Moji rodiče mi kazí výchovu dcery

229
17.1.20 23:07

Moji rodiče mi "kazí výchovu" dcery

Ahoj. Mám takový menší problém s mými rodiči. Mám dcerku Terezku, které je 11 měsíců. Třikrát týdně vedu u nás na vesnici zájmové kroužky pro děti, malou si sebou neberu, vždycky mi jí na ty dvě hodiny hlídají moji rodiče. Jsem jim za to vděčná, o malou se perfektně postarají, v tom by problém nebyl. ALE! Rodiče malou věčně vodí za ruce, protože mají pocit, že by už měla chodit. Dělají to i přesto že já si to nepřeju. Dneska jsem zjistila že jí i pořídili chodítko. Několikrát jsem jim vysvětlovala důvody proč jí nechci takhle uměle učit chodit, ale bez úspěchu. Jejich argumenty jsou, že vychovali dvě děti a ví co dělají. Dávají mi za příklad sestřenici a její dcerku která už díky chodítku chodila sama v 11 měsících. Další věc je, že si můj táta naučil malou na počítač, pořád jí tam pouští nějaká dětská videa, myslím si že na to je taky ještě brzy. Přijdeme k nim třeba na návštěvu, taťka si vezme malou a hned s ní jde k počítači, já to vždycky zarazim, ale dokážu si představit jak to vypadá když tam nejsem. Doma potom s Terezkou ani nemůžu projít kolem počítače aby se na něj nezačala sápat. Je víc věcí, které mi vadí, to bych se tu rozepisoval hodně dlouho. Já jsem opravdu vděčná že mi malou kdykoliv pohlídají a postarají se, nechci být nevděčná, ale jsou věci na kterých se neshodneme. Nevím jak to řešit. Ani si nechci domýšlet jak to bude až bude dcera starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

433
17.1.20 23:28

To by mi taky vadilo, ale nevím co poradit, moje máma toto respektovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583
17.1.20 23:34

@Jdani Pokud by si nedali říct, omezila bych kontakt na minimum a malou bych jim hlídat nedala. Vodit dítě je zastaralá a hloupá metoda a že ještě nechodí, no a co?
Takhle malým dětem stačí strčit počítač pod nos dvakrát a už to chtějí pořád :pocitac: vůbec se nedivím, že ti to vadí, nejsou přístupní žádné diskusi? Nejsou snad v takovém věku, aby takhle zásadní věci nepochopili :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
17.1.20 23:34

@Jdani Pokud ví, že si to nepřeješ, znají i důvody proč, a stejně to ignorují.. Nevidím jinou moznost, než jim jí na hlídání nedávat. Holt si třeba zaplatit slečnu na hlídání. Hlavně to s tím chozením mi přijde závažné. Že úplně ignorujou zdravotní hledisko. A až by se ptali, proč už nehlídají, tak bych jim to řekla narovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 23:35

No, úplně tě chápu, naši zas malýmu cpou jídlo, co pro něj absolutně v jeho věku není vhodné, vysvětlování se míjí účinkem, když jemu to tak chutná, že :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
692
17.1.20 23:46

@Jdani no budeš si muset s rodiči v klidu sednout a promluvit si. Řekni jim, že jsi moc vděčná za hlídání, ale…
Možná najít nějaké odborné články na internetu a dát jim to přečíst :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
17.1.20 23:59

Několikrát jsem jim to vysvětlovala. Bez úspěchu. Stejně to dělají pořád. A to je vždycky „když ono jí to chození tak baví, ty videa se jí strašně líbí atd.“ Já jsem kliďas, ale teď poslední dobou už jsem kolikrát i vylítla, protože mě už unavuje jim to furt vysvětlovat. Pořád si jedou to svoje. Je mi líto že se s nima takhle dohaduju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49142
18.1.20 00:06

To je těžký. Pokud ty od nich hlídání chceš a domluva s nima není, tak buď zatneš zuby a přeneseš se přes to (mně by to taky vadilo dost) nebo si to hlídání vyřešíš jinak či vezmeš dítě s sebou. A rodiče navštěvovat jenom spolu a dítě tam nenechávat samotné, tak bych to dělala já. Ale v současné pozici ty jsi z jejich pohledu ve stavu, kdy od nich něco potřebuješ a pak jim vykládáš, co všecko dělají blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
18.1.20 00:08

@Jdani Podle mě jedine, co pomůže je omezit kontakt a natvrdo jim pak říct, co ti vadí. Já něco podobného resim s tchyni. Od mala dávala synovi pokaždé darek, když byl u ní. Tady autíčko, bonbonek, modelina atak.My ji s manzelem několikrát říkali, že tohle se nám nelíbí a ona to Snad i omezila, ale vždy jen na chvilku. No a teď to vygradovalo, protože malej si na to zvykl a chce to po všech. Druhá babička tohle nedělá, zase mi dává peníze na hodnotnejsi dárky, spoření…Ale tchýně kupuje levný šmejdy, kterými si kupuje dítě. Ja to pak na tajnaka vyhazuju. Nic jiného mi nezbylo, než omezit kontakt. Já už se nechci nervovat. Navíc, se nám za chvilku narodí druhý syn a tam nechci aby dělala to co prvnímu. Komu není rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 00:11

Tak u nas to byl mobil. Vysvetlovala jsem, ze dite se netesi za babickou, ale za mobilem a ono to tak pak opravdu bylo. To stejne navstevy a nejaky darecek. Prvni co pak babicka slysela nebylo”jeeee babi”, ale “co jsi mi dovezla?” Rikala jsem to, ale zafungovalo to az kdyz to to dite samo ukazalo, ze jsem mela pravdu. S jidlem take boj “vzdyt mu tak chutna, tak at si da dve koblihy naraz”. Skoncilo to az prisnym zakazem od lekare, protoze do te doby nebyla s prarodici rec. Minuly tyden jsem se vytocila na max. Dite neco provedlo, ja se na nej zlobila, aby pochopilo, ze prekrocilo hranici a babicka, ze mu da do auta nejakou sladkost, tak jsme se u auta pretlacovaly, ja to po chvili vzdala, prece se nebudu prat s vlastni mamou o bonbon. Proste s nejakym respektem je to bida, ale jinak mame vztahy dobre, jen je to nekdy o nervy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1209
18.1.20 00:21

A co je z problém, že ji vodí za ruce nebo v choditku?

Příspěvek upraven 18.01.20 v 00:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
18.1.20 00:32

@yocheved protože je to pro dítě nevhodný. Není to přirozený vývoj dítěte a může to způsobit zdravotní problémy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
18.1.20 00:41
@yocheved píše:
A co je z problém, že ji vodí z rucr nebo v choditku?

Odrovnají jí kyčelní klouby. Já bych ti mohla vyprávět, co s nima umí chodítko udělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
18.1.20 00:46

:kytka: jejda, já ti rozumím
to bych nedala
nemůžeš si malou na kroužek brát s sebou? nebo zajistit jiné hlídání? i kdybych ho měla zaplatit..
chodítko i PC by mi před prvním rokem věku vadilo natolik, že po několika promluvách a neúspěšných prosbách by tam malá už prostě na nějakou dobu nešla… bohužel
Rodič jsi teď ty a pravidla určuješ Ty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
18.1.20 00:47
@Janli píše:
Odrovnají jí kyčelní klouby. Já bych ti mohla vyprávět, co s nima umí chodítko udělat…
@Jdani píše:
@yocheved protože je to pro dítě nevhodný. Není to přirozený vývoj dítěte a může to způsobit zdravotní problémy

Aha, já děti nemám, tak se v tom neorientuji. Byla jsem jen zvědavá :mrgreen:. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama