Moje sestra dala facku mému tříleťákovi

Anonymní
16.7.19 11:17

Moje sestra dala facku memu triletakovi

Ahoj holky, resim rozpor mezi mnou a mou sestrou a nejspis bych potrebovala pohled nekoho nezaujateho. Pomuzete?

O vikendu u nas byla ma sestra se svou dcerou (10 let) a asi po trech hodinach dostal muj trilety syn od sve tety facku. A ja se proste na to neumim kouknout nezaujate, takze bych rada znala vas nazor, zda byla opravnena.

Abych to vice popsala… Meli jsme tu na vikend deti svagrove, vse bylo ok, noc probehla v pohode, od rana si nase deti krasne hrali se sestrenkou a bratrancem, bylo to moc prima dopoledne, neresila jsem jediny spor mezi detmi, krasne jsme si hrali, syn byl stastny a hodny.

Na obed prijela ma sestra s mou neteri a od te chvile atmosfera citelne zhoustla, uz nam tak prima nebylo, neter je dost rozmazlena a tak se to na tech spolecnych hrach samozrejme promita.

Jen pro priklad - hrali jsme clovece nezlob se, muj syn sedel vedle me a ta moje neter za nim a asi tak petkrat, mozna sestkrat do meho syna kopla. Bylo to jen takove to pokopkavani, jakoze ze srandy, zadna tragedie. Ale muj syn se nekolikrat otocil a rekl ji, at to nedela, at ho necha hrat. Ja jsem se do toho v tehle fazi nechtela plest - jsem rada, ze si syn umi spory resit sam, takze dokud se neplace, nekrici nebo neublizuje, tak mlcim a pozoruji. No a ona samozrejme neprestala, kopkala do nej dal. Syn je dost vybusny, takze kdyz uz to bylo poctvrte, co se na ni otocil, tak uz na ni vztekle kricel a vrcel, at ho necha byt. V tu chvili uz jsem zasahla, videla jsem, ze by to prerostlo, kdyby do nej jeste jednou kopla, takze jsem ji dost razne rekla, at ho necha napokoji a pocka, az dohrajeme. Sice se nafoukla, ale uz ho nechala byt.. (To jsem uplne odbocila, ale jen jsem tim chtela rict, ze syn se proste v jeji pritomnosti vetsinou meni na vzteklouna a reaguje strasne prehnane, protoze ho fakt vytaci).

No a odpoledne jsme byli venku na zahrade, nas syn nekolikrat plakal, vztekal se a museli jsme ho uklidnovat (nebylo to nepretrzite, ale treba trikrat, mozna ctyrikrat - dvakrat protoze mu ti starsi nechtic pri hre ublizili). Ja sama jsem mu v jednu chvili dala na zadek, protoze hystercil, kdyz jsem u sundala mikinu. No a pak prisla ta chvile, ja ani nevim, jak to zacalo…

Muj muz akorat krmil mladsiho, ja jsem skladala pradlo a syn mel zas nejaky svuj vystup a manzel mu neco zakazal (ale uz si fakt vubec nevybavim, co to bylo). A syn si pred nej stoupl, dupl nozickou a mavl rukou takovym tim stylem „aaarrg, nastval jsi me“ a rekl mu, ze ho zlobi, ze teda nebudou kamaradi (to si bohuzel prinesl ze skolky, jakmile si s nekym neco udela, hned zacne, ze uz nebudou kamaradi). Na to jsem se ja otocila a durazne mu rekla, ze o tomhle jednani jsme snad mluvili, ze tohle se nerika ani kamaradum a uz vubec ne tatovi a muj muz mu rekl, ze jeste jednou na nej zavrci a dostane na zadek. Syn v tu chvili sklopil hlavu a naspulene odchazel (to dela pravidelne, nekam se na par minut zasije, pak prijde, omluvi se a zase je vse v pohode). A do toho prisla ta moje segra a bez varovani mu dala facku. Ze pry za to, jak se vzteka, at si to pamatuje pro priste. My jsme zustali vsichni jak opareni - za prve, to byla synova prvni facka (my kdyz musime, dame mu na zadek, ne facku do obliceje) a za druhe jsme proste ani jeden nepochopil, proc se do toho montovala, my jsme ten spor resili a syn uz byl v te fazi, kdy se jde uklidnit a bude dobrej.

Kazdopadne jsme ji na to nic nerekli, bohuzel. Ja jsem utesovala uz zase placiciho syna a manzel cekal, jestli neco reknu ja a kdyz jsem to neresila, kousnul se do jazyka a nerekl ji nic, aby nevyvolal hadku. Jenze me se to rozlezelo v hlave a resit to chci, cela ta situace mi vadi, vubec to tak byt nemelo. On byl syn to odpoledne fakt protivnej, s neteri se nekolikrat chytl, vztekal se, na ten zadek by si nejspis v te chvili i zaslouzil, ale proste si myslim, ze to mela nechat na nas a ne mu dat facku. Jestli ji to vztekani a plac tolik vadilo, tak se mely sebrat a odjet domu, nikdo je tu nedrzel.

Kazdopadne sestra to se mnou resit nechce, pry nema cas resit me hysterie. Tim to pro ni konci a ja se tim trapim, premyslim, jestli to opravdu resim prehnane, jestli jsem to proste nemela cele prejit, ze asi proste v tu chvili citila, ze ten muj syn tu facku potrebuje… Ja nevim. Jsem z toho smutna. Se sestrou mame jinak fajn vztah, jen vychovavame deti uplne odlisne a tak obcas takhle narazime.

Prosim o anonym, sestra sem obcas chodi, tak at to nemam spojene s profilem. Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.7.19 11:25

Tak příště až se ti nebude libit chování jejího dítěte tak mu taky jednu střihni a možná se to tvy sestře nebude líbit a pochopí že jsou hranice který překračovat nemůže. I když byl třeba malej nesnesitelnej mohla to jen nějak okomentovat, ale ne mu jí prostě placnout jen aby si ulevila. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4261
16.7.19 11:29

Sestra nema cas resit tve hysterie? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421

Podle mě to řešíš oprávněně. Byl to váš spor a tvoje sestra do něj nemá co zasahovat. Jasně bych jí řekla, ať si vychovává své dítě a výchovu tvých nechá na tobě a běda, jak na něj vztáhne ruku. Já se dání na zadek nebráním, když to jinak nejde, taky té své plácnu. Ale nikdy by mě nenapadlo plácnout synovce nebo neteř a že mi z nich nervy občas tečou. Mají tam od toho rodiče a když nereagují, tak jim něco řeknu, ale je na nich, jak se se svýma dětma domluví. Kdybych je měla na starosti a byla s nima sama, tak bych to řešila podle potřeby a při nejhorším plácla. Ale to je ve chvíli, kdy za ně odpovídám já a řeším to spravedlivě a nenadržuju svým dětem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2324

Nevím, co na tom chceš řešit. Dle popisu se tvá sestra zachovala neadekvátně, připletla se do něčeho, co vůbec řešit neměla.
Její chování by se dalo pochopit ve chvíli, kdyby syn vrčel přímo na ni. Pak bych to brala jako výchovnou lekci pro syna, aby věděl, že každý člověk má ty hranice někde jinde.
Asi bych se jí v klidu snažila říct, že si nepřeji, aby řešila ve vaší rodině cizí spory, které se jí osobně nedotýkají a že z tvého pohledu přestřelila. Zároveň bych to nijak moc nerozpitvávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
16.7.19 11:30

Moje švagrová jednou dala na zadek mému synovi. Její a můj syn si hráli a v zápalu hry můj syn něco shodil. Její reakce byla, ze můj syn dostal na zadek. Vůbec jsem to nepochopila a vjel do mě takovej vztek… já bych si nikdy nedovolila placnout její nebo cizí dítě… Tak jsem po ni vyjela a řekla, at si laskavě bije svoje dítě a na mé nešahá. Že ještě jednou a plácnu já ji. Urazila se. A byl klid. Ale ozvala jsem se teda okamžitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999

Někdy nesouhlasím s výchovnými metodami mého bratra, ale neznamená to, že bych šla a flakla jeho diteti :roll:… Hlavně vy jste tu situaci řešili, tak nechápu co se do toho montuje :nevim:. Sestře řekni ať výchovu tvého dítěte nechá na tobě a příště ať se to neopakuje. Ty její dítě taky nebijes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276

Ty jo tohle chování od vaší sestry je hnus…mě by to rozlobilo hodně kdyby dal mému synovi někdo facku, vůbec nemá právo sáhnout na vašeho synka po tom co se stalo by měla u mě utrum. Děti zlobí, myslím že toho ten den na něj bylo dost přece jen mu jsou tři roky a ona byla u vás na návštěvě. Tohle je běžné že vám zasahuje do výchovy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy

Hele nikdo nemá právo ti fackovat dítě…(sestra, teta, babička), to jaký zvolíte s manželem výchovný prostředek je vaše věc…jste hloupí, že jste mlčeli a neozvali se hned…

• Citovat
  • Nahlásit
15533

Tak za prve - facku nikdy. Přes zadek ano, ale facka se mi příčí. Za druhé je to tvé dítě a nikdo cizi - a ano i tvá sestra je pro nej v tomto cizi - na nej nesmí vztáhnout ruku. Za třetí sestře bych jasně napsala, ze řešit to s ní také nadále nehodlám, ale že se zachovala velmi nevhodně a pokud by se to mělo opakovat a ona se opakovaně nedokázala ovládnout, omezíme styky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24788

8o to by mi vadilo jako fakt, hodne, to by asi vyskocil muj muz a jednu by strihnul ty sestre… a to muj muz je hodne velky klidas

Příspěvek upraven 16.07.19 v 11:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
16.7.19 11:31

Tak až začne být zlá neteřinka na Tvého syna, tak ji taky propleskni, uvidíme jestli Tvoje sestra zůstane v klidu nebo bude hysterčit…jen tak v klidu bych tu facku nepřešla, mělo se to vyříkat hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
16.7.19 11:31

Jen pár vět. Řekla bych jí, že to bylo naposledy a tím bych to ukončila. Synovi bych řekla, že se mu může stát, že když nebude poslouchat, tak se to někomu líbit nemusí a zareaguje tak, jak on to čekat nebude. To má poučení do života. A víc bych to nerozmazávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
16.7.19 11:32

No, tohle byla situace, do které se ona vůbec neměla co motat, natož dát tvému synovi facku 8o Neřekla jsi na to nic, ok, ale pak bych jí mezi čtyřma očima dost důrazně řekla že tohle bylo poprvé a naposledy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 11:33

@Benjaminek120 No, ono je tak sest let zpatky, kdy jsem jeji dceri malem dala jednu pres zadek, tenkrat stala na houpacce a ja jsem ji nekolikrat rekla, at si na te houpacce sedne nebo ji houpat nebudu a ona na me vyplazla jazyk, tak jsem ji rekla, ze to teda na me delat nebude nebo ji dam na zadek a segra me v tu chvili sjela na dve doby, ze to ji teda rozhodne nedam, at si vychovam svoje deti, az je budu mit. No a o par let pozdeji… :,( jsem z toho smutna

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama