Mononukleoza - jet na pohotovost?

1972
25.3.17 12:12

mononukleoza - jet na pohotovost?

Před měsícem syn 6 let měl bolesti v krku, bylo to v sobotu ráno, jeli jsme na pohotovost, řekli nám, že je to streptokoková angína. dostal ospen, atb zabrala. Minulou neděli večer, že ho zase bolí strašně v krku, v pondělí ráno jsme šli k pediatričce, ta řekla, že zase streptokoková angina. Dostal amoksiklav. Druhý den v úterý, už si nestěžoval na bolest, byl opět zase jako dřív. Ale včera k ránu k ránu měl teplotu, šli jsme na kontrolu, dr ho měřila, teplota žádná, koukla na krk, říká, že je mnohem lepší, ať dobereme atb. Měl s sebou ranní moč, odpoledne jsem volala na výsledky, jak dopadla. Mezitím mi do práce volala moje mamka, která hlídala syna, že má 38,6. Dr. jsem volala na výsledky moči, ty jsou v pořádku a říkám jí o teplotě. Ona, že by to mohla být mononukleoza, ať přijdeme v pondělí na krev.
Syn má pořád teploty mezí 38-39,2. Po nurofenu nebo paralenu lehce klesnou, ale za chvíli už zase stoupnou. Tak nevím, jestli čekat do pondělí k jeho dr. na krev nebo jet dnes na pohotovost nebo do nemocnice, jestli by mu udělali rozbor krve ještě dnes.

Prosím poraďte, jsem z toho špatná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1034
25.3.17 12:17

@terkacek přesně v jeho věku jsem měla mononukleózu. Jeďte je to mrcha a čím dřív mu dají správně léky tím lépe. (Byla jsem hospitalizována 10 dní) pak dva měsíce doma a na jaterní testy jsem chodila 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
1
25.3.17 12:19

Určitě jet a na nic nečekal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
25.3.17 12:20

A jet na pohotovost do nemocnice nebo na polikliniku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
25.3.17 12:20

Jeďte. Mononukléoza není žádná sranda…já s ní ležela skoro 2m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
25.3.17 12:23

@terkacek nemocnice. A sbalte rovnou tašku ať od něj nemusíte odcházet. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
25.3.17 12:30

@MaličkáD myslíte, že si ho tam nehají? Mužu zustat v nemocnici i já s ním nebo mě pošlou domu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
25.3.17 12:43

@terkacek pokud se potvrdí mononukleóza, tak možná nechají. Nevím. Mě si hned nechali, brácha zůstal doma, ale po pár dnech tam stejně skončil.
No budou po tobě pravděpodobně chtít abys odešla, ale mám za to že máš nárok zůstat se synem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 12:53

Radeji bych to brala hned na pohotovost. Prece jen pokud je tak dlouho jiz tak vysoka teplota a nejde uplne srazit tak je to znameni ze to jen tak neodejde.
Necekejte do pondeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
25.3.17 12:54

Určitě si vem věci s sebou! Máš nárok a i právo tam zůstat s ním.. Záleží jen, jak moc jsi průbojná a jestli si za tím budeš stát :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
25.3.17 12:57

Pokud si ho nechají v nemocnici, tak bohužel nárok na pobyt s ním nemáš, ten je pouze do šesti let. Někde přimhouří oko a nechají tě na přistýlce, ale seš bez jídla. Já to vyřešila nadstandartem, na jídlo sem chodila do nemocniční kantýny. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
25.3.17 12:59

Kolem 11 hodiny měl 39,2, dal jsem mu nurofen a ted ho měřím a má 37,5, ale moc našemu teploměru nevěřím. Přijde mi, že je hodně rozpálený. Teploty má od včera. Nechce spát, sedí a dívá se na pohádky.
Když mu dnes vezmou krev, budou výsledky už dnes nebo to nějaký ten den trvá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
25.3.17 13:02

Ještě mi prosím poraďte, zda jste někdo z Prahy, do jaké nemocnice s ním jet? Nejblíž máme Vinohradskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69550
25.3.17 13:04

Já tedy nevím, ale já bych s telotou, která je od včera a jde srazit nikam na pohotovost nejezdila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
25.3.17 13:05

Asi kam spadate. My chodili na infekcni na Bulovku, to mame nejbliz. Syn byl nakonec doma, tam jsme chodíi jen na testy, dohromady to trvalo tak mesic, pak jsme jeste 2× otestovali v prubehu pul roku a ok. Taky ma pet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama