Reklama

Montelukast - porucha pozornosti, ADHD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Trumbeli
Kecalka 204 příspěvků 8 inzerátů 03.05.18 10:56
Montelukast - porucha pozornosti, ADHD

Dobrý den, můj šestiletý syn bere již 2,5 roku Montelucast. Jako menší dítě byl vysloveně klidný, přesný typ dítěte, kam ho posadíš, tam sedí, seděl klidně v kočárku. Postupně samozřejmě začal objevovat svět, ale ve třech letech byl pořád klidné dítě. Ve 3,5 letech začal užívat tento lék, nemůžu říci, že by byl najednou divoký ze dne na den, měl v tu dobu ještě úraz nohy tudíž se to hodně těžce posuzuje. Každopádně nyní mám doma dítě, které neposedí, vrtí se na židli, je nepozorný. Tak nějak mě to seplo a říkám si, nemůže to být tím lékem? Máte nějakou zkušenost? Samozřejmě jsme se na to ptala několikrát alergoložky, říkala, že je to vyloučené…už jsme z toho úplně zmatená a nějak tak nevím, čemu věřit. Chtěla jsem ho vysadit, alergoloka je proti, prý máme ještě jeden rok vydržet. Díky za názory

Reklama

Reakce:

kotyk
Echt Kelišová 7845 příspěvků 03.05.18 11:16

@Trumbeli Zkušenost osobní žádnou, ale podle příbalového letáku je neklid popsaný nežádoucí efekt.

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 03.05.18 11:22

Také nemám zkušenost, ale lékem to určitě být může. Zkusili jste i názor jiného doktora?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19314 příspěvků 03.05.18 11:32

Mám syna s Adhd, Montelukast bral též dlouho, už tak půl roku nebere a změna žádná. Prostě adhd má.

Pavlahar
Stálice 57 příspěvků 03.05.18 11:35

Ty jo, syn má i PAS, montelukast začal brát asi před půl rokem. Je divočejší, ale že b to mělo spojitost s lékem mě ani nenapadlo, protože jeho chování je jaksi ve vlnách :nevim:

Trumbeli
Kecalka 204 příspěvků 8 inzerátů 03.05.18 11:54

Děkuji za názory, ptala jsem se jedné neuroložky, říkala, že nemůže přesně říci, ale že by ho vysadila třeba na měsíc a dítě by pozorovala, což alergoložka nesouhlasila.

kotyk
Echt Kelišová 7845 příspěvků 03.05.18 12:07

@Trumbeli Ono zase vysadit lék na astma zrovna teď asi nebude moc nejlepší nápad :nevim:, takže z hlediska její odbornosti to chápu.

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 03.05.18 16:39

Přesně, držím palce ať to dobře dopadne!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama