Moje rodičovská - manžel pracuje v Rakousku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evelína17
Povídálka 29 příspěvků 18.08.19 23:37
Moje rodicovka-manzel pracuje v Rakousku

Ahoj, v rijnu nastupuji na rodicovskou.Jak to byva na smlouve jsem mala minimalni mzdu a tak rodicovska nebude nic moc. Posuzuje se prijem taky manzela, ALE jak to je kdyz manzel pracuje v Rakousku? Musim to vybavit tam nebo? Prosim realne zkusenosti.Moc dekuji. ;)

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 19.08.19 06:03

A tedka mate na mysli davky z rakouska nebo nase?

Aduš8
Kelišová 5513 příspěvků 19.08.19 06:21

Od výdělku se odvíjí jen výše mateřské. Pokud máš platnou pracovní smlouvu v ČR, nic bys v Rakousku vyřizovat neměla, kromě přídavků. Rodičák jen v případě, kdy tam muž pracuje a žena je nezaměstnaná.

Kriss Tina
Extra třída :D 12172 příspěvků 19.08.19 06:43

@Evelína17 rodičák maj všichni stejný, přes chlapa se bere jenom, když ho chceš vybrat nějak hodně rychle (treba za rok), ale pokud chceš tu klasickou 3 letou variantu tak nic dokládat nemusíš.

Evelína17
Povídálka 29 příspěvků 19.08.19 10:14

Dekuji holky, prave ze rodicak ma taky strop a to je 70% 30 nasobku DVZ. A pokud bych ho chtěla na 2 roky tak je moznost ze ho nevyberu cely jeste kdyz ho zvysi. uvidim co rekbou na pracakz, cetla jsem ze je moznost ze z AT doplaceji rodicak:woman_shrugging:

Kriss Tina
Extra třída :D 12172 příspěvků 19.08.19 10:17

@Evelína17 a chlap dělá co? Rodičák si pak můžeš nastavit přes něj, pokud dělá v ČR a vydělává víc jak ty.

sandrusa
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.08.19 12:55
@Evelína17 píše:
Dekuji holky, prave ze rodicak ma taky strop a to je 70% 30 nasobku DVZ. A pokud bych ho chtěla na 2 roky tak je moznost ze ho nevyberu cely jeste kdyz ho zvysi. uvidim co rekbou na pracakz, cetla jsem ze je moznost ze z AT doplaceji rodicak:woman_shrugging:

a ty ho chces tak rychlo vybrat? Preco?
Mohol by sa brat prijem muza z AT. Mne sa tiez bral prijem zo svk, ale to bolo niekedy v 2013. Neviem ako to maju teraz. Len som dolozila zo socialky co som mala vymer na matersku na svk a z toho mi vyratli max pre rodicak.

Evelína17
Povídálka 29 příspěvků 20.08.19 23:54

@Kriss Tina nene on dela v AT

Váš příspěvek
Reklama