Moje matka je babička jen pro jednoho vnuka

27.8.20 08:24

Moje matka je babička jen pro jednoho vnuka

Ahoj maminky, jsem tady nová a vlastně jsem nikdy netoužila po takovém profilu, ale přesto mě něco donutilo. Mám dvě děti, Marka (5 let) a Radima (1,5 roku). Jsem prakticky pět let doma na té rádoby dovolené. Žijeme s manželem v domě mých rodičů, bylo naše svobodné rozhodnutí, dům bude náš hned jak dořešíme formality, jsem na rozdíl od manžela jedináček, takže vlastně nebylo co řešit a pak je to vlastně můj rodný dům a jsem ráda, že tady vyrůstají i děti, s tím vším, s úžasným dědečkem, míň skvělou babičkou, s potokem za humny, loukou a polem. Idyla, že? Vlastně ani ne. Moje maminka je skvělá babička, ale jen pro jednoho vnuka. Marek byl první a je to miláček, dokonale mi ho rozmazlila. Radima na proti tomu naprosto nesnáší a zasypává mě otázkami : „Proč jsi ho měla. Jedno stačilo.. jsi blázen, mít dvě děti.“ Nedovede pochopit, že nechci jedináčka a nestojím o to, aby Marek zůstal sám, protože rodiče jednou odejdou, kdo zbude bude jen sourozenec. Naše strategie se s maminkou liší, ona razí heslo, když musím, tak jedno dítě, rychle vychovat, posadit před TV a nazdar. Já děti miluju a upřímně bych si klidně představila i to, že to do třetice bude holka. Miluju je a to ona nechápe, na mladším hledá prapodivné chyby - bude zrzavý, zlobí, brečí. Mám ho dát k adopci, když už se stalo. (Nestalo se, Radim je plánovaný, chtěný a skvělý mimčo) Včera mě dostala větou: „Marek může přijít kdy chce, ale Radima mi sem nedávej.“ Bydlí nahoře, my dole. Rozhodla jsem se, buď oba, nebo nic. Pro mě to znamená být na ně s mužem sama, jinou babičku nemám, o to ale nejde. Naposledy, když jsem řekla, Mareček půjde do školky, protože musí (před tím jsem to měla zakázané, jsem doma tak prý co, raději jsem poslechla.) Teď přišel nový nápad - zařiď si, aby mohl být ten ubohý pětiletý chudáček doma, abys ho dobře vychovala, uč ho doma a Radima dej do jeslí. Jsem z toho mino, vlastně by mi nevadilo říct, že je mi to jedno, že je miluju oba a pořídíme si ještě jedno, třeba by si myslela, že na truc, ale systematicky poštvává toho staršího proti mladšímu, ve zkratce se prý brácha může mlátit, hračky se mu půjčovat nemusí. Když má starší syn svátek, dostane hračky za tisíce, mladší nedostal nic, ale o to taky nejde. Manžel to řešil několikrát, dověděl se, hrozné věci (neměl mi dovolit mít druhé), ale v podstatě nic zásadního. Uvažujeme o stěhování, nevím. S tátou jsem o tom mluvila, taky to nechápe a zareagoval větou: „Potřebovala by pár facek, ale ode mě je nečekej. Mám je oba rád, ale chci zůstat ženatý.“ Tatínek si oba bere, ale má taky peklo. Co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4279
27.8.20 08:30

Odstěhovat se!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
27.8.20 08:31

Určitě pryč!!! Bude to jen nevraživost mezi dětmi! Všechno špatně. Rozbije vám to rodinu. Pryč od tam tud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
27.8.20 08:34

Ostěhuj se, protože jinak je jedno, že mají kluci sourozence, protože mladší toho staršího časem začne nenávidět. A vás třeba taky, že jste to dovolili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15874
27.8.20 08:36

No, co s tím - odstěhujte se a babička, pokud bude chtít, Vás může chodit navštěvovat.

Tahle situace se nezmění - naopak, bude se jen zhoršovat. Babičku v tomto nepředěláš, někteří lidé jsou prostě takto divně nastaveni. Chápu, že je pohodlné bydlet v domě rodičů, ale v tuto chvíli jsou na druhé straně vah fungující sourozenecké (a vůbec rodinné) vztahy. To je cena, kterou bych třeba já osobně nebyla ochotna zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27670
27.8.20 08:37
@Světluš.Pe píše:
Ahoj maminky, jsem tady nová a vlastně jsem nikdy netoužila po takovém profilu, ale přesto mě něco donutilo. Mám dvě děti, Marka (5 let) a Radima (1,5 roku). Jsem prakticky pět let doma na té rádoby dovolené. Žijeme s manželem v domě mých rodičů, bylo naše svobodné rozhodnutí, dům bude náš hned jak dořešíme formality, jsem na rozdíl od manžela jedináček, takže vlastně nebylo co řešit a pak je to vlastně můj rodný dům a jsem ráda, že tady vyrůstají i děti, s tím vším, s úžasným dědečkem, míň skvělou babičkou, s potokem za humny, loukou a polem. Idyla, že? Vlastně ani ne. Moje maminka je skvělá babička, ale jen pro jednoho vnuka. Marek byl první a je to miláček, dokonale mi ho rozmazlila. Radima na proti tomu naprosto nesnáší a zasypává mě otázkami : „Proč jsi ho měla. Jedno stačilo.. jsi blázen, mít dvě děti.“ Nedovede pochopit, že nechci jedináčka a nestojím o to, aby Marek zůstal sám, protože rodiče jednou odejdou, kdo zbude bude jen sourozenec. Naše strategie se s maminkou liší, ona razí heslo, když musím, tak jedno dítě, rychle vychovat, posadit před TV a nazdar. Já děti miluju a upřímně bych si klidně představila i to, že to do třetice bude holka. Miluju je a to ona nechápe, na mladším hledá prapodivné chyby - bude zrzavý, zlobí, brečí. Mám ho dát k adopci, když už se stalo. (Nestalo se, Radim je plánovaný, chtěný a skvělý mimčo) Včera mě dostala větou: „Marek může přijít kdy chce, ale Radima mi sem nedávej.“ Bydlí nahoře, my dole. Rozhodla jsem se, buď oba, nebo nic. Pro mě to znamená být na ně s mužem sama, jinou babičku nemám, o to ale nejde. Naposledy, když jsem řekla, Mareček půjde do školky, protože musí (před tím jsem to měla zakázané, jsem doma tak prý co, raději jsem poslechla.) Teď přišel nový nápad - zařiď si, aby mohl být ten ubohý pětiletý chudáček doma, abys ho dobře vychovala, uč ho doma a Radima dej do jeslí. Jsem z toho mino, vlastně by mi nevadilo říct, že je mi to jedno, že je miluju oba a pořídíme si ještě jedno, třeba by si myslela, že na truc, ale systematicky poštvává toho staršího proti mladšímu, ve zkratce se prý brácha může mlátit, hračky se mu půjčovat nemusí. Když má starší syn svátek, dostane hračky za tisíce, mladší nedostal nic, ale o to taky nejde. Manžel to řešil několikrát, dověděl se, hrozné věci (neměl mi dovolit mít druhé), ale v podstatě nic zásadního. Uvažujeme o stěhování, nevím. S tátou jsem o tom mluvila, taky to nechápe a zareagoval větou: „Potřebovala by pár facek, ale ode mě je nečekej. Mám je oba rád, ale chci zůstat ženatý.“ Tatínek si oba bere, ale má taky peklo. Co s tím?

Buď oba nebo nic. Ale bála bych se, co mladšímu bude provádět. Když je schopná takových hnusných řečí :roll: Odstěhování bych taky zvažovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
27.8.20 08:38

Ty jo ze ji huba neboli, to je sileny. Budete si asi muset hledat jine bydleni, toto musi prinaset strasnej neklid v rodine a kluci si to nezaslouzi. Ten malej ted az tak nevnima, jak se babicka chova a kolik dostal hracek atd, ale uz brzy bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18393
27.8.20 08:42
@Světluš.Pe píše:

Já bych se odstěhovala za každou cenu. Tímto totálně zničí vztahy mezi bráchy i mezi tebou a starším a až bude mladší větší, jak mu to budeš vysvětlovat? :think: Stěhovala bych se a to velmi rychle, než to malému dojde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17021
27.8.20 08:43

Už rok a půl bych tam nebydlela… Nenechala bych si ničit děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
27.8.20 08:44

Matka není normální-velmi decentně řečeno a pokud tam zůstanete velmi pravděpodobně Vám to rozloží rodinu a Vaše syny to celoživotně poznamená. Odstěhovala bych se a kontakt matce s dětmi umožňovala pouze v mojí přítomnosti. Při prvním projevu typu Marek je Bůh a Radim povl, bych to okamžitě utnula s tím ať se ohlásí až se bude chtít chovat normálně a slušně a nebude dělat mezi dětmi rozdíly. A opravdu bych to bez milosti dodržela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18469
27.8.20 08:44

No tak hlavně že jsi ráda, kde a v čem děti vyrůstají :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2652
27.8.20 08:53

Zrovna nedavno jsem tu psala do podobne diskuse pribeh o mem muzi. On byl dokonce tim starsim protezovanym vnukem babicky. Ta pro nej udelala vse. Kdyz projevil prani letet letadlem, koupila listky do Bratislavy. Za komunismu. O mladsim mluvila jako ta tva a navadela starsiho jako u vas. Najednou zacalo bolet manzela (jako maleho) bricho, pobyl si v nemocnici, ale na nic se neprislo. Jako posledni prisla na radu psycholozka. A ejhle - zjistila, ze je to z nervu kvuli babicce. Presto, ze byl jeji milacek! Takze nasledoval okamzity zakaz babicce, aby se k nemu priblizovala a potom uz s ni rodice deti nikdy nenechavali o samote. Co vim, byla trochu divna ve vice ohledech - snazila se ridit zivot svym dospelym synum. Takze take radim pryc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7350
27.8.20 08:55

Já bych se nejen odstěhovala, ale já bych dokonce matku nepozvala ani na návštěvu, pokud by nezvládala meze slušného chování vůči mladšímu dítěti. A starší samotné bych jí nedávala. Děda by na návštěvu mohl bez babičky. Normálně bych jí vyškolila, protože tady není místo pro nějakou slušnost. Matka byla neslušná a kriplovitá první. Za svou chybu musí zaplatit, jinak zaplatí tvoje děti a ty.

Měla jsem rozvedenou kolegyni, kde si otec dětí bral pouze staršího, mladší dvouleté nechtěl. Dítě to neslo velmi špatně, říkala, jak je hrozný, když jí po odjezdu staršího s otce pláče. Už se to u nich srovnalo, ale měla to krušný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
27.8.20 09:00

Hezký, že mají za barákem potok, ale v první řadě by měli vyrůstat v klidu. Už hned potom, co by řekla, něco v tom smyslu, že se neměl narodit, už by přišlo stěhování. Tohle nemůžete přece dovolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
27.8.20 09:00

Dát dítě k adopci? Už po téhle větě bych tam nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama