Monochoriati, monoamniati - zkušenosti

Anonymní
18.5.16 20:06

Monochoriati, monoamniati - zkušenosti.

Ahoj.
Omlouvam se za anonym, ale nechavame si sdeleni, ze jde o dvojcata az na zaver, protoze s manzelem jsme to zjistili az dnes, v 19+5 TT.
Je tu maminka, co mela dvojcatka s jednou placentou? Jak probiha porod- je nutny cisar? Dekuji za odpovedi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24840
18.5.16 20:09

U mo - mo dvojčat mi bylo řečeno porod sekcí na klinice ve 32.tt. Nakonec nám z toho vylezla ta méně komplikovaná varianta mo - bi.
Držte se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 20:13

@fragola dekuji. Jedeme na geneticky ultrazvuk v utery do Hradce. Tammi reknou jak to je. Ale ja se v dvojcatek vubec nevyznam. V rodine nikdo nema. Jsem fakt v soku!

• Nahlásit
  • Citovat
26750
18.5.16 20:20

8o to verim, ze jsi v soku. Byla jsi na tom podrobnem screeningu ve 12tt? Tam na to neprisli? Trochu me desis, jsem v 15tt a jsem prijemne ukonejsena, ze tam je jen jedno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
18.5.16 20:28

Zakladatelko, chápu, já měla z dvojčat taky oči jako houpací kůň. Honem jsem si doplňovala vzdělání, nějak jsem si vystačila s tím, že jsou dvojčata jedno a dvouvaječná :lol: Jako pecka to byla, doma 7 dětí, viděla jsem se jednou nohou v nemocnici. No, nervy pořád s něčím, ale nakonec to bylo v pořádku.
Tak se neboj, zkus nečíst, i když ono to občas nedá :hug: Taky jsem hledala a zbytečně se plašila…

@Berousik Jestli tě to uklidní, tak u nás bylo jasno 8+3, že jsou tam dvě, jen se pak řešila ta mo-mo a mo-bi varinta, to nebylo hned patrné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
18.5.16 20:34

@fragola no ja byla prave uklidnena :lol: a ted ziram, ze to jde zjistit takto pozde. Mmch ty mas deset deti??? Klobouk dolu, musis mit nervy ze zeleza :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 20:43

@Berousik Myslím, že fragolu na emimi ještě nikdo nepřekonal. Je to zasloužilá maminka :-) :palec: :potlesk:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
18.5.16 20:46

Zakladatelko, jestli tě vyšetřoval někdo na obvodu na starém UTZ, tak to mohl klidně přehlédnout. Ale v dnešní době by se to už stávat nemělo. Každopádně alespoň ta doba starostí o jejich zdraví in utero bude kratší téměř o polovinu, takže takové malé pozitivum. A držim palce, aby vše dobře dopadlo. :kytka:

• Citovat
  • Upravit
26750
18.5.16 20:48

@monrom no to teda :) me by mrsklo, ale mama od deseti deti musi mit uzasny zivotni nadhled :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
18.5.16 20:55

@Berousik Je pravda, že spoustu věcí už neřeším, některé pořád. Rozhodně to není tak, že už neřeším nic a beru anitdepresiva, aby mi bylo všechno jedno :lol: To ne. Děti nás udržují ve střehu :lol:

@monrom To mě napadlo taky, že bych tu klidnou půlku těhotenství taky celkem brala. Od toho 20.tt už jsem byla klidnější a věřila jsem, že to dobře dopadne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9338
18.5.16 20:59

Mám sestry dvojčata, měly jednu placentu a narodily se přirozeně v termínu (netuším už v kolikátém týdnu, ale ne nijak brzo, v inkubátoru nebyly) ve Vrchlabí. A zrovna dnes je jim 12 let ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
18.5.16 21:01

@AnastazieB A jsou mo-mo nebo mo-bi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9338
18.5.16 21:02

@fragola to nevím, co znamená :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
18.5.16 21:06

@AnastazieB Mo-mo jsou jednovaječná s jednou placentou BEZ přepážky, mo-bi jsou jednovaječná S přepážkou a jednou placentou. Ta mo-mo je fakt nejrizikovější z variant, pochybuju, že by je někdo nechal až tak dlouho (nechci to tady rozebírat a plašit zakladatelku). Já mo-bi rodila 36+5, takže tam to reálné je ;) Ale dohadovat se nebudu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9338
18.5.16 21:09

@fragola tak to netuším, ale asi nějakou přepážku měly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama