Momentální průběh testování covid u dítěte 1,5 roku

4499
12.3.21 09:51

Momentální průběh testování covid u dítěte 1,5 roku

Prosím pěkně jak momentálně probíhá testování u dětí na covid? Já jsem pozitivní a naše malá rok a půl dostala též žádanku. Zajímalo by mě, zda je nějaký šetrnější způsob, než stěr ze sliznice?

Jestli již třeba probíhá testování stěrem z kraje nosu, ze slin… Děkuji moc za informace :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27659
12.3.21 10:03

Ne, musi jit na PCR test a ten je zatim všude stejny. Ty šetrnější jsou antigenní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
12.3.21 10:22

TOhle jsem našla, když jsem zadala do vyhledávače „testy malé děti“ :)
Občas někde dělají stěry ze slin, ale těch míst moc není, je potřeba pátrat, obvolat odběrová centra, zkoušet.

*Rodiče nemají možnost jednoduše, například v centrálním rezervačním systému, zjistit, kde se dělají jaké testy ani další „baby friendly“ podmínky. Nezbývá než pátrat a ptát se. Ověřovat si možnosti jednotlivých odběrových míst. Podle informací ministerstva se žádný nástroj, který by rodičům v tomto pomohl, nechystá. „Informace mohou hledat rodiče na webových stránkách konkrétních odběrových míst,“ doporučuje pouze mluvčí.

Například pro již schválený test ze slin je nutno vyhledat přímo jednotlivé pobočky daných laboratoří, kde je teprve uvedeno, že tuto možnost nabízejí. V době přípravy tohoto článku je to u laboratoří Agellab v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Bruntále, Novém Jičíně, Ostravě-Vítkovicích a Českém Těšíně, dále v Olomouckém kraji – zatím pouze v Jeseníku, ve Zlínském kraji ve Valašském Meziříčí. V Praze a Středočeském kraji, kde Agellab také působí, v jeho laboratořích tento test ještě není dostupný. V Praze jej ale již nabízí Laboratorně diagnostické centrum Prevedig, ale pouze na pobočce v Praze 6 – Dejvicích.

Provádění testů ze slin plánuje do budoucna i EUC: „Jakmile budeme mít dostupné sady na testování ze slin, určitě o tom budeme informovat na našich webových stránkách v aktualitách a na sociálních sítích,“ říká ředitelka laboratoří.*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1162
12.3.21 10:31

Byla jsem s nasi na PCR testech, bylo ji 15 mesicu. Ani si toho nevsimla, a neni z toho nijak psychicky poznamenana…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
12.3.21 10:34

Byli jsme na PCR testu s dcerou 3,5 roku. Výtěr jen z pusy, Praha Braník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
12.3.21 10:36

Přijeli jsme autem dítě 2 roky v sedačce. Otevřela jsem dveře. přišla paní ve skafandru. Přdržela jsem malé hlavičky paní udělala štour (spíš mi přišlo na krajíček). Asi tak akce na 5 sekund i s otevřením dveří. Malá vyděšený oči hned jsem ji ale vrazila do ruky připravený lízátko. Takže ani nezačala brečet. Pohada jazz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14249
12.3.21 10:39

Známá s 1,5 letým dítětem před asi 14 dny. Dítě spalo, nebudili ho. Provedli test, malý se ani nevzbudil :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45804
12.3.21 11:07
@Janita3 píše:
Prosím pěkně jak momentálně probíhá testování u dětí na covid? Já jsem pozitivní a naše malá rok a půl dostala též žádanku. Zajímalo by mě, zda je nějaký šetrnější způsob, než stěr ze sliznice?Jestli již třeba probíhá testování stěrem z kraje nosu, ze slin… Děkuji moc za informace :kytka:

my jsme byli na testech z krku, ale nejmenší (3roky) nechtěl otevřít pusu, tak pro paní bylo lepší udělat ster z nosu, prej menší riziko poranění, než násilím z krku.. asi mu to ani moc nevadilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
12.3.21 11:23

Odkud jste? Např. GenDetective odběrová místa nabírají jen z pusy dětem i dospělým. Navíc je to drive in, což je taky za mě velké plus, že člověk nestojí někde ve frontě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
12.3.21 13:01

Byli jsme se skoro dvouletou, dala jsem si ji na klín, paní jí strčila do nosu tu tyčinku, dítě zajecelo, paní tyčinku vytáhla, dítě vypadalo, že hodlá řvát dalších pár desítek minut. Paní mi dala bonbon, já jsem vrazila bonbon batoleti před oči, to zmlklo, jako bych ho vypnula, čaplo bonbon a jalo se odcházet ke dveřím.

Že by to bylo „nic“, to jako úplně ne, ale dítě bylo spíš nas.rany než že by nějak trpělo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
12.3.21 13:31

@vedma007 Tak to je úžasný, děkuji 🙏 zrovna jsem koukala a přímo odběrové místo, kam se chystáme na Zličín je GenDetective. Bohužel jsme s manželem neřidiči, ale právě to tam máme kousek pěšky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
12.3.21 13:33

@Mar__tanka1983 Děkuji moc za info u nás je problém, že jsme neřidiči, ale vydáme se na testovací místo GenDetective, jak nám dala tip @vedma007

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
12.3.21 13:36

Moc všem děkuji za info a postřehy :srdce: Já mám prostě nějak hrůzu, aby sebou netrhla :roll: že bych měla strach z psychické újmy, to ne :lol: Nějak hlavně věřím, že ty testy pro děti mohou být šetrnější, než odběrem že sliznice.
Ještě jednou moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
12.3.21 13:37

@Platanka děkuji i za super tip, úplatek jistě nachystáme :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...