Monitor dechu z druhé ruky - ověření funkčnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tyna2468
Nováček 4 příspěvky 29.12.18 22:38
Monitor dechu z druhe ruky-overeni funkcnosti

Ahoj, prosim o radu, premyslim koupit monitor dechu z bazose nebo nekde… novy stoji cca 2500, na bazarech kolem 500 a u nas v nemocnici ho pry pujcuji za 900, zvazuju jestli koupit pouzity nebo pujcit v nemocnici… bojim se, ze by mi mohli prodat nejaky poskozeny, ikdyz treba nechtene… maji monitory nejakou funkci testu, zda je funkcni? Dekuji

Reakce:
Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9268 příspěvků 29.12.18 22:40

Otestovat se dá, každá značka by měla mít svůj servis :) ale pokud nutně nepotřebuješ vlastní půjč si v porodnici tam je mají vždy kalibrované - tudíž správně fungující :)

tyna2468
Nováček 4 příspěvky 29.12.18 22:55

Vlastni nepotrebuji, ale pokud vim je to u nas v nemocnici 900 kc za pul roku a ja bych to chtela vyuzivat alespon rok, coz ta koupe vyjde levneji a muzu mit treba i na druhe dite, ale samozdrejmne na tomhle setrit uplne nechci…

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6854 příspěvků 29.12.18 22:55

Půjč si v porodnici. Máš záruku, že bude fungovat. Chtějí za to 900,– za půl roku a když si vezmeš, že dáš 500 za použitý + poštovné + servis + poštovné za odeslání do servisu a zpět, jsi na stejných penězích. Při přetlaku nabídky na bazarech ho stejně už nemusíš prodat.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19000 příspěvků 29.12.18 23:03
@tyna2468 píše:
Vlastni nepotrebuji, ale pokud vim je to u nas v nemocnici 900 kc za pul roku aja bych to chtela vyuzivat alespon rok,coz ta koupe vyjde levneji a muzu mit treba i na druhe dite, ale samozdrejmne na tomhle setrit uplne nechci…

To je nesmysl, jak ti dítě začne v postýlce lozit, monitor je na nic. Jestli je tvoje dítě zdravé a nemá nějaké komplikace, je to zbytečné. A pokud komplikace má, pak bych neváhala si monitor půjčit spolehlivý.

renap
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 29.12.18 23:14

@hanka.br. proc myslíš,že je to nesmysl? My ho měli taky skoro do roka a dítě lezlo od šesti měsíců
Klidně bych koupila použitý,vyzkou­šet,jestli funguje se dá snadno. Nedělejte si iluze,že v nemocnici se to servisuje po každém dítěti.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44199 příspěvků 29.12.18 23:16

Předsevzetí je hezká věc, ale já teda s monitorem do roka nevydržela - respektive nevydrželo mé dítě, protože se z toho permanentně odvalovalo (a to měla v postýlce dvě desky) a začalo mi to házet plané poplachy. V té době už jsem byla jako matka natolik sebejistá a mé dítě se vyvíjelo naprosto v pohodě, že jsem neměla strach ten monitor dát pryč.
Jinak vím, že snad Babysense má kalibraci v Brně, teď jsem kupovala monitor, u kterého prodávající nechala udělat tu kalibraci sama, takže mi dorazil s čerstvým certifikátem, nebyl ale za pětikilo. Kolik kalibrace stojí, netuším. Ale jinak bych zvážila to půjčení v porodnici, minimálně to dostaneš z ručky do ručky, když se nad tím člověk zamyslí, tak cesta Českou poštou z Brna, kdy s tím mezitím stokrát prásknou o zem, asi bezpečnosti a přesnosti taky moc nepřidá :lol:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6854 příspěvků 29.12.18 23:21

Pokud to chceš na dvě děti, tak budeš stejně muset vyměnit desky, ty mají omezenou životnost. A jak asi bude starý monitor, který prodávají za pětistovku?
@renap servisují to jednou do roka, takže záruka funkčnosti je celkem velká. To že bazarový monitor funguje při převzetí, neznamená, že bude fungovat i za měsíc. Přece jen je to věc, která má zachraňovat život dětí. Za mě buď nový nebo z nemocnice. Já jsem si v nemocnici půjčovala monitor, který byl úplně nový.

Russet
Extra třída :D 13316 příspěvků 29.12.18 23:25
@tyna2468 píše:
Ahoj, prosim o radu, premyslim koupit monitor dechu z bazose nebo nekde… novy stoji cca 2500, na bazarech kolem 500 a u nas v nemocnici ho pry pujcuji za 900, zvazuju jestli koupit pouzity nebo pujcit v nemocnici… bojim se, ze by mi mohli prodat nejaky poskozeny, ikdyz treba nechtene… maji monitory nejakou funkci testu, zda je funkcni? Dekuji

Já bych si vypůjčila kalibrovaný. Z druhé ruky nikdy.

renap
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 29.12.18 23:26

@Janli no,melo by se jednou do roka,takže může být po dvou dětech,ten z té nemocnice. Tak když ho někdo prodává po jednom dítěti,tak může být v lepším stavu a kratší dobu používaný,než ten ze špitálu

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19000 příspěvků 29.12.18 23:27
@renap píše:
@hanka.br. proc myslíš,že je to nesmysl? My ho měli taky skoro do roka a dítě lezlo od šesti měsíců
Klidně bych koupila použitý,vyzkou­šet,jestli funguje se dá snadno. Nedělejte si iluze,že v nemocnici se to servisuje po každém dítěti.

Protože jak dítě začne lozit, lozí i v postýlce. Podložka monitoru není až tak široká, aby zabrala celou postýlku, když z ní dítě sleze, vyvolá falešný poplach.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 29.12.18 23:28

Mela jsem oba z druhe ruky za 500 a oba v perfektnim stavu. Funkcnost overis snadno. Polozis ho na zem a pokud zacne za 30s piskat, tak funguje. Mel by reagovat probliknutim na sebemensi pohyb (treba letmy dotyk ruky). Ja bych se toho opravdu nebala. Ta pravdepodobnost, ze ti prestane funkcni monitor dechu fungovat a zrovna v tu chvili se neco stane i diteti je proste nulova.

renap
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 29.12.18 23:30

@hanka.br. jsou tam dvě desky, nikdy mi to nehoukalo. A v nemocnicí to máme i v tech vetsich postylkach pro batolata a v pohodě. Máme na tom i dvouleté děti.

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 29.12.18 23:37

@hanka.br. Tak mě monitor (Nanny) sejme i moje dýchání když lehce položím ruku na matraci i mimo monitor. U syna jsem monitor dala pryč na necelém roce když se začal hrabat do snímací jednotky. A to mám monitor po asi 5 dětech (ale vím jak s ním bylo zacházeno protože to šlo jen po blízkých přátelích a rodině).

Tajeka
Kecalka 103 příspěvků 30.12.18 02:03

Zkus si zavolat do Babysense do Brna. Nekdy prodavaji pouzite - kalibrovane. Jsou jedinym servisem pro Babysense v CR. Znam je osobne, mam od nich druhy monitor (prvni hlasil plane poplachy). Jsou vstricni a ochotni. Poskytuji poradenstvi a servis. V pripade servisu nebo zarucni reklamace automaticky na dobu, kdy je vas monitor u nich - poskytuji nahradni, aby miminko bylo porad chranene. Jsou tam velice profesionalni. Sama mam problemove miminko, jejich napomocnost byla neskutecna. I kdyz test reklamovaneho monitoru vysel na jednicku, sami priznali, ze se takto chovat nesmi, ze by na nej nespolehali - splecne jsme hledali a nasli reseni - vysledkem mam monitor vymeneny. Doporucuji!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >