Monitor v těhotenství (aktuální zkušenosti)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
19.5.22 09:58

Monitor v těhotenství (aktuální zkušenosti)

Zdravím :) Kdo byl/je teďnebo nedávno na konci těhotenství, jaká je vaše zkušenost s monitorem a prohlídkami?
V minulém těhotenství to bylo poslední cca měsíc každý týden v porodnici. Teď mi bylo řečeno, že do porodnice se jde jen jednou, pak se chodí až do porodu na svou gyndu, a že monitor se dělá (dle ofiko lékařských doporučení) jen jednou až ve 29tt.
Uvažuju, jestli ty všechny monitory byly dřív zbytečný nebo je teď bez nich něco zanedbáno.
Jak to máte/měly jste v nedávné době s monitorem a prohlídkama na konci těhotenství vy? Díky za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1406
19.5.22 10:02

Můj gynekolog dělá monitory od 36 tt každý týden. Po termínu porodu odesílá na kontroly do porodnice. Tam by taky měli dělat monitory při každé prohlídce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15645
19.5.22 10:02

Od roku 2020 se dělají většinou jen po termínu porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29330
19.5.22 10:33

Moje Dr je dělá pořád stejně, ke konci těhotenství každý týden, ale do nemocnice mě na to nikdy neposílala. Ale vím, že už od toho dost doktorů upouští a nedělá je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
19.5.22 10:38

Ahoj @Terišja, musim rict, ze me to taky zarazilo, tesila jsem se, ze od 36tt budu chodit uz jen do porodnice, na monitory atd., byla jsem tam tedy na te vstupni prohlidce v 36tt, malou si poslechli, ale jinak mi udelali klasicka vysetreni jako u me mudr a poslali me zpet za ni, ze ted nove od tohoto roku se do porodnice chodi az po terminu (plus tedy jednou v tom 36tt) a mela jsem se objednat na dalsi kontrolu k me doktorce az za dva tydny. U ni jsem tedy byla ted v 38tt, udelala UZ, zmerila prutoky a tep srdicka a objednala me na dalsi kontrolu opet k ni, za 10 dni, to budu 39+2. S tim, ze do porodnice zacnu chodit az 40+3, pokud by se male do te doby nechtelo ven :nevim: ani mi ji na posledni kontrole neprevazila, ja samozrejme vim, ze je to hodne orientacni (v porodnici rikali +- 10 %), ale i tak bych byla rada vedela, jak roste.. Ptala jsem se na to a pry by ji musela merit. Tak ji priste o to mereni teda poprosim, jestli to neudela automaticky, at mam prehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 10:39

U nás gynekolog dělá od 35. týdne monitor každý týden, pak pošle kolem 38. týdne do porodnice, tam co týden a po termínu co 3 dny. Ptala jsem se a prý některé porodnice teď přijímají až v tom 40. týdnu a jinak dělá monitory gynekolog. Ale u nás (okresní nemocnice) to mají ještě „postaru“, že se aspoň těhotná seznámí s prostředím, vypíše papíry apod. Někoho možná uklidní, že se seznámí s prostředím. Mně ta nemocnice přijde šíleně zdlouhavá, ptaj se tě pořád na to samé a dělají to, co gynekolog. A to tam díkybohu neměli akutní příjmy, to jinak člověk klidně čeká 3 hodiny než vůbec přijde lékař. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
82
19.5.22 12:09

U gynekologa do 40tt a pak mě teprve poslala Mudr do nemocnice. Tam klasika natáčení ozev, prohlídka co tři dny. V nemocnici bylo fajn, že si člověk vyplnil ty papíry před porodem a obhlídnul, kam že to má vlastně jít, až to na něj přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2101
20.5.22 00:15

Já rodila v roce 2020 a do 38 týdne sem chodila ke svýmu doktorovi a monitor byl v 37 a 38 týdnu. Do porodnice mě objednali někdy v průběhu 40 týdne a malá se narodila 39+6, tak už sem to nestihla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
747
20.5.22 01:10
@JancaS84 píše:
Od roku 2020 se dělají většinou jen po termínu porodu.

Presne tak jak píše JancaS84

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
20.5.22 15:07

Tak já jsem to měla letos ještě postaru. Ke konci těhotenství mě dr. poslala do nemocnice a tam jsem chodila na monitor každý týden. Porodila jsem před termínem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
21.5.22 17:58
@LP4 píše:
Presne tak jak píše JancaS84

Otázka je, jestli:
a) se teď něco zanedbává, ale pojišťovny utahujou kohoutky, tak se rušej i některý vyšetření, které by bylo lepší dělat
b) to bylo zbytečné předtím chodit pořád na monitor, ale věda jde kupředu a už se ví, že je to v pohodě až těsně před/při porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
21.5.22 19:19

@Terišja To by me taky zajimalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3595
21.5.22 21:13

Byla jsem na registraci v porodnici v 38tt, KTG nedělali, jen odhad váhy a průtoky na UTZ. Mám zatím být pod svým OG a do porodnice znovu přijít až po termínu. Někde jsem četla, že KTG má smysl točit až při pravých porodních kontrakcích, aby se monitorovalo, jak plod na kontrakce reaguje, do té doby je to zbytečné a hlídají se spíš ty průtoky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 21:23

@Terišja prý je problém hlavně u pojišťoven.. nechtějí to nemocnicím proplácet. :nevim: říkala mi to PA, když jsem byla na registraci a ještě mě čekala poslední návštěva u své gyn.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat