Mokvající puchýř nepuchýř

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 12.10.14 09:54
Mokvající puchýř nepuchýř

Ahoj holky, potřebuju poradit. Syn prodělal neštovice v létě…když už se mu ztrácely tak si začal škrábat pod plínkou na boku. Měla jsem pocit že ho tam doktorka očkovala na jaře. Dneska je mu 17mesícu. Nic tam neměl jen se škrábal občas si to rozdrápal a měl tam jakoby škrábance ale nic vážného…minulý týden se mu tam udělal pupínek, který si rozškrábal a ten se mu teď o víkendu zvětšil cca na 1cm. Vypadá to jako prasklý puchýř, který mokvá (pod plínkou je vlhko a nemá šanci vyschnout) a teď se mu dělá vedle jakoby druhý…Zítra se chystám k doktorce, ale třeba by se tu někdo našel kdo to zná nebo prodělal..Myslela jsem si že by mohl mít pásový opar, ale ten podle mě není tak velký a těch pupínků bývá víc a malých…a vyskytují se někde jinde než na boku…Doufám, že mě neodsoudíte, ale nevypadalo to nijak nebezpečně až teď se začínám bát…

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12224 příspěvků 12.10.14 10:04

Nemas doma imazol? Mela jsem ho pro syna prave na nestovice pod plinkou. Krasne vysusuje. Jinak netusim, co by to mohlo byt… Nejlepsi bude zitra ta doktorka.

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 12.10.14 10:15

Napadlo mně Impetigo, ale nevím :think:

Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 12.10.14 10:25

Imazol nemam, ale teď jsme mu to namazala Fungicidinem, a babička má hemagel, tak to zkusím, a jinak mu na to dávám pudr, zalepuju mu to, protože pod tou plínkou je to horší…Strašně se bojím, máme toho za sebou už hodně a už se bojím k doktorům jít co mu zase najdou…Jsem už jak blázen:-) Jinak mu nic není, ani si to už tolik neškrábe…

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 12.10.14 11:37

Taky mě hned napadlo Impetigo. Nic to není, jen se to může hrozně rozlézt. Jestli mu z toho něco teče, tak bacha na to, to je právě to, co je infekční a pak se to rozlézá dál.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.10.14 13:25

@Pepčinka impetigo? mladý to měl minulý rok a přesně to, co píšeš - mokvající šířící se puchýř :think: ono to nic moc není, ale strašně rychle se to šíří.. kluk bral atb a 2× se mu to vrátilo…

zelenapani
Extra třída :D 12560 příspěvků 12.10.14 13:29

Pokud je to impetigo, je to stafilokoková infekce, s tím si moc nezahrávat. Zašla bych s tím dr., do té doby nesahat, okolí namazat antibiotikovou­ mastí.

Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 14.10.14 15:17

Ahoj tak je to podle dr. Impetigo, máme zatim macet hermankem a mazat antibiotikovym Framykoinem…zatim musim zaklepat to pomaha..od vcerejska se to zda byt stejne a zaschle…kdyby se mu to rozlezalo a nebo dostal teplotu tak dostane ve ctvrtek antibiotika..ale zatim to snad bude dobre…navic mu vylazla podle dr. uzlina u trisla..myslela jsem si ze ma do toho triselnou kylu…ale snad ne…

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 14.10.14 16:12

@Pepčinka - mast by měla zabrat. Syn měl jednou impetigo na noze, nejdřív jsem tomu nevěnovala pozonost a než jsme došli k dr. měl to už dost velké, dala nám bactroban a zvládl to jenom s mastí, atb v tabletách nepotřeboval.

Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 14.10.14 20:30
@Mišela1 píše:
@Pepčinka - mast by měla zabrat. Syn měl jednou impetigo na noze, nejdřív jsem tomu nevěnovala pozonost a než jsme došli k dr. měl to už dost velké, dala nám bactroban a zvládl to jenom s mastí, atb v tabletách nepotřeboval.

Já prave taky tomu nevenovala pozornost…myslela jsem si ze to je jen rozskrabany bolak, pak se mu tesne pred vikendem objevil druhy, tak sem to neresila, nenapadlo me ze to je neco jako infekce.. no a pres vikend mel ten prvni velky mozna 1,3cm…coz uz me trochu znepokojovalo a ty vedlejsi se zvetsovalo…tak v pondeli jsem radsi zasla k dr…kor kdyz se mu objevila ta bulka…ted uz se to nerozlejza zatim a zasycha…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >