Mokvající pupínky na hřbetu ruce

1746
26.3.13 20:41

mokvající pupínky na hřbetu ruce

Už několikátý den mám především na pravé ruce takový pupínky, nejdřív byly jako malé puchýřky podlité tekutinou, včera a ještě dneska ráno to už bylo lepší, ale odpoledne mě ruce zase začaly svědit a pupínky mokvají. Jsem z toho na mrtvici, nechce se mi nikde ukazovat ruce.Jsem v 21.týdnu těhotenství, jsem alergik se sklonem k atopickému ekzému, ale maximálně se mi občas objeví menší ložisko. Už jsem si i říkala, že jsem snad někde chytla svrab, ale to by mě to snad dost svědilo, ne??Ve čtvrtek se chystám na kožní, jen mě zajímá, jestli jste to některá neměla. Přikládá i foto, takhle to vypadalo včera, dneska je to o něco horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
nepřihl. Ddarja
26.3.13 20:49

Takové pupínky mám mezi prsty, rozjelo se mi to po porodu (z jednoho prstu na čtyři a úplné mapy). Dřív se objevil jeden nebo dva. Mám to z jaru, z prostředku na podlahu, atd…používám na vytírání rukavice a na nádobí také. Je to už dobré, ale jak jednou zapomenu, tak je to zpátky :(

• Citovat
  • Nahlásit
29499
26.3.13 20:51

Typický AE. Běž ke kožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
26.3.13 20:52

@Verunka.T ahojky, mě se tohle objevilo před dvěma rokama v zimě poprvé, také na hřbetech rukou, kožní mi řekla, že to je atopický ekzém, jsem alergik, ale na tohle jsem nikdy netrpěla
loni celou zimu, taky ne rukách
a letos, letos to mám po celých nohách, na hřbetech rukou skoro nic, ale na loktech hodně

mazat mazat mazat, ale ne hydratačními krémy, ale super mastnými

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
26.3.13 21:07

Ahoj, mám právě to samé na pravé ruce, na levé jen asi 4 pupínky. Trochu jsem projela net a diskuse tady na emiminu. Dle mýho hledání je to reakce na čistící prostředky (hodně zminují Jar) nebo např. zapaření pod prstýnkem, kde se drží vhkost apod. Mě to vyskočilo po velkém úklidu celého domu a hlavně na pravé ruce, kterou vše dělám. Holky psaly, že to časem zmizí samo, některé to seškrábnou, strhnou, pak až vyteče ta vodička (ale je infekční) tak se udělá stroupek a pak to zmizí. Já to ale nedělám, nechám to zmizet samo. Mrkni tady na starší diskuse. Někdo s tím byl na kožní, tam jim tohle řekli, někomu to léčili více či méně úspěšně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
26.3.13 21:10

Takhle se mi projevuje potravinová alergie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.13 21:14
@berry4 píše:
Typický AE. Běž ke kožní.

AE není takový vyvýšený a není v něm voda. Vím to, syn měl AE.

• Citovat
  • Nahlásit
1746
26.3.13 21:15

Já si mažu ruce excipialem lipolotion, ty pupínky občas zamažu mastičkou, co má malej na zadek, obsahuje zinek a někde jsem se dočetla, že je to třeba vysušit, aby nemokvaly. Přes noc se mi to zlepší, přes den horší, je fakt, že často ruce v něčem máchám, začala jsem používat rukavice, ale moc mě to nebaví, pořád do rukavic, z rukavic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
26.3.13 21:16
@Anonymní píše:
AE není takový vyvýšený a není v něm voda. Vím to, syn měl AE.

právě, taky mi to na atopák nepřipadá. jak jsem psala, občas se mi nějaké malé ložisko udělá, teď mám menší na lokti a je to jinačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29499
26.3.13 21:18
@Anonymní píše:
AE není takový vyvýšený a není v něm voda. Vím to, syn měl AE.

AE má mnoho podob. Jsem atopik a tohle jsem mívala na rukou - výsevy vodnatých pupínků. Děsně to svědí a mokvá. Zakl. je tak? Těhotenství je jak pohnojené problémy, mění se horm. hladiny, znám to sama :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
26.3.13 21:23
@berry4 píše:
AE má mnoho podob. Jsem atopik a tohle jsem mívala na rukou - výsevy vodnatých pupínků. Děsně to svědí a mokvá. Zakl. je tak? Těhotenství je jak pohnojené problémy, mění se horm. hladiny, znám to sama :zed:

jo jo, to je přesně ono. Když jsem čekala syna, tak se mi ty moje potíže výrazně zlepšily, žádný svědění pokožky, žádná rýma. Teď je to opačně, čekáme holčičku, rýma pořád stejná a teď ještě tohle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29499
26.3.13 21:26

@Verunka.T mě na to v netěho stavu pomáhal Triamcinolon, ovšem neví, jak to bude v těho, já zas měla problémy s ksichtem, skončila sjem s tím i ve špitále. Ale to už je jiná strorry, možná pomůže Locoid, nebo tak, hlavně si tedˇna mytí všeho ber rukavice a syrové bramobry a maso taktéž. Může to být i z jarů, škrobů a bílkovin v syr. mase. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
26.3.13 21:41

Před Vánoci se mi toto udělalo na pravé ruce. Pořád jsem to něčím mazala a zkoušela. Před týdnem jsem to už ale nevydržela a šla ke kožnímu. Po třech měsících se totiž pupínky konečně taknějak vysušily nebo co, ale začlo se to neuvěřitelně loupat - kůže kde před tím byly pupínky, loupalo se mi to do krve, na kloubech prstů prasklinky do krve, které se vůbec nehojily a neuvěřitelně to bolelo. Kožní mi řekl typickej AE, kterej je „povzbuzený“ chem. prostředky (jar, prostředky na podlahu). Doporučení - koupit myčku a robotický vysavač, abych nemusela na nic makat :) A jinak na mazání Ambiderman (je volně prodejný) a 1× denně na noc nějaká dělaná mastička s framkykoinem a kortikoidy - ta je jen na předpis. Teď je to pátý den a už je skoro po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
26.3.13 21:45

Mně to připadá jako atopický exém. Měla jsem ho jako dítě, v pubertě vymizel, a objevil se opět po prvním potratu. Po porodu mi vymizel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
26.3.13 22:13

Holky, tak díky všem, na jednu stranu jste mě i uklidnili, už jsem si říkala, co za fujtajbl nemám. Atopák sice taky není nic moc, ale doufejme, že se aspoň nebude rozlejzat. Ovšem na to kožní zajdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat