Moje zázračné těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
506
11.1.22 08:56

Moje zázračné těhotenství

Ahoj, ráda bych se zařadila mezi budoucí maminky a měla na vás zkušené nějaké dotazy (možná někkteré i hloupé :))
Jedná se o mé první těhotenství. Jsem v 8tt+5.
Je to takový zázrak, jelikož už jsem nedoufala a přišlo to nakonec nečekaně a asi i na poslední chvíli, v mém věku :) Prošla jsem si kdysi i umělým, ale nikdy to nevyšlo. Nepřišli mi na žádný problém z mé strany, nikdo mi nedokázal říct, proč to nejde ani jednou cestou. Takže když jsem si náhodou udělala test (aniž bych si myslela, že to vyjde), jelikož mě trápily určité příznaky, tak mě překvapily dvě čárky. Ale až na prohlídce jsem se teprve odvážila věřit. I když pořád je rizikové období…
Můj první dotaz, jak to se salámy, četla jsem, že kvůli bakterii, která může způsobit potrat, by se něměly jíst v těhotenství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3178
11.1.22 09:05

Nešil…v těhotenství můžeš jist apit úplně všechno, v rozumné míře. Krom alkoholu a drog samozřejmě. Ale ani sklenka vína jednou za dva měsíce ničemu neublíží.. neměla bys do sebe lit litry kofeinu, jist některé léky.. ale běžné potraviny fakt řešit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2316
11.1.22 09:11

Ahoj, podle sebe moc dobře vím, že ženská, které po letech snah zázračně otěhotní, má sklony všechno víc hlídat a víc se bát. Sama jsem rodila ve 40 první dítě a do 1. screeningu jsem nevěřila, že teda fakt UŽ KONEČNĚ… :) Taky jsem víc zkoumala, co dělat nedělat, jíst nejíst. Ale brala jsem to selským rozumem. Nejedla jsem syrové maso. V rámci možností dávala pozor na vajíčka (tepelná úprava). Majolku, tatarku jsem prostě koupila ve skle, na těch 9 měsíců jsem vynechala tatarku kydnutou na talíř někde v hospodě, věci z okýnek /gyros, langoš/. Brala bych to tak, že každá blbě skladovaná potravina je zdrojem bakterií a snažila se jíst kvalitně. Na druhou stranu strach má velký oči. Řada holek vůbec netuší o nějakých rizicích, jedí tatarák a vanilkovou zmrzlinu na ulici, gyros co se točí už tejden na jehle ve 30 stupních, a pohoda. Já jsem po zkušenostech byla prostě opatrná, ale nic se nesmí přehánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
11.1.22 09:20

Moc děkuji holky za vaše názory. Já alkohol nepiji vůbec a nechybí mi. Akorát 1× denně si dám kafe, konzultovala jsem s gynekoložkou, navíc mám nízký tlak. Syrové maso nevyhledávám, takže to není žádný problém. Uzeniny nutně taky nemusím, ale dát si třeba šunku na pečivo mám ráda.
Mám štěstí, že k žádnému jídlo necítím odpor a není mi zle, pokud to ještě nepřijde :)
Zatím nikdo neví, mimo budoucího otce, že jsem těhotná, rozhodla jsem se to oznámit rodině, až po 1 trimestru, ještě se bojím..
1.2 mám krev a 8.2 screening na downovu chorobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
11.1.22 09:44

Ahoj, hlavně klid a nohy v teple. Salámy s takovým tím bílým obalem (třeba uherák), plísňové sýry, houby a vůbec všechno, co podporuje růst plísní, se v těhotenství nedoporučuje. Stejně tak tepelně nezpracované výrobky živočišného původu - nepasterizované mléko, tatarský biftek, krvavé steaky, tekutá vajíčka, ale právě i některé tvrdé salámy, které nejsou tepelně upraveny, ale jen sušeny, a podobně. Alkohol a drogy samozřejmě taky. Je toho dost, co by se nemělo, ale taky je dobré se z toho nepotentononc. Když budeš všechno poctivě vařit a zeleninu mýt, neměla bys mít problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27443
11.1.22 09:49

Můžeš jíst všechno na co jsi zvykla (snad s výjimkou úplně syrového masa a alkoholu). Tak neblázni. Potratit můžeš z milionu důvodů, ale že by to někomu způsobil salám sem ještě neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
11.1.22 10:28

Ja te chapu, take jsem poprve otehotnela „zazracne“, bala jsem se listerii, takze jsem nejedla uzeniny (nechybely mi), v restauraci jsem nechtela syrovou zeleninu (protoze kdo vi, jak ji myli, ze), treba hoznove vino jsem myla kazdou kulicku zvlast, nejedla jsem majonezu, plisnove syry, nektere bylinky. Alkohol, kavu a syrove maso ani predtim. Toto me opustilo az pri 4. tehotenstvi, to uz jsem tak nesilela. Drzela bych se rad @Pruhovaný_mýval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
11.1.22 15:52

Holky, máte někdo zkušenost zjištění pohlaví z krve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
14.1.22 08:21

Tak mám nižší váhu asi o 0,5kg než před 14dny, je to v pořádku? Netrpím nechutenctvím a není mi špatně, takže z toho to není. Akorát jím 4× denně, snídani mléčné výrobky, oběd, svačinu a večeři pečivo…Zatím se nepřejídám. Občas dám i něco sladkého. Ted jsem v 9tt + 1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
14.1.22 08:37
@Lucinda81 píše:
Tak mám nižší váhu asi o 0,5kg než před 14dny, je to v pořádku? Netrpím nechutenctvím a není mi špatně, takže z toho to není. Akorát jím 4× denně, snídani mléčné výrobky, oběd, svačinu a večeři pečivo…Zatím se nepřejídám. Občas dám i něco sladkého. Ted jsem v 9tt + 1

Je to v pohode. Ja ubirala i v 9. mesici. Doktorka v poradne se jednou smala: “Dnes nam tady vsechny hubnou.”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
14.1.22 08:46

@Janča6
děkuji, hned jsem klidnější :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
14.1.22 09:05
@Lucinda81 píše:
@Janča6
děkuji, hned jsem klidnější :)

Ono taky 0,5 kg neni moc. Staci se vic vycurat nebo vykadit :D Navic v 1. trimestru se jeste moc nepribira, neni duvod. Bud rada :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2316
14.1.22 10:30
@Lucinda81 píše:
Tak mám nižší váhu asi o 0,5kg než před 14dny, je to v pořádku? Netrpím nechutenctvím a není mi špatně, takže z toho to není. Akorát jím 4× denně, snídani mléčné výrobky, oběd, svačinu a večeři pečivo…Zatím se nepřejídám. Občas dám i něco sladkého. Ted jsem v 9tt + 1

Radím z vlastní zkušenosti, nesleduj se tolik. Neřeš to tolik. Já jsem měla taky dost složitou cestu k miminku, ale kolik vážím, v jakém týdnu, vím, že bylo někde v průkazce, ale to mě fakt nezajímalo. O ničem to moc nevypovídá (hlídá se extrémní vyhublost, obezita, cukrovka, ale jinak půl kila dolu nahoru, a co?). Jinak budeš před porodem zralá na psychiatra a po narození úplně, protože s miminkem máš pořád co sledovat.
Jinak pohlaví z krve nevím, jestli zjišťují jen tak samo o sobě. Existují NIPT testy na základní chromozomální vady, a přidaná hodnota je, že se dá určit i pohlaví. Pokud jsou i samostatné testy na zjištění pohlaví z krve, tak to by pro mě nebylo. To mi bylo jedno. Pro mě byly důležité ty chromozomální vady. Díky tomu jsem v 17tt věděla na 100%, že to bude kluk :) Ale ještě jednou opakuji, je cítit, že ty tvoje obavy jsou trošku nafouknuté… vystresovaná máma = uplakané miminko. I stres v těhotenství se projeví. Věř mi… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat