Moje těhotenství a nejlepší přátelé snažící se několik let

Anonymní
26.1.21 15:44

Moje těhotenství a nejlepší přátelé snažící se několik let

Ahoj všem, jdu se vypsat, moc mě mrzí jedna věc. Moji nejlepší přátelé se už přes 4 roky snaží o miminko. Zdravotně jsou ok, nikdo neví, proč to nejde… Jsou to opravdoví přátelé, což už mnohokrát dokázali, moc bych jim to přála a trhá mi srdce, když vidím, jak to nejde… my otěhotněli na první dobrou, jak se říká a i když z toho měli radost, vím, že je to i zamrzelo a já z toho mám vůči nim strašně špatný pocit…od té doby se ani nevídáme, nepíšeme… a já je chápu, že jim to nemusí být příjemné, jen mě to strašlivě mrzí, protože je mám moc ráda a tak ráda bych jim jakkoli pomohla (což vím, že nejde)… Co mám dělat? Dát tomu odstup a raději se jim nepřipomínat/nekontaktovat je? Moc by mě mrzelo, kdyby naše přátelství takto skočilo :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4057
26.1.21 15:47

Přesně takhle bych se jich zeptala. Pokud jste opravdoví přátele, věřím že upřímnost je nejlepší.

Řekla bych, že chápeš, ze je to mrzí, ale že ti na nich záleží a nechceš o ne přijít, ale pokud chtějí, že se teď stáhnete do ústraní, pokud chtějí a uvidíš sama, co ti řeknou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
26.1.21 16:03

Jeje, jak ja te chapu… Ja mela tohle s vlastni sestrou. Pri pohledu na tehotensky test byla ma prvni myslenka: jak ji to sakra reknu. Promluvte si, netlac na pilu, sedne si to samo. Vazne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
26.1.21 16:05

Jsi hodná, že na ně takhle myslíš. Oni to nedělají schválně, aby ti ublížili. Určitě ti to moc přejí, není to o tom, že by ti to nepřáli, jen je to prostě bolí. Znám to dobře z té strany těch přátel. Dej jim čas, ono si to sedne, uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
26.1.21 16:16

Z druhe strany: na miminko jsme cekala trinact let. Vsichni vrstevnici meli davno skolkove a skolni deti. Take jsem se stranila tech, kterym se to povedlo…bylo to proste prilis bolestive. Ale na druhou stranu, jak jsem si na ne - jako na tehotne - zvykla, snasela jsem to lip. Nejhorsi byly ty novinky a prekvapeni.

Vyjadri jim tu litost a empatie, rekni jim, jak moc je mas rada a zeptej se, co by od Tebe potrebovali, aby to pro ne bylo co nejsnazsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 16:17

Jsi hodná, ale znám to z jejich pozice. Oni ti to přejí, ale zároveň se trápí. Není to, že by tě už nechtěli vidět, ale těhotenské bříško nebo jakákoli zmínka o miminku je bolí.

• Citovat
  • Nahlásit
16925
26.1.21 16:44
@Verurizeckova píše:
Přesně takhle bych se jich zeptala. Pokud jste opravdoví přátele, věřím že upřímnost je nejlepší.Řekla bych, že chápeš, ze je to mrzí, ale že ti na nich záleží a nechceš o ne přijít, ale pokud chtějí, že se teď stáhnete do ústraní, pokud chtějí a uvidíš sama, co ti řeknou :kytka:

takže jim budeš upřímně vrtat nožem v ráně a obviňovat je, že se nechtějí vidět kvůli otěhotnění zakladatelky?

proč je normálně nezkontaktovat a nechat to plynout, podle jejich chuti se vidět/nevidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 17:28

Myslím, že vaše přátelství to neustojí, pokud se jim nepodaří počít. Budete totiž každý někde jinde, vaše starosti jim budou úplně cizí a vám se úplně změní život. Pokud přerušili kontakt, respektovala bych to. Sami jsme o dítě bojovali osm let a okruh našich známých se taky změnil.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 18:34

Jsem v podobne situaci a největší je napor je to oznámení. Všem to přeji, ale je to proste těžké. Ale ted nemam problém se scházet s těhotnýma kamarádkami, vozit s nimi kocar. Jen nemam rada, když mi někdo vnucuje svoje těhotenství nebo se vyptava na moje, ikdyz vi/tusi, jaka je situace… Takže bych jim nechala prostor a ne hlubinách bych se fotkami, zážitky apod…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 19:58

Holky, děkuji všem za reakce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
3134
26.1.21 20:00

Já byla v pozici těch kamarádů. Nejhorší pro mě byla kamarádka, co už nemluvila o ničem jiném než o dítěti a ještě ho sebou pokaždé brala. Vážně mě setkání s ní emočně vyčerpávala. :? Poslouchat dvě hodiny o výběru jména, později o každém bobku… no uff.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 22:28

Udělat nemůžeš nic a kontakt nech na nich. Oni se třeba časem ozvou. Zažila jsem to také, z pozice kamarádů.
Potratila jsem na začátku těhotenství a pak se nám dlouho nedařilo. Kamarádka otěhotněla a vlastně se ani moc nesnažila. Přerušila jsem s ní kontakt a ozvala se až když jsem sama otěhotněla, což bylo cca za rok.

• Citovat
  • Nahlásit
261
27.1.21 16:40

My mame s pritelem kamarady, s kterymi jsme meli mit stejne stare deti, bohuzel jejich zemrelo v 9 mesici tehotenstvi. Ja jeste nemela odvahu jim nase miminko na zivo ukazat a taky vidim, ze to je ted mezi nama jiny, ale to se jim neda zazlivat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
27.1.21 18:20

Dejte jim trosku prostoru. Treba napis jen jak se maji a uvidis reakci. Neni zlto jednoduche, sama vim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
27.1.21 23:46

Myslím, že jen potřebují nějakou chvíli, aby si to v sobě srovnali a smířili se s tím. Jsem si jistá, že očekávali, že jednou ten den přijde, kdy se vám to povede a jim ještě ne…

Já osobně bych se poté, co přijdou, snažila chovat jako před těhotenstvím. Prostě bych to s nimi moc neprobírala, o dětech se nijak nebavila, podnikala bych výlety a jako témata k hovoru našla něco jiného.

Ale cítit špatně byste se neměla. Nemůžete za to, že jim to nejde. Mrzí vás to, to je ok. Ale není to vaše vina, ani se vás to vlastně netýká. Jen proto, že přátelům se nedaří dosáhnout něčeho, po čem touží, neznamená, že vy nemáte právo na svoje štěstí - anebo, že by měla panovat nějaká spravedlnost, podle které by oni měli mít dítě dříve než vy. Neciťte se kvůli tomu špatně. Ničím jste se neprovinila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat