Monitor dechu pro starší než rok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jirik9
Stálice 58 příspěvků 10.09.19 20:37
Monitor dechu pro starší než rok

Miminko má nyní 9 mesíců. Ve 12 měsících bychom měli vrátit vypůjčený monitor dechu. Do teď nebyl žádný poplach. Mám už teď trochu obavu až ho vrátíme, tak ho nebude nic hlídat. Teď se můžu na ten monitor spolehnout, že je ve své postýlce, dýchá, nezadusil se třeba ponožkou (sundá si ji, olizuje a půlku ji má v puse) a podobně. Tak si říkám co mu ten monitor nechat ještě déle. Měli jste to takhle někdo? Nebo jsou moje obavy zbytečné? Co se staně když miminko sní ponožku, poblinká se při spaní,…? Vykucká to samo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
markyj
Závislačka 4102 příspěvků 10.09.19 20:43

@jirik9 syn má 15 měsíců a monitor stále používám. Ale spíš pro svůj klid :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 20:45

Jsem asi poněkud extrém, ale monitor dechu jsme používali do 3 let do přechodu do velké postele. Dřív totiž byly alarmy, takže jsem byla klidnější, když jsme ten monitor nechali déle.

Ennny
Závislačka 4234 příspěvků 10.09.19 20:45

No nedávej mu do postýlky nic čím by se mohl udusit to je asi pravidlo číslo jedna a za druhé v roce už bude tak pohyblivý že může v noci stát v postýlce a bude to furt hvizdat…

Uživatel je onlineAduš8
Kelišová 5535 příspěvků 10.09.19 20:49

Roční dítě už je natolik pohyblivé, že se otočí, když zvrací. A myslíš, že by fakt dítě dokázalo sníst ponožku 8o. Malý mi spí od 14 měsíců sám na letišti, my s manželem v obýváku :lol:. Kromě tří pádů z postele se mu nikdy nic nestalo. Monitor dechu jsem u něj nepoužila, protože spal se mnou už od narození. Dcera(2m) spí v postýlce a monitor plánuji nechat, dokud se nespustí první falešný poplach z toho, že se posune mimo.

elibro
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 10.09.19 20:50

@jirik9 tvoje obavy jsou, řekla bych, zbytečné, udušení u takhle velkého dítěte je velmi nepravděpodobné. Ponožku si určitě nenacpe až do krku, jistě ji ani nesní… upřímně řečeno podle nadpisu na čekala dítě s nějakými chronickými dýchacími potížemi.

Nicméně nestojí to majlant, na libovolném bazaru monitor jistě seženete za hubičku. Pro tvůj klid a zmírnění mateřské úzkosti - není to až taková investice.

masima
Kecalka 400 příspěvků 10.09.19 20:52

Moje dcera bude mít 4 roky a pořád na něm spí :mrgreen:. Druhé dítě mělo dechové obtíže, já z toho byla vystresovaná a koupila jsem mu monitor nový, aby byl opravdu spolehlivý. Tím pádem jsem ten první po dceŕi měla k dispozici a prostě ho tu má dodnes. Jsem prdlá, ale no a co. Ničemu to neubližuje a já mám klidné spaní :palec:. Dcera spí na normální posteli, ale v noci se nebudí a nevstává z ní, že bychom měli poplachy. A když někam třeba jedeme, tak ho samozřejmě netahám s sebou.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 10.09.19 21:02

Teda nedokazu si predstavit, ze by nas rocni mel monitor, protoze ho pokazde najdu jinde, to by nam houkalo celou noc. ponokou se urco neudusi, ten ma kolikrat hlavu narvanou pod mantinelem a kdyz uz se mu to nelibi, tak zabreci.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 10.09.19 21:08

Asi budu za exota ale taky máme pořád monitor (rok a půl). Malá spí v pokoji sama a spí klidně 12 hodin v kuse ani o ní nevíme, takže se cítím líp, když vím, že tam ten monitor má a nemusím ji budit kontrolama - i tak když někdy spí těch 12 hodin tak už tam chodím, jestli je v pořádku :mrgreen:
A nespustil se mi ani jednou, dokonce ani jako malinké, když byla na neonatologii. Ale stejně mám obavy, např. proto že ji nechávám v posteli lahev s čajem, aby se v noci obsloužila a člověk nikdy neví.
Dáme ho pryč asi za 3 měsíce až se jí narodí brácha, to už by mi bylo blbé kupovat mimču nový monitor, ale i tak občas váhám jestli fakt nekoupit ještě jeden :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 21:08

Mám dcerku extrémně nedonošenou, než nás pustili z nemocnice, tak měla několikrát zástavy dechu, kvůli nízkému hemoglobinu. Nedávno jsme měli v noci poplach, myslela sem, že se jen namáčkla tak na stranu že jí to nesnímá, tak sem vypnula monitor a dala jí ruku na hrudník a přišlo mi že nedýchá, tak jsem ji popadla, to už se začala protahovat, převalila se a spala dál. Jestli opravdu přestala dýchat nevím. Budou jí tři roky a monitor mám stále v postýlce. Upřímně, mě to uklidňuje, jak dlouho ho tam ještě nechám nevím :-D Ničemu to nevadí, tak co. Já můžu aspoň v klidu spát. Máme tenhle https://www.elinka.eu/…-babysense-5 celou dobu používám jen jednu desku a falešné poplachy nejsou skoro vůbec, jen když se postaví úplně do rohu nebo spí namáčknutá napříč úplně v čele postele. Nedám na ten monitor dopustit.

ugluk
Hvězda diskuse 47625 příspěvků 10.09.19 21:08

Já už u 7 m zvažuju, že se na něj vykašlu. Jasně, byly zaznamenány případy SIDS až do roka, ale to už j ta extrémně vzácné, že je vyšší riziko, že se stane něco jiného nepěkného, o čem se mi ani nechce přemýšlet. Tak nějak věřím sobě, jako matce, i svému dítku, pravda, není první, takže jsem tak nějak otrlejší, ale bez zeleného blikajícího světýlka vedle sebe v klidu usnu. Přes den už to ani nepřenáším do druhé postýlky. Prostě dítě, co mi válí sudy, zkouší si sedat a stoupat, ve spánku se mele ze strany na stranu, už nějak nemám strach, že by si tu hlavičku neotočilo. A že by se samo zadusilo tím, že sežere ponožku… ne, to mě teda nenapadlo. Mnohem více rizik vidím přes den ve stavu bdělém. Monitor jsem pořídila, kvůli hospitalizaci v prvém měsíci s dechovými potížemi (virového původu, takže po vyléčení už se to nikdy neopakovalo). Takže já ho tu asi budu mít do roka, otázka je, na kolik ho budu zapomínat zapnout, ale asi tu budu považovaná za krajně nezodpovědnou matku. Jestli tobě udělá dobře mít ho dýl, nikomu to neuškodí, že. Ale já osobně jeho přínos po roce nijak extra u zdravýho dítěte nevidím.

Kriss Tina
Extra třída :D 12224 příspěvků 10.09.19 21:16

Nedávej mu do postýlky plyšáky, ponožky opod čím by se moh udusit. Jinak myslím že monitor po roce už je zbytečnost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 21:17

@ugluk největší riziko SIDS je kolem 8 a 9 měsíce. Do roka by měl být monitor samozřejmost. Znám jednu maminku, jejíž dítko to postihlo v 9 měsících a museli ho oživovat.

eva.pass
Kecalka 142 příspěvků 10.09.19 21:26

My ho meli jen pul roku, pak zacal cestovat a ja byla v nervu, ze by se spustil falesny poplach. Od te doby mam syna v posteli a kazde me probuzeni ho kontroluju

ugluk
Hvězda diskuse 47625 příspěvků 10.09.19 21:27

Slunečnice, já určitě netvrdím, že se nikdy nic takového nemůže stát, jen že je to prostě extrémně vzácné (u donošeného, zdravého dítěte z nekuřácké rodiny, atd.) a kolem číhá mnoho o dost větších rizik. Takže já ho tu mám, ale nějak jsem se naučila žít bez neustálé hrůzy co by kdyby, nebo bych se zbláznila (když si vzpomenu, jak zemřeli kojenci v mém okolí…). jinak teda co já kdy četla, nejvyšší riziko je mezi 2. a 4. (5.) měsícem a s přibývajícím věkem klesá. Ale nebudu tu házet statistikama, ať se každá zařídí, jak to ona sama cítí, vůbec ničemu to neuškodí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama