Moje miminko aneb nepřeháním to už?

Anonymní
27.8.11 20:58

Moje miminko aneb Nepřeháním to už

Chtěla jsem se zeptat,jestli mi už nezačlo trošku hrabat ze všeho. Už od narození malé mám takový pocit,že nikdy nemůže být beze mě.Celý den,když je vzhůru jsem s ní,buď u ní sedím na dece a nebo se procházíme apod.úklid a všechno dělám zásadně když spí.přítel mi už říká,že to přeháním,že musí být sama.samozřejmě to vím,ale vždycky když odcházím,tak se na mě dívá tak smutně(asi si to nalhávám :))Prostě jak s ní nejsem chvilku,nebo se jí nemůžu věnovat mám hned výčitky svědomí. Takže nepřeháním to už?? Promiňte za anonym,ale budu se cítit líp..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8598
27.8.11 21:04

Já si za sebe myslím, že je to pár měsíců po porodu mateřský instinkt, ale nepíšeš, kolik je malé roků..jestli je jí rok nebo čtyři, je to rozdíl. Vychováváš si mamánka, co si bez tebe ani neupr..e, je to Tvoje věc, ale nechat dítě půl hodiny jen pod dozorem z dálky nebo jí dát na odpoledne či víkend na hlídání, na tom není nic zléo, naopak..podle mého názoru

Příspěvek upraven 27.08.11 v 21:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
27.8.11 21:06

jj, přeháníš to. Mimino může bez tebe zůstat, hlavně ty se to musíš naučit, jinak si na sebe pleteš bič a může se ti stát, že pokud to bude trvat i do budoucna, vypěstuješ si doma šíleného mamánka, pak bude problém všechno, babičky, školka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
27.8.11 21:06

Přeháníš.
Jak je stará?
Občas jsem podobné pocity měla s prvním dítkem, ale časem to přešlo. Tuším, že to je také tvé první dítě, že! Udělej si trénink samostanosti a občas na chvilku odcházej na slyšitelnou vzdálenost. Uvidíš, že časem se odpoutáš od neustálého sledování.
Já mám nyní 2. dítko a je to v tomto směru úplná pohoda, vím (či tuším), že se mu NEMŮŽE VŮBEC NIC STÁT, když se na chvíli vzdálím (nebo ho nechám i nějakou hodinku chrupat o samotě v kočáře na balkóně - občas samozřejmě nakouknu a zkontroluji), protože jsem vytvořila podmínky, abych eliminovala rizika a HLAVNĚ už nejsem tak vyjukaná, jako jsem byla jako prvorodička!!! :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
27.8.11 21:08

Mám holčiku 9 měsíců,dělala jsem to podobným stylem.Ale pak jsem se opravdu nemohla ani hnout,protože to bylo řevu.Taky mi trhalo srdce,když chudinka smutně koukala,nebo brečela.Ale teď už si zvykla,a vyhraje si chvilku sama,zabaví se hračkama.Nebo za mnou pořád leze ocásek jeden :mrgreen: Ale když to tak považuješ za správné,tak ji nenechávej samotnou.Na jednu stranu chápu,užiješ si ji fakt na 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.8.11 21:10

malá má půl roku. myslím,že to přeháním,protože nechci být jak má matka. :think: noo asi se budu muset trošku hodit do klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
17304
27.8.11 21:10

Myslím,že to přeháníš dost :mrgreen: Jednou si na tohle vzpomeneš a budeš si rvát vlasy :think:

Jak píšou holky,nechat prcka na dece a jít mýt nádobí a nebo něco uvařit není nic tak hrozného a by jsi musela mít špatný pocit :wink: Musí s naučit hát si samo,poznávat svět samo..Ano hrát si s ní musíš,ale taky trošku prostoru na seberealizaci :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.8.11 21:12

a samozřejmě jsem prvorodička :-)

• Nahlásit
  • Citovat
5639

Myslim,ze neprehanis,ja ze zacatku na male mohla take oci nechat a byla jsem jen pro ni.je to proste neco noveho a hormony,city jedou na plne obratky.Neboj postupne se bude mala od tebe sama osamocovat :).Moji je ted 15 mesicu a zacina vice tihnout k tatkovi,ikdyz beze me take neda ani ranu.Jen si dej pozo na to,aby sis nevychovala z male zavislacka na tobe,ale ze zacatku bych se toho nebala.Jsi jeji maminka a ona ma tvou pritomnost rada,ikdyz ji samozrejme muzes nechat chvili osamote.Moje treba neustale rvala,kdyz ji nekdo necim nekmital pred oblicejem :).Postupne si uz hrala sama s sebou.Omlouvam se za roman,mam chut psat :))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25007

jj přeháníš :wink: vydechni si, hlavu vzhůru a nech jí bez výčitek chvíli si samotnou hrát nebo jen tak odpočívat…spíš jí tím prospěješ, mimčo se musí naučit být samo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
27.8.11 21:16

Psala jsem to,kdyz jsem nevedela kolik male je.Myslela jsem,ze jsi treba jeste v sestinedeli.V pul roce ji klidne nechej na dece si hrat samotnou a klido si uvar.I pobrecet si muze,neuskodi ji to.Kdyz ji nenechas rvat moc dlouho :).
Kazde ditko je jine.Sestra ma mamanka a to ji od narozeni hlidal kde kdo a ted jsou ji 2,5roku a je to des.Ja s moji jsem kazdy den,cely den a kdyz potrebuju odjet,dam pusu mala mi zamava a ja jdu,aniz by si toho mala snad i vsimla :))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
27.8.11 21:19

Já jsem to dělala ze začátku podobně :mrgreen: , malej mě spával jen na klíně po kojení, já jsem se ho bála přesunout do postýlky, že se vzbudí, apod. :lol: Ale teda třeba úklid a vaření…někdy byl v lehátku, někdy na hrací dece…
Podle mě to má každej jinak, já jsem doteď na dětech docela závislá a mám pocit, že to beze mě nezvládnou :oops: :roll: Ale to je jen tím, že jsme s něma 24h. a nemám hlídání
Ale i tak to časem přestaneš tolik přehánět. Dcera už spávala normálně v postýlce nebo v kočárku :mrgreen:
Podle mě dělej to, co cítíš, že je správný :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.8.11 21:19

jinak děkuji..potřebovala jsem to asi slyšet už i od někoho jiného…i chlapy mají někdy pravdu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
43
27.8.11 21:22

Ja to tak taky mela! Ale ted uz je male 11 mesicu a nejak me to prechazi :-o
Asi uz me to trochu omrzelo a chci taky nejaky klid pro sebe - to nemyslim nijak sobecky, ale ono cely den se to moc dlouho vydrzet neda!
Ono to se to za nejakt cas zmirni, myslim, ze ted jsi jeste z miminka trochu paf. Je to normalni :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.8.11 21:24

zebra: já taky nemám právě hlídání, z mé rodiny se na nikoho nedá spolehnout a přítelova bydlí od nás 300km daleko. takže jsem bez malé byla jen,když jsem měla horečky a přítel s ní šel ven.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama