Moje věčné nemoce - už půl roku v kuse, nezvládám...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 09.04.18 14:16
Moje vecne nemoce - uz pul roku v kuse, nezvladam...

Ahoj, prosím, už nemůžu… vždycky jsem měla slabou imunitu, už ve škole jsem často chyběla, doktoři říkají, že si věci hodně somatizuju… je to v podstatě tak, že zimní měsíce totálně pokaždé promarodím. nejhorší je odbodí od listopadu do konce nora až března. skoro půl roku a vždy se to střídá - čtrnáct dní ležím s nějakým hnusem, týden jsem ok, zase čtrnáct dní nějaké léky, záněty nosohltanu atd. je to šílené. Prochodila jsem snad všechno, na imunologii mi nenašli vůbec nic. Jeden rok - to jsem byla na MD jsem to měla fakt dobré a moc nemocná nebyla, bylo to super. Letos jsem se vrátila na částečný uvazek do práce a je to snad ještě horší než to bývalo dřív, v podstatě nevychází z nějaké nemoci, už nemám ani enegrii to řešit, s dítětem musím fungovat, je to náročné. Ted ze mě asi sluníčko vytáhlo nějaké snad jedno z posledních nachlazení, ale jsem z toho už totálně na dně.
takže kapky, paralen a doufám, že jak je hezky, dostanu se z toho dřív.
Ale už nemůžu, připadám si jako hypochondr. Proč nemůžu normálně žít? celou zimu jsem nikde nebyla, všechno ruším, jen jsem doma a spím a snažím se vyležet některé z nachlazení, které zrovna mám..

vím, že částečně je to přepínámín v práci, hodně se tam vyčerpám, ale ta práce mě HROZNĚ BAVÍ, nedokázala bych dělat něco jiného, navíc jiná práce by byla určitě ještě daleko náročnější, a nemohu jen ak zusat doma. malému jsou tři, potřebuji fungovat jako normální ženská kvůli penězům, rodině atd… :nevim: :,( děkuju za pozornost, už mě to fakt štvě

(p. s. vím, že bude líp - letní měsíce nebývám nemocná NIKDY) ale už jsem vyčerpaná…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 09.04.18 14:23

CO jídelníček? nesprávná životospráva hodně vyčerpává a to jde ruku v ruce s nemocemi.

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 09.04.18 14:25

Mela jsem to odmalicka podobne. Vecne nemocna, migreny, slepak, zlucnik, srazeni autem na prechode..Vygra­dovalo to skoro rocni bolesti hlavy kazdy den, doktori si me prehazovali jak horky brambor. Nikdo nevedel.. :roll: Nakonec jsem zacala chodit na arteterapii a zacala se vic zajimat o svou psychiky a psychosomatiku. Uz 4 roky jsem z toho venku a momentalne cekam miminko :palec: Je dobre podivat se na nemoci z trochu jine stranky nez z te lekarske ;)

laducha
Generální žvanilka 21637 příspěvků 09.04.18 14:28

@Niemeyer Nejsi sama, já ani dcera teda nějak nemocné nebýváme, jen dcera má jednou za rok angínu, ale to, co se děje letos 8o
Od Vánoc pořád na hromadě, buď já, nebo dcera, nebo obě.
Záněty průdušek, na které nic nezabírá, kašlala jsem tak, až jsem si vykašlala kýlu a musím na operaci 8o, pořád zahleněné, s pobolíváním v krku, zhoršilo se mi astma, dcera trpí na bolesti břicha, teď momentálně jsme obě doma, od soboty na střídačku zvracíme a máme průjem.
Jsem samoživitelka, každý měsíc něco a já nestíhám dát se finančně dohromady, protože mám buď OČR, což je ta lepší varianta, nebo PN, a to je masakr.
Po operaci budu doma minimálně 6 neděl, protože dělám fyzicky náročnou práci a to ty výplaty nechci vidět :? Takže psychika taky nic moc.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 09.04.18 14:31

@laducha jak je prosím dcerka stará a odkud jsi? Klidně do SZ

Gerberka
Závislačka 3179 příspěvků 09.04.18 14:33

Ahoj, naprosto tě chápu…měla jsem naprosto do puntíku to stejné po návratu z mateřské u prvního – ten si vesele chodil do školky snad nonstop a býval daleko méně nemocný než já – dospělá. Jestli jako školkové dítě byl doma 1× za 3 měsíce na týden až 14 dnů – tak to bylo moc, daleko lépe odolával než já. Už jsem byla tak paranoidní, že jsem myslela, že ty bacily chytám v šatně ve školce!!! :zed: Fakt – doslova, tak šíleně jsem přemýšlela, kde k těm věčným nemocem přicházím – bylo to opravdu „z nemoci do nemoci“ – samá nachlazení, nosohltany atd…Dokonce jsem byla na plícním a brali mi vzorek sputa (ranního hlenu) na rozbor, jestli tam něco nemám – a výsledek byl, že nic, úplně běžná flóra. No a já věčně zachrmlaná..

Co mi pomohlo – opravdu až ČAS ;), pomalu časem se to zlepšovalo…druhá sezóna byla o krapet lepší, další zase lepší a tak postupně. Po druhé mateřské jsem už na to byla připravená a začala se ládovat hned od srpna Preventanem, na který tedy nedám dopustit – beru ho od srpna až do konce března každou sezonu už sedmým rokem. Ono obecně všechny věci na imunitu se musejí dlouhodobě a nejlépe několik sezon po sobě brát, aby byl znát účinek. Nyní nebývám nemocná vůbec – ťukám na dřevo. :palec:

Pamatuju, že v těch nejhorších dobách jsem si vzpomněla na jednu známou, která každý den ráno pila jeden vymačkaný citron s nějakými bylinnými kapkami….Citron jsem zkoušela – ale na mě je bylo hodně kyselé, tak jsem zkusila vymačkaný grapefruit – a můžu vřele doporučit!!! Já jsem opravdu poctivě každé ráno vypila skleničku čerstvě vymačkané grapefruitové šťávy – takto x-měsíců po sobě, dokonce tu první hroznou sezonu i to následující léto, jinak taky od srpna do jara. Pak až jsem se dočetla o snad zázračných účincích grapefruitu – zejména těch jadérek. Tenkrát ještě nebyly ty kapky CITROVITAL :palec:  – nyní jsou už k dostání a občas si je koupím – je to extrakt z grapefruitových jader a každé ráno si hodím takových 15 kapek.

Takže já radím: grapefruitová šťáva nebo extrakt z jader – a sice kapky CITROVITAL – za mě na imunitu super!! Jinak ten Preventan – začni od poloviny srpna, poctivě každé ráno vycumlat. Balení na 3 měsíce vyjde cenově daleko lépe než to měsíční. Musí se několik sezon po sobě, ale podle mě jestli opravdu začneš v polovině srpna, tak budeš mít do zimy slušný „náskok“. :palec: - i na tu první sezonu, co to budeš brát.

Jinak vše, co je jinak známé – hodně spát, otužovat, až do podzimku chodit plavat na bazén (mě osobně se teda v mrazech už nechce), hodně chodit povenku – za každého počasí atd.

Neboj, časem se ti určitě zase imunita zlepší. Opravdu soucítím – měla jsem úplně to stejné, taky x-vyšetření a nikde nic nenašli (teda naštěstí..), jde o to to vydržet a pak lépe odoláš náporu virů a bacilů – zase si na ně „zvykneš“ a tak snadno neonemocníš. DRŽÍM PALCE!!! :hug:

laducha
Generální žvanilka 21637 příspěvků 09.04.18 14:36

@Gerberka Dík za tip na ten Citrovital, za zkoušku nic nedám ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33324 příspěvků 10 inzerátů 09.04.18 14:56

@Niemeyer :hug: Není to jen vyčerpáním? Z dítěte, práce, domácnosti, není toho na tebe moc? Pak jde imunita do kytek. Taky jsem měla takové období, psychicky z toho samozřejmě taky zle, protože mě to vůbec nebavilo, chtěla jsem normálně fungovat. Pak to přešlo samo od sebe. Odpočívej, zdravě jez, běž se někam pobavit, zasportovat si… držím palce, ať je líp.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 09.04.18 15:16

Děkuju moc všem za podporu… :hug: bude to dobrý, já vím, ale je šílené, že jsem nemocnější než moje dítě. mazec.

něco na tu podporu imunity by to chtělo, to je pravda… dlouhodobě. jen je tolik možností, že nevím co vybrat.

laducha
Generální žvanilka 21637 příspěvků 09.04.18 15:19

@Niemeyer Drž se :hug:

Makito
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 09.04.18 15:19

@Niemeyer bereš něco na imunitu? Chce to hlavně dostatečně spát, ne jen 6 hodin denně nebo míň, trošku cvičit a dostatečně pít.

Makito
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 09.04.18 15:24

Na imunitu se mi osvědčila chlorella japan, jednak tě vyčistí a po 2 měsících by měla zvýšit imunitu. Začínám ji brát v září. Ale pozor musí se brát ze začátku po malých dávkách a pak zvyšovat, velmi pozvolna, vyčistíš střeva a budeš zdravá, neříkám, že 100%. Snižuje i tlak a obsahuje vitamíny.
Jinak při prvních bolestech v krku vzít Bactoral. Berou ho i preventivně, podle recenzí na netu a prý nejsou nemocní. Je to ústní probiotikum.
Tak už jen zdraví! :palec: :hug: :mavam:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 09.04.18 15:31

@Niemeyer brala bych probiotika a kolostrum

Gerberka
Závislačka 3179 příspěvků 09.04.18 15:33

@Niemeyer

ahoj, ano, na imunitu je toho hrozně moc, každý má zkušenost s něčím jiným a vše je vlastně „správně“, protože v určitém okamžiku se ta přirozená imunita potom nastartuje nějak „sama“ a jde o to ji „udržet“ ;)

já mám zkušenost halt s tím Preventanem a Citrovitalem - kapky - ony jsou i tablety Citrovital, ale lepší jsou kapky - účinněji se vstřebají než tabletky.

někdo nedá dopustit na Immunoglukan (hlívu ústřičnou) atd…

@laducha - AHOJ, ano zkus to!! :mavam:

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 09.04.18 15:38

Dekuju moc.

hele ja ted beru 2× denně pul litru bylinkového čaje na otěhotnění, fertipronu jeden až dva sáčky denně, chlorellu pár tbl. denně a bachovy kapy které podle mě vůbec nepomáhají :lol:

už si připadám jak důchodce, beru všechno už asi sedm měsíců, je to mazec. předtím jsem brala wobezym proti kvasinkám, ty přestaly když mi zjistili intoleranci na kravské mléko, nejím ani lepek a je to lepší.

tak bych na tu imunitu ráda něco, co bude fakt fungovat… :oops: o tom citrovitalu jsem neslyšela, ale o čem vím, je např. to, že v bramborech je víc vitamínu c než v citrusech, tak teda nevím… jestli ten grep je třeba něčím speciální? zas se nemá při pokusech o otěhotnění

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >