Moje rodina hromadí věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 22:11
Moje rodina hromadí věci

Zdravím, asi spíš než nějaké řešení (i když to by se asi taky šiklo :D) hledám jiný úhel pohledu… Bydlíme teď u příbuzných, kteří mají velký rodinný dům, než si dostavíme vlastní bydlení. Vztahy bych řekla máme parádní, snažíme se si vzájemně vypomáhat, rádi jen tak poklábosíme společně u kafe, ale jedno téma je vždycky tak trochu tabu… a to přehršel věcí, které mají, hromadí a cpou kamkoli se to vejde. Nejsem žádná minimalistka, ale nemám ráda, když jsem zahlcená věcmi, proto když mám něco, co nevyužiji snažím se to poslat dál, aby to bylo k užitku jinde. Ale k jádru věci. Příbuzní v podstatě nejsou schopni nic vyhodit. Půda je přecpaná k prasknutí, stejně jako všechny komory a ložnice, zahradní domek, altán, stodola… Když jsme se nastěhovali vystěhovali jsme starý nábytek, který v našem pokoji byl… Chtěli jsme ho dát někomu za odvoz protože byl skutečně k nepotřebě… nu, teď hnije ve stodole, ale vyhodit se nemůže. Všude je spousta věcí a příbuzní mají nulový prehled o tom, kde co je (věčně nacházím prastaré voňavky, hrnky, zahrabané kdysi nové oblečení ještě s visačkami atd.) a když je něco potřeba, stejně se to koupí nové… Takže věci se stále hromadí. Když chci třeba vyhodit něco, co je rozbité, obvykle to někdo vezme, že to spraví… a pak to někde odloží a nechá to tam. Neopravené. :nevim: Moc to nechápu, nebo respektive nevím co s tím… ne že by mi to nějak ultra vadilo, ale mrzí mne, že tak hezký dům je plný krámů a nepořádku a občas mi přijde, že nás to tu jednou zavalí :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Martha03
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 03.07.19 22:22

Tak je to jejich dům, že, tak si tam mohou hromadit co chtějí. Hromadí buď proto, že je jim skutečně líto něco vyhodit nebo je to psychické. Můj děda třeba taky hromadil, ale měl na to vytridenu jen jednu místnost od babičky. Vždycky mi říkal, že za války nic neměl a všechno se schovavalo, aby se to mohlo znovu použít a tak. Takže i přesto, že doba byla dávno jiná dělal to dal, ze zvyku, z nostalgie, ze strachu, že to jednou bude potřebovat a nebude to mít…

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1577 příspěvků 15 inzerátů 03.07.19 22:23

Tj hrůza! Tohle má moje tchyně a je to nemoc:rolling_eyes: :sweat:

Zyna
Nováček 8 příspěvků 2 inzeráty 03.07.19 22:29
@Martha03 píše:
Tak je to jejich dům, že, tak si tam mohou hromadit co chtějí. Hromadí buď proto, že je jim skutečně líto něco vyhodit nebo je to psychické. Můj děda třeba taky hromadil, ale měl na to vytridenu jen jednu místnost od babičky. Vždycky mi říkal, že za války nic neměl a všechno se schovavalo, aby se to mohlo znovu použít a tak. Takže i přesto, že doba byla dávno jiná dělal to dal, ze zvyku, z nostalgie, ze strachu, že to jednou bude potřebovat a nebude to mít…

Tak já bych to chápala, kdyby ty věci vážně používali… ale ony se někam založí a pak se koupí jiné, to samé s nefunkčními rozbitými předměty. Občas je problém vyhodit i kartonovou krabici (je jich plná půda), kdyby náhodou…

stinga
Echt Kelišová 7802 příspěvků 03.07.19 22:32

@Zyna no - taky nedávno matka povyhazovala kartonové krabice a já se teď mám stěhovat a nemám to do čeho dávat :nevim:

P4ja
Extra třída :D 10042 příspěvků 03.07.19 22:37
@Zyna píše:
Tak já bych to chápala, kdyby ty věci vážně používali… ale ony se někam založí a pak se koupí jiné, to samé s nefunkčními rozbitými předměty. Občas je problém vyhodit i kartonovou krabici (je jich plná půda), kdyby náhodou…

Jo mně povídej. Muž to má tak trochu podobné. Jen moc nemáme, kam to dávat. Takže má něco v garáži a hlavně to sysli u tchanovcu s tchánem. Tak tam mě to nevadí:) a nepredelas je. Pokud má manžel podobné sklony, tak ho ve svém hned odkaż na jedno konkrétní místo. Kolegyně má podobného manžela a říkala, že ho prostě z garáže dál nepustí :mrgreen: takže když mu dojde místo, musí něco vyhodit a vytřídit :)

Takže doma prý syslim jenom já v pracovně. Ale to mně vždycky jednou až dvakrát za rok dojde trpělivost a většinu toho chytnu a vyhodím nebo pošlu dál.

Btw: to mně připomíná, že se musím podívat na skříň s oblečením :)

histep
Kelišová 5093 příspěvků 03.07.19 22:38

Ja zas moc nechapu, jak muzes chtit dat nekomu neco za odvoz nebo neco vyhodit, co neni tvoje a neni to ani v tvem baraku 8o

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7115 příspěvků 03.07.19 22:38
@Anonymní píše:
Zdravím, asi spíš než nějaké řešení (i když to by se asi taky šiklo :D) hledám jiný úhel pohledu… Bydlíme teď u příbuzných, kteří mají velký rodinný dům, než si dostavíme vlastní bydlení. Vztahy bych řekla máme parádní, snažíme se si vzájemně vypomáhat, rádi jen tak poklábosíme společně u kafe, ale jedno téma je vždycky tak trochu tabu… a to přehršel věcí, které mají, hromadí a cpou kamkoli se to vejde. Nejsem žádná minimalistka, ale nemám ráda, když jsem zahlcená věcmi, proto když mám něco, co nevyužiji snažím se to poslat dál, aby to bylo k užitku jinde. Ale k jádru věci. Příbuzní v podstatě nejsou schopni nic vyhodit. Půda je přecpaná k prasknutí, stejně jako všechny komory a ložnice, zahradní domek, altán, stodola… Když jsme se nastěhovali vystěhovali jsme starý nábytek, který v našem pokoji byl… Chtěli jsme ho dát někomu za odvoz protože byl skutečně k nepotřebě… nu, teď hnije ve stodole, ale vyhodit se nemůže. Všude je spousta věcí a příbuzní mají nulový prehled o tom, kde co je (věčně nacházím prastaré voňavky, hrnky, zahrabané kdysi nové oblečení ještě s visačkami atd.) a když je něco potřeba, stejně se to koupí nové… Takže věci se stále hromadí. Když chci třeba vyhodit něco, co je rozbité, obvykle to někdo vezme, že to spraví… a pak to někde odloží a nechá to tam. Neopravené. :nevim: Moc to nechápu, nebo respektive nevím co s tím… ne že by mi to nějak ultra vadilo, ale mrzí mne, že tak hezký dům je plný krámů a nepořádku a občas mi přijde, že nás to tu jednou zavalí :D

Vítej v 90 procentech českých domácností. Já při stěhování nebo tak vyhazuju všechno, včetně knih. Hlavně v dnešní době skladovat skleničky (prosímvás ne památeční broušené), když to v Ikea stojí devět korun kus :nevim: Mám jednu krabici „zbytečnosti“, tot vše. Můj muž naopak má tik, když chci vyhodit krabici od bot nebo od toustovace :lol:

Agusaguss
Stálice 57 příspěvků 03.07.19 22:38

Proc tam bydlite? Rekla bych, ze tam mate otevřenou naruc a ty je resis, zenaj všude bordel :(

Martha03
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 03.07.19 22:38
@Zyna píše:

Tak můj děda už taky nevěděl co tam všechno má, protože toho bylo vážně hodně i když to byla jedna místnost. Také se koupili nové a pak se třeba zjistilo, že on to tam taky má. Člověk pak ztrácí přehled když je toho tolik. Hromadění je nemoc a značí nějaký nedostatek, nějaký vnitřní pocit, že ty krámy nahradí to co postrádají. No a nebo jsou to prostě bordelari. Nicmene bydlíte u nich dočasně tak bych to neřešila, myslím, že to co se u nich doma skladuje, co se má vyhodit nebo opravit je čistě jejich věc. Jeden pán od nás z vesnice taky hromadil, nicméně on nic nekupoval jen prostě sbíral všechno možné, když umřel jeho dcera říkala, že se jí ten barák nechce ani prodávat, že by bylo nejlepší ho zapálit… Ten ale byl, vyklizela to rok, pro kontejnery se to muselo vsechno vytridit, byl to děs. Byl to velký dům vše plné, po stropy bordela a všude jen úzká ulička na procházení a pan bydlel v zahradním domku na dvoře…

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2080 příspěvků 03.07.19 22:40

Na jednu stranu je to příšerný, na druhou vám do toho nic není. Jejich dům, jejich krámy, jejich pravidla :nevim:

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7115 příspěvků 03.07.19 22:41
@stinga píše:
@Zyna no - taky nedávno matka povyhazovala kartonové krabice a já se teď mám stěhovat a nemám to do čeho dávat :nevim:

Takovýhle nahod jsem taky řešila pár :lol: nadruhou stranu, dneska to stěhovací půjčí nebo si dojdeš do Alberta a popravde dávat to do krabic „plných pavouku“ Oblečení je nejlepší do pytlů na odpadky, nádobí obal létakama :mavam:

Zyna
Nováček 8 příspěvků 2 inzeráty 03.07.19 22:41
@histep píše:
Ja zas moc nechapu, jak muzes chtit dat nekomu neco za odvoz nebo neco vyhodit, co neni tvoje a neni to ani v tvem baraku 8o

Tak nábytek (to jsem asi měla zmínit) patřil předchozím obyvatelům toho pokoje a ti souhlasili s darováním… A ty krabice např. byly od mých objednávek z internetu. Jejich věci si samozřejmě vyhazovat nedovolím…

Zyna
Nováček 8 příspěvků 2 inzeráty 03.07.19 22:43
@Agusaguss píše:
Proc tam bydlite? Rekla bych, ze tam mate otevřenou naruc a ty je resis, zenaj všude bordel :(

Tak já jen chtěla jiný náhled na problém, zmiňovala jsem, že mi to nijak ultra nevadí, jen pořád nevím, co za tím je :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 24085 příspěvků 03.07.19 22:45
@Anonymní píše:
Zdravím, asi spíš než nějaké řešení (i když to by se asi taky šiklo :D) hledám jiný úhel pohledu… Bydlíme teď u příbuzných, kteří mají velký rodinný dům, než si dostavíme vlastní bydlení. Vztahy bych řekla máme parádní, snažíme se si vzájemně vypomáhat, rádi jen tak poklábosíme společně u kafe, ale jedno téma je vždycky tak trochu tabu… a to přehršel věcí, které mají, hromadí a cpou kamkoli se to vejde. Nejsem žádná minimalistka, ale nemám ráda, když jsem zahlcená věcmi, proto když mám něco, co nevyužiji snažím se to poslat dál, aby to bylo k užitku jinde. Ale k jádru věci. Příbuzní v podstatě nejsou schopni nic vyhodit. Půda je přecpaná k prasknutí, stejně jako všechny komory a ložnice, zahradní domek, altán, stodola… Když jsme se nastěhovali vystěhovali jsme starý nábytek, který v našem pokoji byl… Chtěli jsme ho dát někomu za odvoz protože byl skutečně k nepotřebě… nu, teď hnije ve stodole, ale vyhodit se nemůže. Všude je spousta věcí a příbuzní mají nulový prehled o tom, kde co je (věčně nacházím prastaré voňavky, hrnky, zahrabané kdysi nové oblečení ještě s visačkami atd.) a když je něco potřeba, stejně se to koupí nové… Takže věci se stále hromadí. Když chci třeba vyhodit něco, co je rozbité, obvykle to někdo vezme, že to spraví… a pak to někde odloží a nechá to tam. Neopravené. :nevim: Moc to nechápu, nebo respektive nevím co s tím… ne že by mi to nějak ultra vadilo, ale mrzí mne, že tak hezký dům je plný krámů a nepořádku a občas mi přijde, že nás to tu jednou zavalí :D

Ha há, znám, bojuju s tím celý život.
Mám to v sobě, mám takovou tetu. Takže s tím zápolím.

A přesně. Věci se schovávají, že co kdyby jednou… Ale když jsem pak potřeba, tak člověk stejně neví, kde je má zahrabané a musí koupit nové.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama