Mononukleoza a novozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veve1212
Nováček 6 příspěvků 20.12.16 10:10
Mononukleoza a novorozenec

Prosím o radu, bydlím s manželem u mých rodičů protože opravujeme dům a rekonstrukce se trošku protáhla a v lednu čekáme miminko, jenže mému bratrovi dneska zjistili mononukleózu ted je v nemocnici, ale předpokládám že ho za pár dní pustí domu. Může nakazit to novorozené miminko? Začínám plašit protože nevim co bude. moc díky za rady

Reakce:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 20.12.16 10:20

Toho bych se vůbec nebála. Mononukleoza ani není tolik nakažlivá, měla ji moje sestra, prakticky jsme spolu byly v nejbližším kontaktu a já ji ani přes sníženou imunitu nedostala. Nejčastěji se přenese slinami - třeba pitím ze stejného hrnu nebo kouřením stejné cigarety. A to vám nehrozí :D.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 20.12.16 10:25

Pokud bratr nebude dítě olizovat nebo s ním pít ze stejné láhve, tak si nedělej starosti :)

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 20.12.16 10:26

@veve1212 Pokud jsi ji ty měla a budeš kojit, je riziko velmi malé, taky by malá měla mít protilátky přenesené placentou, ale pokud kojiš nebudeš, tak bych se bližšímu kontaktuu s bratrem vyhnula…ale jmenuje se to nemoc z líbání, takže opravdu bližšímu :-).

Tableta
Závislačka 4065 příspěvků 20.12.16 10:50

Mononukleoza se prenasi slinama. Sice je to infekcni onemocneni, ale sance na prenos je temer nulova. Vubec se nemusis bat :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 11:07

Mononukleózu jsem měla a mohla jsem s ní dělat i v potravinářství. Jak už bylo psáno, přenáší se jen slinami, takže ať bratr nedává mimcu pusu a je to. Vy ostatní si dávejte pozor na nádobí, já po sobě sklenky a hrnky vždycky hned umývala, aby se nestalo, že je někdo použije po mně.

veve1212
Nováček 6 příspěvků 20.12.16 11:28

Moc dík za komentáře, hodně jste mě všichni uklidnili

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 20:28

Syn prodělal mononukleozu jako novorozenec - cca ve 3 týdnech. Doktorka říkala, že se s tim ještě nesetkala u takhle malého miminka. Dodnes nechápeme, od koho ji chytil :(.
Nicméně to, že prodělal virove onemocnění v takhle nízkém věku má za následek to, že Je opožděný ve vývoji cca o pul roku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >