Moje matka je alkoholička. Ví to i ona.

63
24.11.15 10:46

Moje matka je alkoholička. Ví to i ona.

Ahoj, možná je to blbost psát to zrovna sem. :nevim: Ale zase si říkám, že třeba nejsem jediná kdo tohle prožívá. :,(

Moje mamka 45 let, je už 20 let „popíječ“ :zed: Musím napsat, ale, že když je střízlivá je to zlatý empatický a milý člověk a je skvělá babička pro mého syna. :srdce: Jenže když přijdou turnusy hodování na alkoholu trvajcí i týden, je to totální změna osobnosti. Zlá, urejpaná, i ošklivě vypadá 8o :( Prostě jak klasickej hnusnej alkáč :zed:

Má práci, bydlení a přítele super povahy. Jezdí často pod stan, sjíždět vodu a všechny ty věci co máma má ráda. Práce jí baví, platově to taky není špatný. Nikdo nevyvolává stresující situace. :think: Je hezká když nepije, blondýna z Londýna. Na svůj věk vypadá fakt dobře :*

Můj táta byl debil, mlátil jí. Otčím byl to samé, ještě horší. :pocitac: Myslím, že tam byl hlavní zlom toho všeho. Snažím se ji pomáhat. Odvádět myšlenky. Ví, že mi může vše říct. Děláme si " večírky " v podobě chipsu, coly a 3bitek :). Často se o všem bavime, říkávám jí třeba jak je pěkná když nepije a jak jí každý má takhle rád. :hug: Ona je fakt oblíbený veselý člověk. :dance: dokud se nenapije :think: :(

Můj dotaz zní, setkaly jste se některá s alkoholismem v rodině? :,(
nějaká pomoc? Kromě léčení a antabusu?( Oboje bez výsledků)
Nějaký hezký konec? Nějaké rady, cokoliv? :nevim:
Prosím žádné rejpavé komentáře. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33969
24.11.15 10:50

@Brtnici moje matka pije celý život a radu nemám nepomohlo nic..zůstala úplně sama.Ale nechci strašit je to o lidech a ona si takový život zvolila sama.Tady člověk musí prostě chtít a pak to jde, ale pokud nechce je to ztráta času. Moje matka nemá zájem ani o svoje vnoučata..bohužel, ale pro ni, když jí vidím v jejím stavu tak bych jí dítě nepůčila ani omylem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
24.11.15 10:52

@Brtnici můj otec byl alkoholik. Bohužel nic jiného než lėčenī nepomůže. A to ještě pokud mamka bude sama chtít a vytrvá, jinak to nemá cenu. Můj otec zemřel v 54 letech, upil se. Držím palce. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
24.11.15 10:55

@hanča74 Přijde mi, že to celé zabíjí celou rodinu :( držíme vždy při sobě. Boj s ďáblem. :nevim: Bohužel, léčení asi nikdy nepodstopí do konce :nevim: Tp je strašný s Vaším tátou :( upřímně mě to mrzí. Protože zahodit život je to nejhorší. Moc děkuji za podporu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5381
24.11.15 10:57

Radu nemám, není, je to bohužel na tom člověku..Nepomáhá léčení, antabus, prosby nejbližších lidí, nic, nejhorší fáze nastává v době, kdy rezignuje na život a poté i na alkohol, ale tělo už to nezvládne :( Držím pěsti a přeji pevné nervy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
24.11.15 10:57

@Denisa76 To je šílený :( Máma nás miluje, vnuka zbožňuje. Prostě ty turnusy příjdou jednou do měsíce. Někdy třeba 2 měsíce nic. :nevim: Nějaký zkrat :nevim: Trápí nás i sebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5381
24.11.15 10:58
@Brtnici píše:
@hanča74 Přijde mi, že to celé zabíjí celou rodinu :( držíme vždy při sobě. Boj s ďáblem. :nevim: Bohužel, léčení asi nikdy nepodstopí do konce :nevim: Tp je strašný s Vaším tátou :( upřímně mě to mrzí. Protože zahodit život je to nejhorší. Moc děkuji za podporu :srdce:

Ani úspěšné absolvování léčení a změny k lepšímu není výhra. U nás se to znovu rozjelo, hned týden po návratu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
24.11.15 11:00

@roksy25 Toho se strašně bojím. Je úžasný člověk, ďábel jí ničí. Nejhorší, je, že vím, že jednou bude strašně litovat. Ale je těžký jí donutit aby to tak nebylo :( a moc děkuji. Nevěřila bych, že když se tu výpíšu a zjistim, že nejsme samy, že to takhle uleví. Asi jen na chvilku. Ale i tak děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
24.11.15 11:04

@roksy25 S tím o léčebně si to také myslím. Protože se stane, že vydrží někdy i 3 měsíce se nedotknout. :nevim: a najednou jako by ji prdlo v hlavě a jede týden, dva. Pak přestávka na tyden a zas. Prostě dokolo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
24.11.15 11:04

@Brtnici Já si jeho opilecké výplody pamatuji od malička. Nebyl sice zlý, spíš naopak, jen vyžadoval aby se s ním někdo pořád bavil a to i v noci. Dodnes nechápu mamku jak s ním vydržela až do konce. V rodině nikdo jiný nikdy nepil. Ke konci už byl samá kost a kůže a nakonec zemřel doma ve spánku. Já mám odpor k alkoholu a nesnáším opilce ani když jsou to úplně cizí lidi. Jasně, že když někam jednou za xxxx jdeme tak si dám pivko, ale moje hladina je tak jedno a to ještě ani nevypiju :mrgreen: Je to boj, hlavně pro rodinu, ale bohužel sami s tím nic neuděláte. Pokud mamka sama nechce, tak se bohužel budete dívat jak se ničí. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
24.11.15 11:05

Kdyby existovalo něco co doživotně znechutí alkohol :nevim: Tolik ztracených životů :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
24.11.15 11:06

@Brtnici řeknu ti to takhle moje matka žije stejný život jako její matka, která umřela, když mámě bylo 13let. Dostala šanci od lidí co jí adoptovali, ale tu šanci prostě nevyužila a jela v kolejích který jí asi bližší těžko říct ted už její život pouze respektuji. U tebe aspon je pozitivní to, že maminka vás miluje nás tedy ne. Zabíjelo nás to všechny a museli jsme se rozhodnout. Táta se po 30letech rozvedl a je štastný a já zjistila též, že život jde žít dobře i bez ní. Přeji moc moc aby maminka našla sílu se s tím poprat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
24.11.15 11:07

@roksy25 Ano to máš pravdu s tím léčením. Můj otec to třeba ani nezkusil. Ale díky své práci vím, že to zvládnou cca 2 z deseti. Je to běh na dlouhou trať a většinou naprosto marný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Ahoj. Můj otec byl alkoholik. Musíš zjistit proč pije. Nejdřív se musí zbavit důvodu proč pije a musí to chtít ona sama. Jinak nepomůže nic.
My jsme otce dostali do protialkoholní léčebny až když byl úplně mimo, nevěděl o světě. Jen spal a vypil půl hrnku čaje. Tak jsem ho nějak přesvědčila k návštěvě psycholožky a pak rovnou do léčebny. Jak přišel k sobě, dostal se z té otravy, měli jsme ho za 3 týdny doma. Vydržel abstinovat 3 měsíce. Pak pil třeba jedno pivo, ale už se tak neožíral a celkově byl v pohodě. On prý chlastal, že ho bolely záda v práci. Pak byl nezaměstnaný a neměl přísun peněz. Ale nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
63

@hanča74 Bože, to je šílený :( zase si, ale říkám když nepije měsíc v kuse celej rok, že tam ta neděje je :think: alespoň doufat a bojovat musíme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama