Moje patnáctiletá sestra je těhotná

22.7.15 22:53

Moje patnáctiletá sestra je těhotná.

Dnes za mnou přijela sestra.Je v prváku na učňáku a zjistila, že je těhotná.
Bojí se jít domů, že ji máma zabije. Volala jsem mámě, že je u mě, ale nic další.
Jsem v šoku. Vždyť je to ještě dítě. :zed:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

31691
22.7.15 22:57

No, i takový věci se stávají. zkuste to mamce spolu nějak šetrně oznámit, to bude dobrý. chce si miminko nechat?

• Nahlásit
1289
22.7.15 22:59

Není první ani poslední… kdo je táta?

• Nahlásit
22.7.15 23:00
@umea píše:
Není první ani poslední… kdo je táta?

kluk s druháku :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
22.7.15 23:02

Nevím, co jí poradit. Nejlepší řešení by byl asi potrat. :nevim:

• Nahlásit
50114
22.7.15 23:02

No, bude mela no. Běž tam zítra s ní, ať v tom není sama. Co na tu situaci sestra? To se dozvěděla dneska? Je to dítě no :(

• Nahlásit
50114
22.7.15 23:04
@karatgold píše:
Nevím, co jí poradit. Nejlepší řešení by byl asi potrat. :nevim:

Tak to si třeba já osobně myslím taky, ale hlavně ji do ničeho netlačte. Bohužel/bohudík tohle bude její rozhodnutí. Samozřejmě bude třeba hodit řeč i s „tatíkem“

• Nahlásit
1289

A jak daleko je? Obě asi víte, že má přesně tři možnosti:

interupce

ponechání těhotenství a předat potomka k adopci po porodu

ponechání těhotenství a výchova potomka.

Ideálně po zplnoletnění obou rodičů, aby otec přispíval na péči. Jak si vybrat záleží jen na individuání situaci vaší rodiny, od sociální po další hmotné a psychologické stránky.

• Nahlásit

@karatgold zaprvé bych to s ní probrala, zadruhé ji vzala na potrat a zatřetí jí vysvětlila jak funguje antikoncepce, jak se dá otěhotnět a hlavně jak se chránit :nevim:

• Nahlásit
7992
22.7.15 23:12

Myslím, že finální rozhodnutí stejně budete muset nechat na ní. Vlastní potomek patnáctiletou holku vždycky rozhodí, a je fuk, jestli se narodí, nebo nenarodí. Znám jednu, co rodila ve čtrnácti, dítě šlo do adopce, holka pak dlouho hledala sama sebe, dodnes se s tím nesrovnala. Pak znám jednu, která rodila v patnácti, dnes má tři děti, žije naprosto konzumním způsobem života a je to nejlepší máma, jakou znám.

• Nahlásit
1371
22.7.15 23:13

Hmm.. V 15 letech bych byla pro potrat, ikdyz jsem proti potratum.. Bez skoly, otec ditete taky, neváhala bych.. Jak se k tomu stavi sestra?

• Nahlásit
47215
22.7.15 23:20

Hlavně ať se to snaží řešit v klidu, ať ji nevystresuji, že by ji dohnali k nějakému hroznému řešení.
Bohužel, stalo se, ale vše se dá vyřešit. Bez tam s ní a snaž se rodiče mírnit až budou křičet.

Příspěvek upraven 22.07.15 v 23:22

• Nahlásit
6216
22.7.15 23:21

Vy jste úžasné sudičky, fakt… A co když v budoucnu nebude mít moct děti? Co když se s tím nikdy nesmíří a bude mít výčitky do konce života? Já bych rozhodnutí nechala jen a jen na sestře, ale uvidíte, jak se k tomu postaví vaše maminka a otec dítěte. Sestra z toho musí být sama dost vedle, tak ji neh odpočinout a případně ať se „vykecá“ ze svých pocitů, pokud chce.
Znám i případ, kdy oba 15-ti letí měli dítě, šli bydlet spolu, kluk šel do práce, za 2 roky další dítě a teď jsou spokojená rodinka.

• Nahlásit
Luca10
22.7.15 23:21

Co na to rika sestra? A otec ditete uz to vi?

• Nahlásit
22.7.15 23:30

Zatím to víme jenom my dvě. Sestra je v šoku. O nějakém rozhodnutí jsme se nebavily. Naše máma je zvláčtní případ, bojím se, aby sestru rovnou nevyhodila ke mě. Nejsme zrovna soudržná rodina, mě nevzala domů, když jsem utekla od chlapa, který mě bil.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama