očí.. Né někam lézt a hrabat.. O své rodiče by se člověk měl jednou postarat ale co je moc je příliš..

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17057 příspěvků 12.07.19 21:18
@Anonymní píše:
Ahoj,

s mojí mámou mám takový zvláštní vztah. Byla to por mě skvělá máma, ale tak zhruba do 16let. Vždycky se chovala jako,,my mladí". V mládí se mi to líbilo, celkem jsme si rozumněly, ale postupem času jsme se trošku odcizili, nelíbílo se mi s jakým mužem žije, že kouří apod. (naši jsou rozvedení). Cca 3roky zpět to vypadalo, že je vše na dobré cestě, udělali jsme pro mamku s manželem myslím opravud hodně. Byli jsme domluvené, že jí pořídíme byt, ve kterém může bydlet, když odejde od přítele (chtěla odejít, ale neměla kam). Koupili jsme byt, nastěhovala a cca po týdnu jsem se dozvěděla, že se opět schází a to dodnes. Hrozně u mě spadlo. Strašně mě zklamala, nedodržela slovo a to bych u rodiče očekávala, navíc, když nás to stálo nemalé úsilí a peníze. Nicméně to už jaksi pominulo, přebolelo.. nevím..
Ale k věci. Mamka mi poslední rok jezdí pomáhat s dětmi, když potřebujeme s manželem pracovat, tak si vezme děti na procházku apod… Občas máme doma nějakou tržbu z prodeje a ona ví kde to máme. Jednou manžel počítal peníze a zdálo se mu, že tam nějaká částka chybí. Opatrně se mě zeptal, jetli je možné, že to byla mamka… Odpověděla jsem, že určitě ne.
Co se ale stalo včera?
Děti spali, mamka byla u nás na hlídání a my jeli večer ještě něco pracovat. Vzala jsem si klíče, nasedli jsme do auta, ale já jsem doma něco zapomněla. Vrátila jsem se, nezouvala jsem si ani boty a našla mamku v kuchyni, jak drží moji peněženku a hrabe se v ní!!! Viděla jsem, jak je zaskočená a začala koktat a něco mi chtěla říct, ale já jsem ji nemohla ani vidět a nezmohla jsem se na nic, než jen říct, že už musím a utekla jsem. Večer jsem s ní už nem luvila, ani jsem nechtěla a ráno také, čekala jsem až odjede. Nechala mi tady lístek, že si vzala ode mě peníze na nákup. To nikdy nedělala, vždycky o pěníze řekla mě a ne že mi vytáhne sotva zavřu dvěře peněženku z kabelky…
Omlouvám se za sloh, ale potřebuji to nějak vyventilovat a poradit co teď…
Máma u nás i pracuje… Vůbec ji nechci vidět, nechci s ní mluvit. Hnusí se mi. Navíc mám strach, že pokud bych to nějak hrotila, mohla by si třeba ublížit… Nevěřím ji už ani slovo a nevím, co dál. Je mi z toho vnitřně hrozně zle.

prosím o zachování anonymu. Děkuji

No, po tom všem bych asi peníze nikde válet nenechala. Ale že by se mi hnusila? Spíš bych se zeptala, jestli někde nedluží, že si bere bez optání peníze z peněženky.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 12.07.19 21:20

Tak za prvé jsi skvělá dcera, ne každý by se o svou mámu takto postaral, koupil ji byt apod. Za druhé přímé konfrontaci se asi nevyhnes a to ať už to bude teď nebo později, předpokládám, že to asi nebude tak, že s ní do konce života nepromluvis. Pokud nejsi připravena na to s ní mluvit, zkus ji napsat dopis. Ale bez zbytečných výčitek či pohrdání, prostě jí tam napiš, že jsi ráda, že ji máš, že ti pomáhá s dětmi, ale máš pochyby o tom jak zneužívá laskavost tvou a tveho manžela. A tím jak si ji zachytila u sebe doma s peněženkou v ruce tě v tom ještě utvrdila…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 21:21

Děkuji za příspěvky. Nikde nedluží, dluhy, které měla jsme za ni už před několika letmi uhradili. Navíc za hlídání dětí jí platíme a je u nás i zaměstnaná. peněz od nás nemá úplně málo. Není to žádná,,špína" nebojak to nazvat. Je to normální žena a toto bych do ní prostě nikdy neřekla, ikdyž si s ní nerozumím. Na mě se chová jako mladá, nezodpovědná holka.. Chtěla bych rozumnou mámu. Ale tohle mě dostalo. Už ji tady na hlídání nechci, vůbec nevím, jak se na ni podívat, jak s ní mluvit.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 12.07.19 21:25

Tak už to je podle mě divné, že ji za hlídání platíte.. neřeknu platit sousedce, ale vlastní babice dětí? Chápu, že jsi zklamana… mamce bych na Tvém místě asi napsala dopis s tím, co cítíš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 21:27

@Martha03 Děkuji za odpověď. O dopisu jsem také přemýšlela, ale mám strach, že až si ho bude,,doma" číst (žije sama), tak by si u toho mohla otevřít lahev a něco si třeba udělat? Já nevím, mám z toho skoro takový pocit. Nechtěla bych si potom do konce života něco takového vyčítat. Nejhorší je, že ona dělá, že se nic nestalo. Píše mi dnes zprávy a já úplně cítím, jak to hraje, jak si třeba myslí, že jí na to skočím, že to byly peníze na nákup (absolutně nereálné)… Strašně mě zklamala, jako už párkrát, ale tohle mi příjde moc. Okrádat vlastní nejmladší dceru, která pro ni udělala tolik věcí a upřímně. Nevím, jak se zachovat. Bydlí v našem bytě, pracuje v našem druhém podnikání… Nejraději bych to vše utla, ale mám z toho hrozný strach. Nedokáži to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 21:28

@Beckyttine5 Platíme jí, protože nechodila do práce. Teď pracuje u nás, tak občas je v práci, občas hlídá, ale to placené. Dopis by možná byl řešením, ale mám strach, že by to mohla pochopit nějak špatně a třeba si i ublížit… Napsané vyzní jinak, než když se to řekne, ale mluvit s ní nedokážu.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 12.07.19 21:31

Třeba je to kleptomanka a ona sama si to nepřipustí.. Třeba ji dělá „radost“ něco ukrást.. Pokud jak říáš má peněz dost, o dluzích nevíš a vlastně v celku ji „živíte“ (koupě bytu, placení za hlídání což by jako babička měla dělat i jen tak z radosti někdy ještě je zaměstnaná..) kde jinde by měla takový luxus..

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 12.07.19 21:34

Sice si to musíte vyřešit samy mezi sebou, ale co kdyby pokud se dopisu bojíš o tom s ní nějak promluvil muž.. Ví o tom? Nebo ji pozvi na kávu jakože a zeptej se ji jestli nemá nějaký nový problém.. Neřeš s ní tu krádež ale jen proč potřebuje daší peníze nebo jestli potřebuje další pomoc.. Třeba tak zjistíš v čem to tkví.. :kytka: Jinak teda smekám, že se takto staráte o matku která je tak problematická když to tak řeknu.. Sama jak jsi uznala psané vyzní jinak než řečeno do očí a to mi přijde že je vážně komplikovaná osoba :kytka:

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 12.07.19 21:38

Každý máme život jen jeden.. ty se snažíš, děláš maximum, ale máš z toho jen trápení a problémy… máš už svou rodinu, děti…a ty potřebují mamu, která bude v pohodě… navíc nejsi jedinacek, tak ať se postarají i její starší děti.. neber pořád na každého ohled, nebo tě to zničí! Napiš ten dopis, ať si to vnitřně vyřešit a můžeš jít dál…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 21:38

@Andrea.Tom Děkuji, jenomže moje máma je dost komplikovaná osoba. Často se s ní o takových soukromých věcech nedá ani mluvit, je jako malá, nemluví s nám i na rovinu a my jsme tak upřímní. Nesnášíme lež a ona lež používá často, ikdyž jsou takové malichernosti, ale je to prostě lež, to mi hrozně vadí. Myslím, že by s ní o tom nedalo mluvit. Navíc se bude cítit hrozně, pokud s ní bude mluvit manžel a myslím, že i já. Problémy myslím nemá žádné, nemá na ně moc prostor, často je s námi… Myslím, že to bych poznala..

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 12.07.19 21:57

Já jsem nešikovnej psycholog amatér, ale pár věcí můžeš zkusit. Zaprvé, nechat si to rozležet v hlavě. Nemusíš to řešit zítra. V dnešní internetový době už to málokdo umí, ale nechat něco dva, tři dny odležet a k tomu „uzrát“ svoje vlastní emoce není úplně od věci. Sama to dělám a zcela upřímně: i ty tři dny stačí na to, abys spoustu věcí viděla úplně jinak, než ten první den v afektu, případně abys viděla i další možnosti.

Zadruhé, zkusila bych přijmout pár faktů o tvojí matce. Z toho, co píšeš, je to silně nevyzrálá osobnost… nedospělá, nespolehlivá. Včetně lhaní… dluhy měla a asi bych nespoléhala, že dostane rozum natolik, aby někdy nemohla udělat další.
Na tvém místě bych tohle přijala a rozmyslela si, do jaké míry za její život chceš nést odpovědnost, finanční i morální.

Zatřetí, to, co se stalo, neber osobně. Ne v duchu „já toho pro ni tolik udělala“, ani „ona je sprostá zlodějka“…
To první myslím tak, že jí šlo patrně o peníze, ne o ublížení tobě… To druhé, no… nevím kolik jsi měla v peněžence, ale myslím, že jsou horší hříchy na světě než někomu sebrat dvě stovky. Ne že bych ji omlouvala, ale to je prostě holý fakt… Je to strašně nepříjemný, ale v podstatě je to pakárna. Proti vážné nemoci v rodině, úmrtí, nevím čemu je tohle prd problém a prd škoda.

Ergo: máš i tu možnost vychladnout a nechat to být, nedělat z toho drama. Nic víc a nic míň. Samozřejmě by bylo záhodno si k tomu promluvit s mámou, jestli má nějaké problémy… ale o jejích problémech, ne o tvém vzteku a ideálně ani ne o té příhodě.
No a současně s tím zásadní opatření: nenechat ji nikde s penězi. Ale jako to nemusíte volat do světa, ani před ní…
V podstatě chci jen říct, že máte dost možností tuhle nepříjemnou událost vyřešit v tichu, jako první přešlap, v podstatě prevencí. On ten prostor pro ráznou akci je vždycky, kdyby se to opakovalo… nemusíš mlátit pěstí do stolu a ani na ni řvát teď hned. Ju?
Chce to hodně sebeovládání, chce to taky asi si přiznat, jaká tvoje máma je, a do budoucna nic moc lepšího nečekat… postavit si takový menší citový hradby, zamyslet se nad mantinely a možnými scénáři, co můžou přijít… jestli by tvoje matka zašla třeba k prodávání věcí, co u sebe máte…
Ale na to všechno prostě máte hromadu času, nemusíš to vyřešit teď hned a definitivně.

Jinak… chápu. Já bych si taky bývala přála citově vyrovnanou dospělou matku, ne psychicky nemocnýho člověka se sociální inteligencí dítěte… Co naděláme. Spousta věcí se dá uhrát a přežít, ale chce to klid a chladnou hlavu. :hug: Nedej se. :hug:

Lucy75
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 12.07.19 22:04

Nedá se o nikom tvrdit, že nemá dluhy - nemusíte o nich přece vůbec vědět!!.. kleptomanie je sice možnost, ale není nijak moc pravděpodobná.. spíš bych řekla, že má nějaký finanční problém…
Doma bych už peníze nenechávala (a už vůůůbec ne tržbu), ale takovýto prohřešek bych odpustila… Věřte, že vlastní matky dokážou udělat mnohem - ale fakt mnohem - horší věci ;)
Dopis bych nepsala, bude si ho číst furt dokola a kdoví jak to pochopí.. až to půjde, tak si promluvte.. třeba má nějaký trabl, o kterém netušíte… hlavu vzhůru, teď to vypadá pro Vás fakt zle a je to jistě zklamání, ale nejde o život :kytka:

mmuerka
Závislačka 4576 příspěvků 12.07.19 23:46

Já bych prostě mámu pozvala někam na kafe a tam bych se jí narovinu zeptala, co se děje. Že jsi tu pro ni a může se na tebe obrátit s jakýmkoliv problémem. Myslím si, že jste pro ni s manželem udělali hodně. Ale také si myslím, že být to naopak, ona by to pro vás udělala také, nebo ne?
Trošku mi podle tvého příspěvku přijde, jako bys už mámu vnímala spíš jako zaměstnankyni než mámu. Možná mi to jen tak připadá. Ale pokud nakluše hlídat, jakmile na ni „písknete“, a pak jí za to zaplatíte, už je to spíš chůva než babička. Nehledě na to, že dcera chce, aby byla máma šťastná a nedává jí nějaká ultimáta, že dostane byt, pokud opustí přítele, který se dceři nezamlouvá… Nemáte spolu, dle mého, pravý vztah matka - dcera. Chce to zapracovat na otevřenosti, upřímnosti a vcítit se do pocitů té druhé a to na obou stranách. A hlavně nepředstavovat si hned vše černě a neodepisovat člověka, který tě vychoval.
Držím ti palce, ať si k mamince najdeš cestu,
ale jsem si jistá, že ať je jakákoliv, určitě ti přímo nechtěla nijak ublížit, jen ti měla říct, pokud potřebovala peníze. Třeba se prostě jen styděla za to, že od vás zase něco chce a vyřešila to takhle blbě… :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama