Monitor dechu na plenku, strach ze SIDS

2578
3.4.21 08:24

Monitor dechu na plenku, strach ze SIDS

Ahoj, chytla mě úplná panika ze SIDS. Malému jsou 4,5 měsíce a doteď jsem byla v klidu. Prcek spí s námi posteli :oops: to zatím kvůli kojení měnit nechci. Vím, že to není ideální… ale můj dotaz zní..máte někdo zkušenost s monitorem na plenku? nebude snímat i nás jako podložka? není to nějak prckovi nepohodlné-,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
160
3.4.21 08:48

Tohle je blbost. Rekla bych ze to bude urcite snimat i vas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
3.4.21 08:54

@Lamicka2016
Já ho neměla, ale kámoška ano a byla spokojená, miminko netlačil. Mělo by to snímat jen miminko, vzhledem k tomu, že je to připojené na něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
3.4.21 08:58

My jsme monitor na plenku měli, za mě skvělá věc.
Vzhledem k tomu, že snímá pohyb bříška, na kterém je přiložený, tak si nemyslím, že by až tak moc citlivě snímalo okolí, pokud by tedy nebyl třeba na tobě bříškem nalepený nebo tak. Můj syn ale spal sám v postýlce a pokud by byl se mnou, tak bych na ten monitor asi stejně moc nespoléhala a klid na duši bych neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 08:59

@Lamicka2016 měla jsem ho na obě holky, neprekazel jim, snímá jen je - je to na plence, jakmile vynechá nádech, začne upozorňovat.

• Citovat
  • Nahlásit
3.4.21 09:37

No teda já ani nevěděla že něco takového existuje. :oops: Co se tady člověk nedoví :mrgreen: za sebe radím pokud ti to dodá klid tak určitě pořídit. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2578
3.4.21 09:39

Moc děkuji za zkušenosti. :kytka: Já se právě malého nechci moc zatím v posteli vzdát a plánuji přesun až nebudu kojit. Pomalý a nenásilný :oops:
Asi ho pro klid duše koupíme. On často spinká i venku v kočárku, tak poslouží i tam :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
3.4.21 09:40

V prve rade bych rekla, aby ses vubec neospravedlnovala za to, ze spis s ditetem v posteli. Naopak je to to nejlepsi, co pro nej spolu s kojenim muzes udelat. O monitoru na plenku jsem slysela dobre zpravy. Sla bych do toho, kdyz budes klidnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
3.4.21 09:46

My měli desku od Jablotronu, protože o monitoru na plenku jsem našla někde v D-testu, že je nejméně spolehlivý (plané poplachy), ale holky píšou, že mají dobré zkušenosti, tak pokud máš strach, pořiď si ho. My monitor používali cca do 9m a jsem ráda, že jsme ho měli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
3.4.21 10:00

To, ze s Vámi miminko spinká je super, já si to jinak ani neumím představit. Monitor na plenku bych pořídila - pro Vás klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
3.4.21 10:12

Monitor na plenku jsem pouzivala vic jak rok - dcera opakovane prestavala dychat. Monitor byl v postylce, kocarku i na plence - podle toho, kde co bylo vhodnejsi. Monitor na plenku neni tak spolehlivy jako klasicky deskovy. Je ale vhodny tam, kde to jinak nejde. Kocarek, naruc, autosedacka. Chce se s nim trochu naucit pracovat, ale po zajeti to jde. Kdyby jste chteli, muzu vam prodat nas respisense, cca dva roky stary. Bylo s nim opravdu velmi opatrne zachazeno. Servis monitoru je u nas v cr, ale jinak prodej pro nas uz neni. Monitor umi rozlisovat mezi dechem a jinymi otresy, treba otresy v aute, je na baterie - vydrz baterie na mnohamesicni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
3.4.21 10:14

@Lamicka2016 Se SIDS nic nenaděláš – příčiny nejsou ještě dobře známy, ale je to nejspíš vrozená vada a bohužel to mimčo nezvládne. S věkem to riziko klesá, když jste „přežili“ doteď, tak už bych se na hysterii vykašlala. :hug: Ono se to zaměňuje, ale monitor dechu je kvůli zástavě dýchání, dítě se lekne alarmu a „nahodí se“. Nebo při nejhorším přiběhneš ty a pomůžeš mu – ale většinou to jsou stejně falešné poplachy a akorát budeš ještě víc v nervu. Na to ale v posteli s vámi funguješ ty, že se chytne tvého rytmu. Takže má velký smysl, pokud mimi spí někde samo, ale takhle s vámi už to takový význam nemá. Neboj, to bys z toho nevyšla – pak bude lézt a chodit kolem zásuvek, otevřených oken, horkých předmětů, nožů, chemikálií, silnice… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
3.4.21 10:26

@Litta hele ja si myslim, ze to neni tak uplne pravda. Ano, za SIDS se oznaci ta smrt kojence, ktera nastala ve spanku a nanasla se dalsi pricina. Nicmene i doktori tvrdi, ze samotnemu umrti nejspise predchazi rada fazi, kdy se dech muze zpomalovat a pokud zareaguje monitor, lze dite privest k dechu zpet nebo zahajit resuscitaci. Ja verim, ze me dceri monitor nekolikrat zachranil zivot - teda spis nevim, co by se delo, kdyby me neupozornil a ja po ni nevystartovala. I tak se ale stalo, ze nas vezla rychla. Navic riziko SIDS se podle statistik zveda zase nekdy kolem osmeho mesice tusim.
To o tom, jak miminko vnima dech matky se mluvi, ale myslim, ze zase tak proverene to neni. Hlavne asi v tom okamziku, kdy se dite propada do nejakeho jineho stavu. Tezko rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
3.4.21 10:36

@Tajeka Souhlasím. Ono v konečném důsledku je totiž úplně jedno, proč dítě přestalo ve spánku dýchat, podstatné je, že pokud má rodič šanci takovou věc odvrátit, tak to prostě udělá. Myslím, že všechny maminky do jedné, kterým dítě na SIDS zemřelo (ano, je tak označené každé úmrtí, u kterého pitva neprokáže žádnou konkrétní příčinu), si celoživotně vyčítá a říká si, že kdybychom třeba měli monitor… On monitor ho samozřejmě nerozdýchá, ale matka a otec ten okamžik, kdy se něco děje, díky němu nezaspí.

To je ten důvod, proč jsme ho měli my. Syn žádné výpadky neměl, byl donošený, nekuřácké prostředí, nekouřící matka atd. A prostě, když něco můžu udělat, aby bylo vše OK, tak to udělám. A to jinak nejsem takový typ, co slyší trávu růst…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11436
3.4.21 10:42

Kdyz mas miminko u sebe, tak mu tvoje pritomnost „pomaha“ dychat - naladi se na tvuj dech. Navic pracuje instinkt a pokud je cokoliv v neporadku, podvedomi si toho s velkou pravdepodobnosti vsimne a probudi te to.
To jen, abys to spolecne spani nebrala jako neco spatneho.

Ale pokud te koupe monitoru uklidni, bez do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat