Moje situace - kdy vysadit hormonální antikoncepci? Prosím vaše z

Anonymní
10.4.17 10:35

Moje situace-kdy vysadit HA? Prosím vaše zkušenosti

Prosím o přečtení a napsání Vašeho vlastního názoru a popřípadě zkušeností. Je mi 26 let, 10 let beru HA (ano, vím, je to hrozné, ale i po konzultacích s lékaři a vzhledem k práci a dalším věcem to takhle prostě dopadlo, ale jinak téměř abstinent, nekuřačka, dobrá životospráva), chtěli bychom se začít snažit o miminko, otěhotnět však potřebuji až nejdříve na konci roku. A teď k věci. Koukala jsem, jak my vychází HA a ta mi vychází do září, když si napíšu jednu balení anebo do prosince, když si napíši dvě. Co doporučujete? 1. Vysadit už v září a hlídat se jinak a od prosince do toho jít naplno, nebo 2. normálně vysadit v prosinci? Ptala jsem se i 2 gynekologů a řekli mi, že nemá moc význam vysazovat dopředu a nechat tělo „čistit“ - dost se to různí, někdo prý naopak snadněji otěhotní hned po vysazení… Tak teď právě nevím :-/ Otěhotnění dříve by byl celkem problém v práci, ve které chci být min. do června. Předem díky za každý příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10.4.17 10:41

Vysadila bych dříve a používala kondom. Mne trvalo rok než se tělo chytlo na alespoň náznak cyklu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
10.4.17 10:44

Já vysadila po 8mi letech a hned první cyklus nám to vyšlo ;) Takže za mě nevysazovat předem - budeš se pak akorát zkoumat a nervovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 10:47

Ahojky já brala ha skoro 12 let…v 26 letech jsem vysdila a trvalo to 3 měsíce než jsem dostala ms…potom byly cykly strašně dlouhé tak jsem chodila na ijekce k dr…změna cykly byly 22-28 dní spíš 23 dní…otěhotněla jsem až v 29 letech když už se to mělo řešit, že nám to nejde jsem byla v 7 tt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 11:15
@Tichošlápek píše:
Vysadila bych dříve a používala kondom. Mne trvalo rok než se tělo chytlo na alespoň náznak cyklu

Přesně :mrgreen: můžeš otěhotnět hned nebo taky čekat rok než ti vůbec naskočí cyklus 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
10.4.17 11:23

Je to jak u koho, nekdo otehotni hned, jiny ceka roky. Znama po vysazeni HA, cekala na mimco 10let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
10.4.17 11:45

Vysadila jsem po svatbě, dítě jsme neplánovali. Používali jsme kondom. Brala jsem ji 8 let. Zadařilo se hned, jak jsme chtěli. Pokud o dítěti uvažujete, tak bych ji určitě vysadila dřív. Znám nejeden případ, kdy kamarádce nejde otěhotnět po tak dlouhém braní HA… Těhotenství jde naplánovat jen těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.4.17 11:55

Já přestala brát po 8letech a hned na poprvé se to povedlo :) tak myslím, že stačí vysadit až opravdu budete chtít, ale u každýho je to jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15091
10.4.17 12:10

Já bych vysadila hned a nechala tělo najet na svůj hormonální systém a chránila se jinak.
Teoreticky by jsi mohla otěhotnět hned, ale dost často je to problém. V podstatě se tvůj hormonální systém vzbudil a začal fungovat a než se stačil harmonizovat, začala jsi s antikoncepcí, tj. svůj hormonální systém jsi utlumila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
10.4.17 12:20

Moje zkušenost je taková, že jsem poslechla svoji minulou dr. a vysadila až když jsme se chtěli snažit. tj. únor 2017..od té doby jsem nedostala MS a těhotná tedy nejsem, takže ti asi nikdo nezaručí, že když vysadíš hned otěhotníš nebo třeba budeš muset harmonizovat svůj cyklus :) každá to má jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4031
10.4.17 20:49

Za mě vysadit dříve. Ja vyřadila v sprnu 2016 a teď teprve se tělo začíná opravdu pomalu vzpamatovat, a to až po clostiku + další doplňky přírodní… mohla jsem nechat tělo samo bez hormonu ale my chceme mimi co nejdříve. Také jsem si původně říkala ze není kam spěchat ale když mi přes pul roku sama nepřišla ms, tak jsme s gynekologem usoudili, ze musíme tu ms srovnat.. ale je to hodně individuální. Také jsem brala HA 10 let a nízko hormonální yadine.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 21:08

Já brala HA 7 let a otěhotněla další měsíc po vysazení. Ale jak jsi tu už četla, každé tělo jiné a nemusí to jít hned. Jinak pokud na to otěhotnění „nespěcháte“, tak bych vysadila až v prosinci, protože já bych se každý měsíc nechtěla nervovat, jestli náhodou nejsem těhotná zrovna, když se mi to „nehodí“ a už vůbec bych se nechtěla obtěžovat s kondomem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 21:25
@natul píše:
Za mě vysadit dříve. Ja vyřadila v sprnu 2016 a teď teprve se tělo začíná opravdu pomalu vzpamatovat, a to až po clostiku + další doplňky přírodní… mohla jsem nechat tělo samo bez hormonu ale my chceme mimi co nejdříve. Také jsem si původně říkala ze není kam spěchat ale když mi přes pul roku sama nepřišla ms, tak jsme s gynekologem usoudili, ze musíme tu ms srovnat.. ale je to hodně individuální. Také jsem brala HA 10 let a nízko hormonální yadine.. :lol:

Chjo toto je fakt hrůza po té HA, já jsem na tom po vysazení od 7/16 taky bídně, můžu se zeptat čím ti srovnává cyklus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4031
11.4.17 06:20

@Meginka1989 no nejdřív jsem zkoušela čaj kontryhel (piju dodneška pac jsem neměla žádnou sliznici a ten mi trochu pomohl, ale piju jen tak do 10 dc) a pak mi řekl fertipronu, tak jsem ji koupila, podotykam ze je to nejlevnější ze vše tady těch doplňku, koukni na net chytré miminko - fertiprona. :roll: no a nic, vždy tak po 40-60 dnech na vyvolacku.. a dr mi řekl ze než bude mimi tak musíme srovnat cyklus, tak nasadil utrogestan, dva cykly a nic, tak minuly měsíc mi k tomu dal clostik pac mi udělal nějaký hormonální profil a ze u mě neprobiha ovulace a bez ni ani menstruace :lol: 8o takže clostik je na dozrávání vajíček, no a asi se to začíná srovnavat, byla jsem na utz tedy později až 17 dc ale ovulka zřejmě proběhla a ms dorazila 28 den :lol: takže zítra jdu na utz aby zkontroloval jestli nemám cysty a uvidime jestli mi pozehna druhy měsíc bráni clostiku :lol: no a ty mas v čem problém? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 06:28

Ahoj :) Ja bych asi udelala to, ze bych to vysadila a hlidala bych se zatim.
Jako doktori rikaji ze to na to nema vliv, naopak pry po dlouhe dobe brani antikoncepce pry pak zacnou vajicka strilet jak pominute, takze by sance mela byt i vyssi. Podle nekterych teorii zase telo potrebuje cas aby se vzpamatovalo hormonalne. Hlavne se priprav ze ty hormony, ktere mas celych deset let pod kontrolou se te kontrole vymknou, takze muzes byt vice naladova, v depresi a nesnesitelna :) Nez se to ustali.
Jinak mam dve kamaradky co obe braly pres 10 let prasky a obema trvalo pak dlouho nez otehotnely. Jedna z nich dokonce musela porodit mrtve detatko v 2. trimestru a je skalopevne presvedcena ze je to kvuli antikoncepci, ze jeji telo nebylo procistene.
Pak mam ale hodne kamosek, ktere to proste vysadily a hned byly v tom a zadny problem.
Podle me je to proste o nahode. Nic nikdy clovek nemuze zarucit.

Ale asi bych pokcala kvuli tem hormonum, abych se dala do kupy a nebyla v nervu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama