Moje sestra se zabila - jak žít dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rower
Povídálka 16 příspěvků 09.11.18 23:05

Ahoj,
dnes je to 10 dní, kdy jsme se dozvěděli, že moje milovaná mladší sestřička spáchala sebevraždu. Ve 22 letech neunesla tíhu tohoto světa a já, ve 24 letech, nevím, co dělat… Brečím, koukám pořád dokola na fotky, snažím se být silná kvůli rodičům, ale cítím, že mi dochází síly - pracuji, studuji vysokou školu, ale nenašla jsem sílu tam to někomu sdělit, vlastně ani nevím jak? Ani spolužačkám, ani vyučujícím, abych si alespoň trochu zařídila úlevy, i kdyby jen na chvíli… abych mohla být k ruce rodičům, tam jsem teď potřeba… Moc mi chybí…

Co bude dál? Poraďte, jak zmírnit bolest lidské duše? Jak to ze sebe dostat a svěřit se? :(

Příspěvek upraven 10.11.18 v 14:09

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Beckyttine5
Kecalka 301 příspěvků 09.11.18 23:09

Bude to těžké, doporučila bych psychologa.. nenavstivil vás přímo policejní psycholog a nenabídl pomoc i do budoucna??

neila
Extra třída :D 10579 příspěvků 09.11.18 23:12

@Rower je mi to strašně moc líto :,( upřímnou soustrast… :?

mrav
Neúnavná pisatelka 18401 příspěvků 09.11.18 23:12

Upřímnou soustrast. Je to čerstvé, musí to odeznít. Vím, jak se cítíš. Loni jsem přišel při nehodě o ženu. Tyto náhlé úmrtí bývají nejhorší… :hug:

Rower
Povídálka 16 příspěvků 09.11.18 23:18

@neila
Děkuju

Vůbec nevím, co dělat… trápím se tím, že chodím do práce a do školy, rodiče jsou sami doma a utápí se ve smutku. Nemám ale síly na to dojít za vyučujícím a říct mu pravý důvod mých nálad a požádat ho o úlevu… :(

Rower
Povídálka 16 příspěvků 09.11.18 23:19

@mrav
To je mi líto…

Odeznít?? Jak dlouho? měsíc, rok, deset let??? :(

mrav
Neúnavná pisatelka 18401 příspěvků 09.11.18 23:23
@Rower píše:
@mrav
To je mi líto…Odeznít?? Jak dlouho? měsíc, rok, deset let??? :(

Je to individuální. Po roce je to lepší, pomohl psycholog. A hlavně žiju pro svou dcerku, které jsou tři roky…

svycarka
Echt Kelišová 7602 příspěvků 09.11.18 23:26

znam ten pocit bezmoci…muzes jen plakat, a plakej, mas na to nárok a plakej jak dlouho budes chtit. A ne, nemusis byt silna a nest za všechny zal. ,zkratka …Mas pravo se vyplakat,opit se,kricet,citit tihu srdce ze ti snad pukne… Ja ti poradim. Bez,kup si flasku toho co mas nejradeji,zavri se nekam a plakej. Pak vstan,kup kytku,jdi na hrob a odpust :hug: :hug: a ze cas leci? Leci …..ale nezapomenes nikdy,jen uz to tolik bezmocne neboli.

zzzjancena
Závislačka 2643 příspěvků 09.11.18 23:28

Jdi za nejlepsim pritelem :hug: !

Reginaa
Kecalka 430 příspěvků 09.11.18 23:28
@Rower píše:
Ahoj,
dnes je to 10 dní, kdy jsme se dozvěděli, že moje milovaná mladší sestřička spáchala sebevraždu. Ve 22 letech neunesla tíhu tohoto světa a já, ve 24 letech, nevím, co dělat… Brečím, koukám pořád dokola na fotky, snažím se být silná kvůli rodičům, ale cítím, že mi dochází síly - pracuji, studuji vysokou školu, ale nenašla jsem sílu tam to někomu sdělit, vlastně ani nevím jak? Ani spolužačkám, ani vyučujícím, abych si alespoň trochu zařídila úlevy, i kdyby jen na chvíli… abych mohla být k ruce rodičům, tam jsem teď potřeba… Moc mi chybí…Co bude dál? Poraďte, jak zmírnit bolest lidské duše? Jak to ze sebe dostat a svěřit se? :(

Upřímnou soustrast. :hug: Je mi to moc líto.Jestli jsi věřící, ale není to podmínka, doporučila bych ti přečíst si Nový zákon. Já jsem tam našla odpověď na všechny moje otázky. Je tam hodně lásky a naděje, že život smrtí nekončí.

Beckyttine5
Kecalka 301 příspěvků 09.11.18 23:29

Vyučujícím i do práce napiš email, tam vše v klidu vysvětli..
Oni pochopí, že jsi to nepřišla probrat osobně..

zzzjancena
Závislačka 2643 příspěvků 09.11.18 23:30

Hned a neztracej cas tady na netu…

Rower
Povídálka 16 příspěvků 09.11.18 23:33

@svycarka
Brečím a brečím, nic jiného nemůžu…
Alkohol nepiju, takže se nad panákem uvolnit nemůžu, snažím se najít jiný ventil, ale dochází mi síly… - mám pocit, že každou chvíli mi vyskočí srdce z těla, že každou chvilku padnu na kolena.
Musím být silná kvůli rodičům, přišli o dítě… Zařizování pohřbu, vybírání textu na parte a podobně zůstalo na mě… :(

Mám chuť jít za sestřičkou!

Rower
Povídálka 16 příspěvků 09.11.18 23:36

@zzzjancena
Mým nejlepším přítelem byla moje sestra… :( :´(
moje nejlepší přítelkyně je tady se mnou, drží mě za ruku a podporuje mě…

Valerie83
Kecalka 246 příspěvků 09.11.18 23:36

zastávám jednu z vedoucích pozic na jedné VŠ. U nás by byl asi nejlepší postup ten, aby student šel za prorektorem pro sudium a řekl to jemu. Tohle je výjimečná situace, věřím, že by se dal domluvit nějaký individuální studijní plán apod.
Jakou VŠ studuješ?

No a samozřejmě ten psycholog. Ve větších městech jsou krizová centra, kde je nonstop psychologická péče - specializují se tam právě na případy úmrtí blízké osoby apod.

Je dobře, že jsi napsala pro začátek alespoň sem. Nezůstávej na to sama, někomu se svěř. Klidně teď hned zavolej na nějakou linku důvěry. Právě proto tady tyto linky jsou

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >