Molární těhotenství 2014 - podezření i potvrzení

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 28.10.14 17:04
Molární těhotenství 2014-podezření i potvrzení

Ahoj holky,

hledala jsem diskuzní témata, ale našla jsem nějaká stará, ráda bych nás dala dohromady, co jsme si tím prošly nebo procházíme v poslední době. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby se nikdo nenašel, ale když už se v tom někdo topí, je lepší nebýt v tom sám.
U mě byla diagnóza úplná mola a na revizi jsem byla 23.10, pan doktor Hron z Podolí se mnou vůbec nepřišel do styku jen při zákroku, ale sestřička říkala, že se mu to nezdálo jako úplná mola, takže uvidíme, co bude ve čtvrtek ve výsledcích z histologie. Každopádně byla děloha plná toho trofoblastu (nebo jak :D) a embryonální struktura žádná. Doufám, že se potvrdí snad jen parciální, nechci čekat další rok a něco a bát se rakoviny :(
Naštěstí mám skvělého přítele a rodinu, kteří mě podrželi a dodali sílu, nevyšlo to teď, snad to vyjde příště, jen jak si člověk na tu myšlenku těhotenství zvykne, už nedokáže čekat tak dlouho.

Jak jste na tom vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
vally
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 28.10.14 17:22

@Basterao ahojky, já mám s molou zkušenost z roku 2011, také jsem čekala na výsledky z hystologie, jestli se jedná o parciální a u mě si dali docela načas, čekala jsem na výsledek cca 2 měsíce a pak další 4 měsíce zákaz otěhotnět, dokonce mě tlačily do HA, ale tu jsem odmítla.

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 28.10.14 17:44

@vally ahoj. a jak to nakonec dopadlo? 4 měsíce jsou dobré, mě strašili čekat na nulu HCG a pak ještě rok až dva to mi přijde děsivě dlouho. Taky řeším, jak se chránit, nechci zbytečně riskovat předčasné těhotenství, které pak třeba neudrží, HA neberu a přítel má alergii na kondomy :-(

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 28.10.14 19:17

:mavam: ty jsi ze susice??

Bajuska
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 28.10.14 19:24

Já mám zkušenost z roku 2013, na revizi jsem byla v březnu, dle histologie jsem měla hraniční nález mezi parciální a úplnou molou, přiklonili se spíš k úplné. HCG kleslo na nulu za 3 týdny, pak jsem musela 6 měsíců čekat, než jsem se mohla snažit otěhotnět. Povedlo se hned napoprvé a dnes už mám 4měsíčního klučinu ;)
Co jsem vyčetla na netu, tak co doktor to jiný názor na to, jak dlouho nesmět otěhotnět. Mě toho půl roku řekli 2 doktoři.
Jinak těhotenství i porod proběhl v pořádku, jen mi nevyšla placenta a musela jsem pod celkovou narkozu, doktorka říkala, že to může souviset s tou revizí :think:

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 28.10.14 19:29

@lajovka zatím tak napul od Nového roku tam budu žít :) Znáš?

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 28.10.14 19:34

@Bajuska tak to jsem ráda, že Ti to další dobře dopadlo a gratuluji k mimču, to Ti kleslo docela rychle četla jsem, že někomu to klesalo třeba i tři měsíce, jsem zvědavá, co mj řeknou ve čtvrtek a snad to taky nebude trvat déle než rok, než můžeme začít znovu :) Tak hlavně, že to jinak dopadlo vše dobře! :potlesk:
Já z toho byka hotová, šla jsem na UZ pro srdíčko a doktorka na mě tohle, ještě že jsem tady na to náhodou narazila ještě předtím jinak bych byla asi úplně hotová, i tak jsem to obrečela.

vally
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 28.10.14 20:31

@Basterao u nás to dopadlo dobře, nakonec to byla parciální mola a za 6 měsíců jsme se mohli zase snažit. No já bych do HA nešla, my jsme si dávali pozor okolo plodných dnů :)
Rok až dva bez snažení mě taky přijde hrozně dlouho :think:

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 28.10.14 21:01

@vally tak to je fajn, jsem ráda, že to dobře dopadlo, snad to u nás taky dopadne dobře. A zeptám se, jak dlouho po revizi jste měli bolesti a špinili jste?

vally
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 28.10.14 21:03

@Basterao tak já si e zpomínám že jsem po revizi měla bolesti a myslím že jsem ani nekrvácela, max zašpinila po výkonu. Na ms jsem čekala cca 6 týdnu.
Přeju ti ať to dobře dopadne a brzo se vám zadaří s miminkem ;-)

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 29.10.14 08:41

@Basterao miluju susici :pankac: :pankac:…pochazim odtud, mam tam celou rodinu…je tam krasne. okoli, sumava nema chybu, budes spokojena, pokud to dokazes ocenit, pro nekoho raj, pro jinyho hrob…hodne stesti s miminkem a v susici preju :kytka:

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 09:01

@vally děkuji, já mám bolesti jako při MS a špiním trošku pořád už od čtvrtka, tak snad o ni nejde, prý když nekrvácím nebo nemám divné bolesti, tak je to normální, tak uvidím zítra. Děkuji moc! Tobě přeji hodne štěstí v životě. Povedlo se vám nakonec otěhotnět v pořádku?

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 09:08

@lajovka moc děkuji za milá slova, já to tam mám moc ráda, ake nějak si úplně nedovedu představit tam žít, já „rozmazlená holka z města“ :) Bojím se o práci, v mém oboru těžko něco seženu, ale přítel tam má relativně slušně placenou práci a bydlení, v Praze bychom neměli pořádně kde a za co bydlet a pro děti to bude určitě jen lepší :) Koukám, že Ty žiješ v cizině, tak snad jsi tam spokojená :)

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 29.10.14 13:37

@Basterao @Basterao tak s praci je to v susici hodne na stiru :evil:…jo, ja jsem tady hoodne spoky, ale jsem tak 5krat do roka prave na sumave, takze idealka :mavam:

Basterao
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 29.10.14 14:10

@lajovka právě no, uvidíme, jak to dopadne a dětmi a práci a vším :) A co Ty, jak.jste na tom s dětmi?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >