Moje mamka nemá ráda mého přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mia5
Stálice 59 příspěvků 11.01.16 15:11
Moje mamka nemá ráda mého přítele

Moc mě to mrzí. Opravdu jsem si až doteď myslela, že mí rodiče mají mého přítele rádi.
Jsme spolu 2,5 toku, z toho rok a půl spolu bydlíme.
minulý týden mi moje matka řekla, že by ji absolutně vůbec nevadilo, kdyby k nim můj přítel nejezdil a že jestli ji naštve, tak mu „něco“ řekne.. asi tím nebylo myšleno nic hezkého…
Nevím, co teď, nechci mu to říkat, aby nebyl naštvaný a taky se bojím, že by se se mnou kvůli tomu rozešel. Jenže nás v dalších dnech čekají nějaké rodinné oslavy a bojím se, že když se matka napije, že se k němu hezky chovat nebude. Zkoušela jsem mu naznačit, že by mi vlastně nevadilo, kdyby se mnou nejezdil, ale pojede se mnou, protože už mi to slíbil.. Nevím si rady a hrozně mě to mrzí, opravdu jsem chtěla, aby si spolu rozumněli. Neumíte mi někdo poradit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Avu
Závislačka 3306 příspěvků 11.01.16 15:14

Začala bych pátrat po příčině takové nenávisti…Proč ho matka nemá ráda? To jsi to dřív ani netušila? Žádné náznaky? Je divné, že by to najednou vybalila až teď. Něco se přece v průběhu těch 2,5 let muselo dít, vztah se přece musel vyvíjet..

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 11.01.16 15:22

Matky bych se zeptala proč ho nemá ráda… pokud je to normální chlap, co tě nemlátí, nepije, má tě rád a stará se o vás a je to jen matky rozmar, tak bych jí na to řekla, že ho ráda mít nemusí, k tomu jí nikdo nutit nemůže, ale respektovat ho bude ;)… alespoň to by byla moje reakce a pokud i to by byl problém, tak by měla smůlu, samozřejmě čekala bych respekt i ze strany partnera k matce.

cverunka
Závislačka 3097 příspěvků 11.01.16 15:23

Hlavně bych se rodičů zeptala, co je příčinou jejich pocitů vůči němu. Asi to z něčeho muselo vzniknout. Už jen proto, abys věděla, čemu se na další návštěvě případně vyvarovat. Pokud by byl ale schopen se s tebou rozejít jen proto, že ho vaši úplně nemusí, tak se zamysli, zda je ten pravý do pohody i nepohody.

Uživatel je onlineinkakřivák
Neúnavná pisatelka 19795 příspěvků 11.01.16 15:27

Ale to nemusí být hned nenávist. Klidně se mámy zeptej, oč jde. Třeba se jí něco nezdá na jeho chování vůči Tobě, nemůžeš nikdy vědět a je zbytečné se nervovat. Do hlavy nikdo nikomu nevidí. Třeba jí vadí něco, čeho ty sis ani nevšimla a přešla mávnutím ruky a ji to trápí.

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 11.01.16 15:28

To mi zavání tím, že se během té doby něco mezi nimi stalo, nějaký konflikt nebo tak :think: Moje máma, když se napila, taky měla někdy trochu problém s mým (pak už) mužem. Nic jsem mu neříkala a nechala to na nich. Jsou dospělí. Nechce, aby k nim jezdil? Ať mu to řekne sama, je snad dospělá a svéprávná, stejně jako tvůj přítel. Ať si to vyřeší mezi sebou. Ach jo, lidi :zed: A propos - pokud by se s tebou přítel po té době kvůli něčemu takovému rozešel, je to blb. Je snad důležitější vztah vás dvou, než jeho s tvojí matkou, ne? Jistě, každý by byl rád se všemi zadobře, ale holt ne všichni si vždycky sednou. To ale neznamená, že ty budeš jak mezi dvěma mlýnskými kameny a budeš to coby prostředník odnášek ze dvou stran :pocitac:

Aldinka
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 11.01.16 15:30

Asi bych taky zapátrala po příčině… jinak já jsem člověk, který říká všechno narovinu, takže bych mu řekla jak se věci mají, aby pak nebyl překvapený… ale rozhodně bych chtěla, aby se mnou jel, takové vztahy do budoucna nejsou vůbec dobré a je asi lepší to řešit co nejdříve ;) přeji hodně štěstí

Mia5
Stálice 59 příspěvků 11.01.16 15:31
@cverunka píše:
Hlavně bych se rodičů zeptala, co je příčinou jejich pocitů vůči němu. Asi to z něčeho muselo vzniknout. Už jen proto, abys věděla, čemu se na další návštěvě případně vyvarovat. Pokud by byl ale schopen se s tebou rozejít jen proto, že ho vaši úplně nemusí, tak se zamysli, zda je ten pravý do pohody i nepohody.

nemyslím si, že by se kvůli tomu se mnou rozešel, ale rozhodně by to asi udělalo dusno..

vždycky si spolu rozuměli, takže mě to o to překvapilo, a když jsem jí řekla, že mu nic říkat nebude a nebude se plést do našeho vztahu, protože s ním nežije ona, ale já, tak ať nás nechá napokoji. Ale její reakce byla, že se rozhodně do toho plést bude.. Ještě řekla něco, že někde slyšela, nemyslela jsem si, že by ji záleželo nba tom, co kolem kdo říká, ale vypadá to, že jo. Partner se ke mně chová hrozně hezky, nepije, přestal kouřit, nebije mě… takže nechápu no od té doby jsem tam nebyla a pořád nad tím přemýšlím. hlavně se ty oslavy blíží a začínám z toho být pěkně nervozní

cverunka
Závislačka 3097 příspěvků 11.01.16 15:36
@Mia5 píše:
nemyslím si, že by se kvůli tomu se mnou rozešel, ale rozhodně by to asi udělalo dusno..vždycky si spolu rozuměli, takže mě to o to překvapilo, a když jsem jí řekla, že mu nic říkat nebude a nebude se plést do našeho vztahu, protože s ním nežije ona, ale já, tak ať nás nechá napokoji. Ale její reakce byla, že se rozhodně do toho plést bude.. Ještě řekla něco, že někde slyšela, nemyslela jsem si, že by ji záleželo nba tom, co kolem kdo říká, ale vypadá to, že jo. Partner se ke mně chová hrozně hezky, nepije, přestal kouřit, nebije mě… takže nechápu no od té doby jsem tam nebyla a pořád nad tím přemýšlím. hlavně se ty oslavy blíží a začínám z toho být pěkně nervozní

Něco mezi nimi muselo proběhnout. Sedni si v klidu s mamkou a zjisti, proč se tak najednou k němu chová odmítavě.

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 11.01.16 15:48
@Mia5 píše:
nemyslím si, že by se kvůli tomu se mnou rozešel, ale rozhodně by to asi udělalo dusno..vždycky si spolu rozuměli, takže mě to o to překvapilo, a když jsem jí řekla, že mu nic říkat nebude a nebude se plést do našeho vztahu, protože s ním nežije ona, ale já, tak ať nás nechá napokoji. Ale její reakce byla, že se rozhodně do toho plést bude.. Ještě řekla něco, že někde slyšela, nemyslela jsem si, že by ji záleželo nba tom, co kolem kdo říká, ale vypadá to, že jo. Partner se ke mně chová hrozně hezky, nepije, přestal kouřit, nebije mě… takže nechápu no od té doby jsem tam nebyla a pořád nad tím přemýšlím. hlavně se ty oslavy blíží a začínám z toho být pěkně nervozní

Já bych na tu oslavu šla v klidu, evidentně má problém ona a ne on ;) takže buď si to vyříkáte jako dospělý lidé, kteří prostě občas problém mají, nebo se budete chovat jako děti :nevim:

reinkarnace
Závislačka 4472 příspěvků 8 inzerátů 11.01.16 15:50

@Mia5 tomu nijak nepomůžeš…hlavně mu o tom neříkej, bylo by mu to akorát líto a pak by antipatie mohly být oboustranné…u nás to bylo podobně. naučili se ho respektovat, ale vím, že láskou k němu nehoří. jsme už pár let manželé, bydlíme spolu osm let. já udělala chybu, že jsem mu tehdy něco řekla. od té doby jsem prostředníkem a manžel se v jejich přítomnosti necítí moc dobře…někdy musím uznat, že si vypěstoval i jistou dávku vztahovačnosti (a to je právě to, před čím bych tě ráda varovala)

jenika1
Závislačka 3032 příspěvků 11.01.16 15:50

Myslím, že máma má větší intuici, a sleduje chování tvého partnera. Něco muselo být. Myslím, že určitě každý zažil, když sledoval nějakou dvojici, třeba v příbuzenstvu, že žena je nadšená s partnera a ostatní vidí, že je vše trochu jinak. Matka by měla být tolerantní k tvému partnerovi, ale většinou matky mají pravdu, protože se dívají na stav bez emocí, citu a pod. a taky mají pocit chránit svoje dítě. Dost nás tady určitě zažilo, že kdyby poslouchaly matku, nemuselo by to tak dopadnou. Na druhou stranu to může být jen nesympatie k tvému příteli. Těžko říct, když neznáme jeho chování. Ono napsat, že nekouří, nepije a nebije tě, to ještě neznamená, že je to dobrý člověk.

reinkarnace
Závislačka 4472 příspěvků 8 inzerátů 11.01.16 15:53

..

Příspěvek upraven 11.01.16 v 15:54

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 11.01.16 15:54
@jenika1 píše:
Myslím, že máma má větší intuici, a sleduje chování tvého partnera. Něco muselo být. Myslím, že určitě každý zažil, když sledoval nějakou dvojici, třeba v příbuzenstvu, že žena je nadšená s partnera a ostatní vidí, že je vše trochu jinak. Matka by měla být tolerantní k tvému partnerovi, ale většinou matky mají pravdu, protože se dívají na stav bez emocí, citu a pod. a taky mají pocit chránit svoje dítě. Dost nás tady určitě zažilo, že kdyby poslouchaly matku, nemuselo by to tak dopadnou. Na druhou stranu to může být jen nesympatie k tvému příteli. Těžko říct, když neznáme jeho chování. Ono napsat, že nekouří, nepije a nebije tě, to ještě neznamená, že je to dobrý člověk.

Tak to nesouhlasim, matky se rozhodně nedívají na stav bez emocí a objektivně, pokud se to týká jejich dětí ;) ať už matky partnerů nebo partnerek. Určitě může mít výhrady, něco se jí nelíbí, ale rozhodně by to normálně měla říct dceři, třeba se to vysvětlí… a nedělat okolo toho takový zbytečný drámo ;)

Příspěvek upraven 11.01.16 v 15:55

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.16 15:55

Lidi nevím, proč se tak divíte…prostě někdy se stane, že si pr vás rodiče představují „lepší partii“. Podle mé mamky byl přítel/manžel od začátku (kromě toho, že chdý) tak přříliš sebevědomý a „důležitý“, až moc chytrý, nelíbilo se, jak se oblékal, česal, když jsem byla třeba nemocná, znamenalo to hned, že na mě „nedohlédl“ :roll:…uznávám, žil tehdy trochu bohémský život, ale zkrátka někdy si pro vás rodiče někoho vybájí a pak jsou zklamaní vaším výběrem :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama