Reklama

Moje matka pořád nemocná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lampicka11
Závislačka 3352 příspěvků 1 inzerát 17.02.17 10:42
moje matka porad nemocna

Zdravim. Mam nemocnou mamu uz od pulky ledna. Mela horecku 39, kasel, rymu a citila hleny na hrudi a nemohla to odkaslat. Dostala atb amoksiklav a erdomed(ktery nepomohl) jinak dobry a po dobrani za 3dny opet znova. Dostala ted pry na virovou infekci kalcit nebot ma zvysenou sedimentaci a bile krvinky (ale ty ma uz vic jak 10let). Bere 4den kalcid a vcera mela opet 37,6 a porad ji neni dobre. Doktorka uz taky nevi co sni. Nemate nejakou radu? Uz me to zacina desit :nevim:. Mala uz vic jak mesic nevidela babicku a hrozne se na ni tesi a nevim zda to riskovat aby tam jela. Ale zase muj otec ktery je sni porad v domacnosti tak tomu vubec nic neni :nevim:

Reklama

Reakce:

Vemas
Kelišová 5358 příspěvků 17.02.17 10:46

Byla na plicnim? Muj tata mel pred nekolika lety strasny kasel, kaslal 5 mesicu, mel asi ctvery atb, chodil na plicni, nevedeli co s nim. Zhubnul 20kilo, bylo to desny. Taky to od nej nikdo nechytnul a nakonec to preslo samo.
Asi by ji mela obvodacka nekam poslat

lampicka11
Závislačka 3352 příspěvků 1 inzerát 17.02.17 10:52
@Vemas píše:
Byla na plicnim? Muj tata mel pred nekolika lety strasny kasel, kaslal 5 mesicu, mel asi ctvery atb, chodil na plicni, nevedeli co s nim. Zhubnul 20kilo, bylo to desny. Taky to od nej nikdo nechytnul a nakonec to preslo samo.
Asi by ji mela obvodacka nekam poslat

Nebyla nikde..dr ji nikam neposlala…kasel nema tak hrozny, nehubne…jen huhna…klasice priznaky chripky…ale vic jak mesic neustavaji teplota? Nemela to ani kde chytit dalsi vlnu chripky kdyz byla doma na neschopence. Spis nevim zda teda tam mam malou dat :nevim: Ja jsem u ni byla na par hodin minuly tyden na kafe a me nic take nebylo pri kontaktu sni

blumen
Hvězda diskuse 40277 příspěvků 17.02.17 11:10

@novakova.t pockala bych, az bude uplne zdrava. Jinak letosni chripka je docela zakerna, muze to trvat dele. Virus mohl prinest domu jeji manzel, ktery to zvladl bez problemu. Ona byla oslabena antibiotiky.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31601 příspěvků 17.02.17 11:23

Máma měla před 2 lety taky nějakou chřipku, ze který se hrabala měsíc. něco novýho klidně chytit mohla, manžel ven určitě chodí, tak jí moh něco přinést, co se u něj neprojevilo, a oslabenou maminku to skolilo. dítko bych tam nedávala.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 17.02.17 12:20

Delala doktorka stery z krku? CRP opakovaně? Tohle po doktorce chtejte, popřípadě do nemocnice plicní, infekční

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 17.02.17 12:37

CO JSEM si všimla tak z letošní chřipky se spousta lidí dostávala i dva tři týdny (i ti mladí a jinak zdraví), tak možná je to ještě k tomu.
Nicméně, dupala bych na krevních rozborech a na návštěvu plicaře. Z krve zjistit hlavně CRP, jestli vůbec má smysl sypat antibiotika a plicař taky leccos odhalí.
Můj chlap se v tom plácal přes dva měsíce, troje antibiotika, čtyři nemocenské (vždy zlepšení a za pár dní zase zpátky)…
Co pomohlo? No tak především ten plicař. Podíval se mu do krku (objevil abces na mandli a poslal na ORL, kde mu to „vypálili“)) a hlavně předepsal „dýchátko“ s tím, že má snížený nějaký hodnoty a může to být počínající astma. Asi za tři dávky z inhalátoru (takže jeden den?) má pokoj :palec:

Takže moje rada, pokud obvoďačka neví, co s ní, tak ať ji LASKAVĚ pošle k odborníkům. Partnerova obvoďačka by ho zřejmě dodnes léčila antibiotikama a hrozně by se divila (bez kouknutí do krku a krevních testů :zed: :zed: :zed: )

lecijasek
Závislačka 3878 příspěvků 17.02.17 12:51

Určitě na plicní a event. i na orl. Kamarádka takhle kašlala kvůli rýmě a taky na to nemohli přijít, protože plíce měla čisté, nos taky, ale měla zadní rýmu, která jí stékala do krku a dráždila ke kašli. Rodiče měli chřipku, zánět průdušek oba a taky se z toho hrabali měsíc.
Jinak letos je to tak. Já sama kašlu už 3. týden, antibiotika jsem teď dobrala, k tomu erdomed a kašlu pořád. Nemám tedy teplotu, vůbec, nikdo to nechytil, ale nemůžu se toho zbavit. Vždy se to zlepší, skoro zmizí a za 2 dny je to zpět. Doktor mi řekl, že jestli nezaberou atb, tak mě pošle na plicní… U mě je tedy velké podezření, že to není infekční, ale že mi letošní smogová situace rozjela astma (trpěla jsem na to jako malá, moje máma taky a jí se právě vrátilo v dospělosti…).
K dalšímu dotazu - dceru bych tam neposlala. Je to zbytečný risk, co kdyby to chytila.

Bábrdl
Generální žvanilka 20937 příspěvků 17.02.17 13:12

Lidi LETOŠNÍ chřipka není nijak horší, než jiné. Chřipka je chřipka. Prostě ji na rozdíl od běžného nachlazení nechytáme každý rok. Běžně se z ní lidi hrabou měsíc, sedají si na ní další infekce atd.

Bábrdl
Generální žvanilka 20937 příspěvků 17.02.17 13:14
@novakova.t píše:
Zdravim. Mam nemocnou mamu uz od pulky ledna. Mela horecku 39, kasel, rymu a citila hleny na hrudi a nemohla to odkaslat. Dostala atb amoksiklav a erdomed(ktery nepomohl) jinak dobry a po dobrani za 3dny opet znova. Dostala ted pry na virovou infekci kalcit nebot ma zvysenou sedimentaci a bile krvinky (ale ty ma uz vic jak 10let). Bere 4den kalcid a vcera mela opet 37,6 a porad ji neni dobre. Doktorka uz taky nevi co sni. Nemate nejakou radu? Uz me to zacina desit :nevim:. Mala uz vic jak mesic nevidela babicku a hrozne se na ni tesi a nevim zda to riskovat aby tam jela. Ale zase muj otec ktery je sni porad v domacnosti tak tomu vubec nic neni :nevim:

Mamka měla nejspíš chřipku. U té je pak normální, že je z ní těžko se vyhrabat. Mamka je oslabená, proto se furt další infekce opakují a tátovi nic není. Musí to vyležet. S lepším počasím bude líp.

lampicka11
Závislačka 3352 příspěvků 1 inzerát 17.02.17 13:14

Na stery ji neposlali protoze pry vytery nejsou tak spolehlive ze se bere dneska ohled na krev. Mame napsala pry nejaky rychli odbery… Za mesic byla az ted na krvi no. Kazdopadne na to plicni si asi zazada.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama