Montelar 4 mg, zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  06.03.18 18:13
Montelar 4 mg - zkušenosti?

Ahojte maminky,
potřebovala bych poradit, na alergologii syn dostal Montelar 4 mg. Zjistili mu astma, s tím že se ještě zjišťují podrobnosti z krve - (jestli je lehci, stredni, jestli je to na základě alergie a jaké,..). Problémy mívá ve školce. Dle p. učitelek tam strašně kašle, ale doma nic.. ani prd. Vždy se mu to akorát po par dnech zhouplo na bronchitidy, které byly bez teplot a velkých příznaků, ale vždy na přeléčení atb. Jsme z toho už nešťastní, tak doufáme, že se to alespoň částečně zlepší.
Má otázka tedy zní, máte někdo s tímto lékem zkušenosti? ZaZaLékařka jak dlouho synovi,,plnohod­notně" zabere?
Lékařka nám řekla, že by pak už neměl mít problémy s kašlem ve školce, ani s následnými záněty??Mame brat jednu tabletku večer.
Je to pro mě čerstvé a citlivé, proto anonymně.
Moc děkuji :hug:

Najdete v encyklopedii: Alergie u dětí

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 06.03.18 18:22

Dcera ho brala a pomohl jí moc. Ona trpěla na šílené záchvaty kašle, že i blinkala. Montelar to moooc zlepšil. Zabral ale asi až po měsíci, možná i víc. Brala ho asi půl roku. Akorát teda z něho měla šílené nálady melancholie, kolikrát brečela z ničeho, sama řekla, že neví, proč brečí. A je to v příbaláku. Ale na kašel super.

Anonymní  06.03.18 18:37

@cverunka děkuji moc za zkušenost. Mam tedy ocekavat zlepšení až po cca měsíci? :,( ja totiž uz vážně potřebuji, aby do te školky šel a lékařky s tím souhlasí, ale nechci, aby tam ještě měsíc,,trpěl" a posléze měl opět ty bronchitidy. Jsem na něj vice méně sama, samozivitelka.. také jste brali na noc? Působí to tedy i pres den?

Petája
Kecalka 402 příspěvků 9 inzerátů 06.03.18 19:28

Dobry vecer, syn ma 4.roky a bereme tabletu 4mg navecer uz od zacatku leta 2017 a k tomu jeste 2,5 ml Xyzal. Prasek nam pomohl hodne, syn trpel na Laryngitidy, dusive kasle, porad byl dlouhodobe zahleneny, k tomu alergie a jak bereme tyto leky, mame klid, mam doma vymenene dite v pozitivnim smyslu. A pokud si prinese kasel ze skolky, tak to probehne rychle a nic vazneho…my na Montelar nedame dopustit. Ucinky jsem pozorovala docela rychle, snad po tydnu - desti dnech doslo k velkemu zlepseni…Navic jemu chutna, ji ho jako bonbonek navecer a sam uz se i pripomina :), takze za me urcite ano :mavam:

Anonymní  06.03.18 20:13

@Petája Děkuji! Snad to bude lepší i u nás. Budu se asi modlit :D

Anonymní  06.03.18 20:14

Ještě se chci zeptat, ta dvouhodinová lhůta po jídle se musi striktně dodržovat?

cverunka
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 06.03.18 20:35

Ano, účinkoval celý den. Po jídle 2 hodiny jsme nedodržovali, pač dcera večeří a do hodiny jde spát.

Anonymní  06.03.18 20:37

@cverunka tudiz to na účinek vliv nema? Me na to asi pětkrát upozorňovali v lékárně, ale právě mam také problém, že syn když se večer naji, tak jde spat :nevim:

Petája
Kecalka 402 příspěvků 9 inzerátů 06.03.18 22:27

Tak my mame dano, ze jej bere okolo seste hodiny a protoze kluk se cpe cely den, tak to nedodrzujeme. A priznam se, ze jsem uz uplne zapomela, ze se ma jist dve hodiny po jidle. Asi bych dala trochu driv veceri a prasek bych dala tesne pred spanim…A jak psala maminka nade mnou, ano ucinkuje cely den…
Urcite se syn zlepsi a pak si odpocinete i vy, moc dobre si pamatuju, jak mi vstavaly vlasy na hlave, kdyz kluk zacal pres den kaslat a sipat, ze zase pojedeme v noci do nemocnice…

Anonymní  06.03.18 23:44

@Petája děkuji. My právě ani tak ve velké míře nemame problém se sipanim, nebo extrémní dusnosti. Nerikam, ze nikdy neměl laringitidy, to bohužel mel :(, ale nyní nám to právě vyvstalo z problémů kašle ve skolce. Bohužel ani nevím jak v te školce kašle, mam to pouze z informaci od ucitelek. Doma mi pak totiž nekaslala posleze dostal po par dnech zmíněnou bronchitidu a takhle stale dokola.. neni pro nej dobre porad mit atb a hlavně mi ho bylo líto, nemel vůbec žadne komplikace, teploty, nic.. tudíž byl na oko úplně v pohodě, kdybyste ho nekde potkali. Doufám tedy, ze nam to pomůže i na toto.. :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Charlotte Štiková: Proč stojím za mámou a s kým dalším spala Ornella?

Reality show Štiky se točí především kolem vztahu Moniky Štikové a Ornelly... číst dále >

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Reklama