Moje rodina a přítel cizinec

98
21.7.20 23:45

Moje rodina a cizinec

Ahoj holky, toto téma je pro všechny co žijí s cizincem…
Chtěla bych se spíše vypovídat a možná trochu poradit.
Se svým přítelem jsem od března roku 2019,je to Kubánec(mulat). Čekáme spolu holčičku.
Z předešlého manželství mám skoro 5letou holčičku, která ho má ráda a bere ho jako druhého tátu, rozumějí si i když je mezi nimi stále jazyková bariéra.
Ale teď k věci, mojí rodiče a babička.
Moje mamka ho nesnáší, chtěla abych si našla bílého Čecha, který mě finančně zabezpečí (ale to jsem mohla zůstat se svým ex, ale ten vztah nikde nevedl),pro ní je to jen on nebo ten. A co víc, vadí ji věkový rozdíl o 10let-je mladší.
PS:Ale já rozkvetla, nenudím se, vlil do mě mladou krev.
Strašně mě to mrzí, protože je to moje máma.
Bude znovu babičkou, ale že by jevila bůhvíjaký zájem, tak to se říct nedá.
Ptala se jestli ho má dcera poslouchá a já říkám ano, ona ho bere jako tátu.
A maminka hned, že teď je malá a hloupá, a jak to bude vypadat až bude větší, že se bude ptát proč je odlišné pleti a podobně.
Táta, ten má ve všem jasno, skončím špatně.
A babička? Proč mám další dítě, kdybych byla zabezpečená, tak neřekne ani slovo.
Ano je to můj život, není to procházka růžovou zahradou, ale tady jde spíše o rozdílnost povahy(ale na druhou stranu jsme tak trochu oba vznětliví)ne kulturu, a i přes všechny problémy které máme od začátku se nám podařilo přejít, více nás to spojilo a já jsem šťastná, ono takhle jsem si tu lásku, ten vztah představovavala.
Moje sestra ho má ráda, ví že mě miluje(toho si snad všimne každý, kromě mamky, která mi pořád opakuje že mi lže a že se rasy ku*vit nesmí a co jsem to vyvedla s tím miminkem).
Nežijeme v Praze ani v jiném velkém městě, jooo lidi se otočí, někteří mají kecy.
Přítel spíš vypadá jako cikán, jen hezčí barvy???? Štve mě to, štve mě že ji zajímají spíše peníze, než štěstí její dcery.
Fakt je ten, že jsem dosáhla sama s dítětem na hypotéku, mám byt.
Ale taky mám někoho o koho se můžu opřít, tak proč mi to moje rodina nepřeje?
A opravdu jen kvůli tomu že je ze třetí země a trochu jiné pleti.
Je snad o něco míň než bílý?
Chodí do práce, domů, nikde se nefláká, pro něho je rodina všechno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

753
21.7.20 23:57

Zij si svuj vlastni zivot, ve kyerym jsi spokojena. Ja se odstehovala do ciziny, manzel je o 15 let starsi, mame spolu dite. A komentare mych vrstevnic za mymy zady? “Asi je bohatej co”. No neni, jen si rozumime :nevim: jestli vam to vyhovuje, nedej na ostatni. Jediny co me trapi je to, ze si muz a moje rodina nepokecaj, protoze si nerozumi. Mit rodinu s cechem neni zaruka uspechu, at si rodinka projede zdejsi diskuze ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26236
22.7.20 05:48

@Katkafaj
Na mě trochu hrrrr s tím dítětem a taky s o deset let mladším mužem. Už jednou sis blbě vybrala. Prostě mají obavy, navíc máma s tím hanobením rasy je dost mimo. Čas ukáže, ony se s tím budou muset smířit, jsi dospělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17534
22.7.20 06:20

No, jako ne, že by neměly v něčem pravdu. Na to, že už ti jeden vztah s dítětem krachnul jsi druhé dost uspěchala, navíc přítel je mladší o dost, takže já jejich obavy chápu. Upřímně, taky bych nebyla nadšená, kdyby se moje dcera zadala s někým, koho prakticky nezná, vypadá jako cikán a do toho hned buch a dítě. Že jsi vedle něj rozkvetla je sice hezký, ale do života trochu málo, zní to spíš jako od puberťačky, které spadl mozek do kalhotek než od mámy dvou dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5763
22.7.20 06:23

Aspoň na tebe rodiče mluví. Buď ráda aspoň za to. Já odešla z 20 letého vztahu, byli jsme deset let manželé a máme dvě děti. U mého manžela se objevila psychická lehká porucha z náročné práce a ještě k tomu jistá sexuální potřeba, kterou mi nikdy nepřiznal, pro mě je těžko akceptovatelná.
Za rozpadem vztahu primárně stál fatální úraz naší holčičky. Ten stres jsme neustáli.
Našla jsem si nového partnera, první schůzka byla rozptýlení, pak už to bylo vážné. S manželem jsme se rozešli velmi slušně, vycházíme spolu výborně.
Ale moji rodiče to nedali, hlavně táta. Mamka to věděla od října, že někoho mám. Myslela, že to bude milenec, kvůli našim problémům v sexu. Nesouhlasila, ale chápala mě. Když jsem jí řekla, že to není milenecký vztah, že spolu plánujeme být úplně, tak začala šílet. Tátovi se něco doneslo, dělal mrtvého brouka. Na konci února mého partnera načapal u mě doma, respektive jeho služební auto u mě v zahradě.
Reakce byla velmi zlá. Zřekl se mě, řekl, že už mě nechce vidět, abych do jejich domu přestala chodit. Do dnes na mě nemluví, vůbec. Můj partner není žádný hej nebo počkej. Je inženýr v oboru, kde pracuje můj otec a podobné lidí velmi uznává, přesto dělá, že ho nevidí.
Mamku už to taky nebaví, mého nového partnera už poznala, pochopila, že je to slušný člověk, že miluje mě a miluje moje děti. A to je pro ní nakonec nejdůležitější.
Přiznám se, že tátovi dělám schválnosti. Když mám vézt děti k našim, tak tam s nimi pošlu partnera jeho služebním autem. Nebo ho tam s nimi pošlu pěšky. Dědeček to prostě musí přežít.
Chápu tvoje pocity. A vím jak dokáže neporozumění rodičů bolet.
Pro zajímavost, otec mých dětí není cizinec ani cikán. Je snědý od přírody, jedno z našich dětí je dokonalá malá Indka přes léto. :mrgreen: a můj otec, který zrovna taky nemusí jinou barvu pleti. Tohle vnouče nekriticky miluje. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5874
22.7.20 06:24

@terien Na jednu stranu máš v něčem pravdu, ale na tu druhou jim to vyjít může úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16889
22.7.20 07:00

Problém není cizinec, ale věkový rozdíl a těhotenství po krátké známosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7377
22.7.20 07:08

To že je cizinec by asi problém nebyl, ale je o 10 let mladší, (kolik mu je, 20?), a hned ste si museli pořídit dítě vždyť se ani pořádně neznáte. Třeba si tě pojistil jen proto aby tu mohl zůstat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3688
22.7.20 07:27
@karkarka píše:
To že je cizinec by asi problém nebyl, ale je o 10 let mladší, (kolik mu je, 20?), a hned ste si museli pořídit dítě vždyť se ani pořádně neznáte. Třeba si tě pojistil jen proto aby tu mohl zůstat.

To by asi nebyla zrovna nejlepší pojistka, uplést si sviště a 20 let na něj platit… To už by na tom byl líp, kdyby zůstal na Kubě… :roll: 8)
Pojistky se pořizujou jinak - placený formální sňatky na pár let, pak rozvod… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
22.7.20 07:29

Ja nevidim problem v tom, ze on je Kubanec. Ale pokud na tom nejste financne dobre, tak se mame nedivim, ze ma obavy, ze jsi tehotna.
A zivot opravdu neni volba mezi stestim a penezi. To stesti na tech penezich hodne zavisi.
Ma tu on nejakou slusnou praci? Mate vyresene bydleni? na jakem zaklade pobyva v CR?
Vis jiste, ze ta laska neni jen o tom, ze by tu rad ziskal pravo zustat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27424
22.7.20 07:30
@Katkafaj píše:
Ahoj holky, toto téma je pro všechny co žijí s cizincem…
Chtěla bych se spíše vypovídat a možná trochu poradit.
Se svým přítelem jsem od března roku 2019,je to Kubánec(mulat). Čekáme spolu holčičku.
Z předešlého manželství mám skoro 5letou holčičku, která ho má ráda a bere ho jako druhého tátu, rozumějí si i když je mezi nimi stále jazyková bariéra.
Ale teď k věci, mojí rodiče a babička.
Moje mamka ho nesnáší, chtěla abych si našla bílého Čecha, který mě finančně zabezpečí (ale to jsem mohla zůstat se svým ex, ale ten vztah nikde nevedl),pro ní je to jen on nebo ten. A co víc, vadí ji věkový rozdíl o 10let-je mladší.
PS:Ale já rozkvetla, nenudím se, vlil do mě mladou krev.
Strašně mě to mrzí, protože je to moje máma.
Bude znovu babičkou, ale že by jevila bůhvíjaký zájem, tak to se říct nedá.
Ptala se jestli ho má dcera poslouchá a já říkám ano, ona ho bere jako tátu.
A maminka hned, že teď je malá a hloupá, a jak to bude vypadat až bude větší, že se bude ptát proč je odlišné pleti a podobně.
Táta, ten má ve všem jasno, skončím špatně.
A babička? Proč mám další dítě, kdybych byla zabezpečená, tak neřekne ani slovo.
Ano je to můj život, není to procházka růžovou zahradou, ale tady jde spíše o rozdílnost povahy(ale na druhou stranu jsme tak trochu oba vznětliví)ne kulturu, a i přes všechny problémy které máme od začátku se nám podařilo přejít, více nás to spojilo a já jsem šťastná, ono takhle jsem si tu lásku, ten vztah představovavala.
Moje sestra ho má ráda, ví že mě miluje(toho si snad všimne každý, kromě mamky, která mi pořád opakuje že mi lže a že se rasy ku*vit nesmí a co jsem to vyvedla s tím miminkem).
Nežijeme v Praze ani v jiném velkém městě, jooo lidi se otočí, někteří mají kecy.
Přítel spíš vypadá jako cikán, jen hezčí barvy???? Štve mě to, štve mě že ji zajímají spíše peníze, než štěstí její dcery.
Fakt je ten, že jsem dosáhla sama s dítětem na hypotéku, mám byt.
Ale taky mám někoho o koho se můžu opřít, tak proč mi to moje rodina nepřeje?
A opravdu jen kvůli tomu že je ze třetí země a trochu jiné pleti.
Je snad o něco míň než bílý?
Chodí do práce, domů, nikde se nefláká, pro něho je rodina všechno…

Já chápu jejich obavy, je to kratinká doba na pořizování Mimíše, on je o dost mladší, do toho to první dítě musí vycházet s novým pánem, s kterým se ani jazykově nedomluví.

Nezbývá než doufat, že to myslí vážně a není zamilovaný hlavně kvůli trvalému pobytu tady, že nebude časem odstrkovat první dítě, že se nebude chtít časem vrátit se svým dítětem domů, až čas ukáže, jak Lovestory dopadne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
22.7.20 07:58

Ano, ano. Také myslím, že rodiče se obávají oprávněně, i když samozřejmě nadávat sprostě kvůli barvě pleti je trochu moc. Pořídit si dítě s někým po roce vztahu je risk, protoze toho druhého člověka nemáte šanci znát. No a, pokud je ten druhý:a) cizinec (rozdílnost kultur, zvyků, životního přístupu..) b) výrazně mladší (rozdílná očekávání od života, časem třeba rozdílná potřeba sexu), tak bych řekla že je to čiré bláznovství.

Samozřejmě tvého přítele neznám, přeji, ať to dopadne a jste šťastní. Přeji ti, aby to nebyl ten případ, kdy mladičký jižan ošusti při každé příležitosti novou sukni, dopřává si nepřetržitou siestu v délce několika let s občasnou návštěvou UP a nakonec zmizí jak pára nad hrncem, idealne k příbuzným do Německa nebo Rakouska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1071
22.7.20 08:18

Chápu rodiče, mají obavy. A taky hned šup a dítě. Přiznám se, že pokud by si jednou Moje dcera vybrala někoho, kdo vypadá jako cikán, nedejbože cikán byl, vadilo by mi to hodně. Vím, že to není správné, že to jsou předsudky, ale bohužel to tak mám nastavené. Takže chápu rodiče ve všech směrech. Ale přeju ti, aby ti to vyšlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17534
22.7.20 08:22
@Betty MacDonald píše:
@terien Na jednu stranu máš v něčem pravdu, ale na tu druhou jim to vyjít může úplně v pohodě.

To může a kolik tomu ty osobně dáváš šancí? S o 10 let mladším, nezajištěným Kubáncem, se kterým si hned uplete mimino?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16889
22.7.20 08:32

@aknadar
Někteří cikáni jsou slušní a existují i horší varianty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama