Reklama

Molusky a ekzém v podpaží, nic nepomáhá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 30.01.18 08:18
Molusky a ekzém v podpaží, nic nepomáhá

Prosím o radu, zkušenosti.
Synovi před rokem odstraňovala kožní Mudr molusky - seškrábnutím. Bohužel to nepomohlo, naopak se mu rozšířily a pak jsem je likvidovala sama..
Bohužel má od té doby v tom podpaží ekzém, kterého se nemůžeme zbavit a v tom ekzému jsou nové molusky.
V začátcích léčby pomohla kortikoidová mast, ale když jsme přestali mazat, ekzém se objevil a ještě horší. Opět mast, zlepšení, po vysazení zhoršení.
Nyní máme atb mast plus máme promašťovat. Nepomáhá to. naopak, když namažeme čímkoli mastným, kůže začne mokvat a začaly se mu dělat krvavé trhliny. nyní je to spíš na Imazol. nemám ho doma, zatím jsem to mázla Sudokrémem na vysušení. Je to tak nějak pořád dokola, ale zarudnutí je pořád..proti svědění dáváme Zodac. Problém už trvá skoro rok!!! prosím o jakoukoli radu…

Reklama

Reakce:

quinsley
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 30.01.18 08:28

Kortikoid způsobuje ztenčení a poškození kůže, takže mohl vyvolat ten ekzém.
Už tam nedávejte žádné chemické “srajdy” a na vysušení kupte přírodní zinkovou mast od Weledy (kojenecká mast proti opruzeninám).
Až bude vysušené a hojíci se, tak můžete zkusit lehce namazat čistým bambuckým máslem (od Purity Vision - mají v DM drogerii.
Nepoužívejte žádné krémy a masti z drogerie ani z lékárny, je to samá ropa a chemické konzervanty.
Na molusky u nás zabralo jen propíchnout pupínek jehlou a ťupnout na to desinfekci Betadine jen přímo na pupínek vatovou štětičkou. A takto to dělat denně, hned jak se objevil další. Práce na cca půl roku :?
Pak je důležité posílit dítěti imunitu. V lékárně třeba koupíte Krtečkův sirup s rakytníkem a bezaglukanem (asi 80kč) a měl by dostávat i probiotika.
Přeji ať se malému brzo uleví.

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 30.01.18 08:48

Díky, zkusím tento postup. Imunitu posilujeme - rakytník, hlíva, céčko..změníme mazání. Dík za rady!!!

spiky01
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 30.01.18 09:25

První se musí vyřešit molusky, pak až ekzém-my po (třetím) odstarnění dr nasadili hlívu ve vysokých dávkách a další molusky se už neobjevily. jinak ekzém-válčíme s ním 8 let, někdy lepší, někdy horší, hodně dělá jídlo. mast co chvilku pomáhá začne zhoršovat a naopak, dost to musíme střídat

Marci113
Stálice 68 příspěvků 30.01.18 09:29
@quinsley píše:
Kortikoid způsobuje ztenčení a poškození kůže, takže mohl vyvolat ten ekzém.
Už tam nedávejte žádné chemické “srajdy” a na vysušení kupte přírodní zinkovou mast od Weledy (kojenecká mast proti opruzeninám).
Až bude vysušené a hojíci se, tak můžete zkusit lehce namazat čistým bambuckým máslem (od Purity Vision - mají v DM drogerii.
Nepoužívejte žádné krémy a masti z drogerie ani z lékárny, je to samá ropa a chemické konzervanty.
Na molusky u nás zabralo jen propíchnout pupínek jehlou a ťupnout na to desinfekci Betadine jen přímo na pupínek vatovou štětičkou. A takto to dělat denně, hned jak se objevil další. Práce na cca půl roku :?
Pak je důležité posílit dítěti imunitu. V lékárně třeba koupíte Krtečkův sirup s rakytníkem a bezaglukanem (asi 80kč) a měl by dostávat i probiotika.
Přeji ať se malému brzo uleví.

Taky jsem propichávali jehlou a pak ťupli Betadinou. Taky to bylo jediné co zabralo. Z počátku jsem dělali v noci až malá usnula. Později když bylo molusek míň, jsme už nepropichovali, ale mazali masti Betadine. Ta molusky vysušovala, a ony pomalu mizely. Trvá to, ale opravdu funguje.

Iva575
Kecalka 354 příspěvků 30.01.18 13:26

@rsisa Tak přesně s tímhle bych zašla k homeopatovi, jsou s tím dobré zkušenosti. První návštěva stojí cca 1500, na základě rozhovoru se podle celostního přístupu najde jeden konstituční lék a (bude-li to správný lék) máte za pár dní (max. týdnů) po problémech. Kortikoidama apod. to zlepšíš jen dočasně, celkově to akorát zhoršíš.

Dalibork
Nováček 5 příspěvků 24.06.18 22:48
Lék na molusky

Molusky na krku jsem získal od kamaráda kterému jsem půjčil brýle s takovým provázkem proti ztracení. Trvalo to, ale našel jsem lék. Kupte česnek a francovku, oloupejte česnek a rozmixujte v té francovce-Alpa. Vymačkat a přefiltrovat a naplnit do flakonku od voňavky. Doporučuji sací hadičku ještě obalit látkovým filtrem. Stříkat po hodině nebo jak bude potřeba. Vaše děťátko bude vonět jako klobásy, :D ale pomáhá to. Další aplikace, použití a možnosti je už na vás, vyzkoušejte jak vám to funguje. Francovka je 60ti % alkohol, česnek léčí a tak se nebojte i vyšší koncentrace, nic se tím nedá zkazit ani spálit. Samozřejmě zkoušet postupně, třeba jen lehkým nástřikem.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >