Montessori na 4. ZŠ ve Zlíně

2236
13.4.17 12:24

Montessori na 4. ZŠ ve Zlíně

Milí rodiče, nemáte prosím někdo zkušenosti s Montessori třídou na 4. ZŠ Komenského I ve Zlíně?
A zajímaly by ne třeba i zkušenosti z jiných ZŠ, kde mají i Montesorri třídy. Např. jak dítě zvládlo přechod na normální ZŠ (druhý stupeň), jak se učilo psát, jaké byly kolektivy vetřídě, jestli byly nějaké kázeňské problémy, jestli je pravda, že ty děti pak nejsou zvyklé poslouchat, jak moc se musí zapojovat rodič do dění školy atd.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.4.17 14:01

@alviola Asi tak, teď byly zápisy. Když jsem na tu školu volala skrz něco jiného, tak jsem se ptala i na toto vzdělávání, ale spíš jen ze zajímavosti.
Bylo mi řečeno, že pokud na té škole nechodila alespoň poslední dva roky na jejich kroužek, tak se tam ani do té třídy nedostane.

Co mi bylo řečeno, tak rodiče se zapojují dost.

Jak tedy byla dcera na zápisu do normální třídy, tak se ptali jestli máme zájem o Montessori, tak mě to docela pobavilo, poněvadž pro nás mělo být zapovězeno, navíc to ani není její spádová škola.

Takže mám dojem, že zájem upadá. Pokračování na druhém stupni není, pokud zůstane na stejné škole, tak jsou učitelé docela schovívavi. V ostatních školách se nechytají, jsou nepochopeni. Zlín je v tomto malé město. Ani bych neřekla, že se řeší kazenske přestupky, děcka jsou spíš jiné, nezapadaji. A že jsou drzé je fakt.
Oni se v průběhu druhého stupně docela srovnaji, ale je to tvrdý dopad jak pro rodiče, tak pro děcka.

Jinak je to výborná škola. Ve Zlíně jedna z nej. Spíš taková rodinná a barevná. Jen se mi třeba nelíbí, že píší Comenií.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
13.4.17 15:12

Díky moc za info. To že píší Comenií je zase pro nás spíše plus :-) Ale taky to není naše spádová škola, takže to vidím bledě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 19:08

@alviola A oni vám to Montessori u zápisu nabídli? Nebo jste hlásili i tam?

Mně se líbí, že ta škola je ještě rozšířena o výtvarný nebo dramatický obor.

Ale nakonec pravděpodobně nastoupí jinam.

A jakou máte spadovou? U nás je to 5.ZŠ, hned ta vedle, ale to je otřes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
14.4.17 19:00

My máme bohužel spádovou 1. ZŠ (Emila Zátopka). Byli jsme u zápisu na Podhoří, máme to blízko práce a ta škola se nám líbí. Ale pro jistotu jsem si chtěla dát ještě nějakou jinou školu a tak jsem tam jenom tak střelila tu 4 (je to blízko školky, kam chodí druhý syn). A až na místě zjistila, jaká ta škola je.
U zápisu se nás ptali, jestli máme zájem o Montessori, docela mě to překvapilo. protože jsem si myslela, že tam bude šílený přetlak a že nemáme šanci. Teprve potom jsem zjistila, že pro MOntessori třídy tam neplatí spádovost a rozhodující je zájem rodičů o MOntessori.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.17 21:33

@alviola Takže stejně nabídli jako u nás a to jsme byli úplně poslední ten den na tom zápisu, takže až takový zájem už asi není.

Podhori je taky super škola a ta 4 taky i bez Montessori, zas záleží co pro tebe bude lepší k vyzvedavani.

1. ZŠ jsem dala jako další možnost, protože je pro mě menší zlo než ta 5. ZŠ..

Jestli nejsi na Montessori zvyklá a není to pomalu váš životní styl, tak moc nedoporučuji i pokud se tam dostanete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
18.4.17 16:00

No já se o Montessori dlouhodobě zajímám i celkově o respektující výchovu (ale v české úpravě :-)). Ale prostě na soukromé vzdělávání nemáme a taky je mi jasné, že pokud už jednou někdo začne s Montessori, tak prostě není možné pak přejít do běžného vzdělávacího systému. Ale na pokud je to v rámci běžné ZŠ, tak je to docela dobrý kompromis. A taky se bojím toho, že do Montessori dávají děcka lidi s dost odlišným životním přístupem (vždycky si představím takovou Kateřinu Jaques - kombinaci feministky se zelnými a „správným světonázorem“). No a proto bych potřebovala co nejvíce info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
18.4.17 16:01

Na 1. ZŠ a vlastně i na 9. mi strašně vadí, že tam nemají ty děcka žádné zázemí (zahrada, hřiště) a ani jídelnu a musím přecházet do jídelny na Hradskou. Což si teda v zimě ani neumím moc představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 16:25
@alviola píše:
Na 1. ZŠ a vlastně i na 9. mi strašně vadí, že tam nemají ty děcka žádné zázemí (zahrada, hřiště) a ani jídelnu a musím přecházet do jídelny na Hradskou. Což si teda v zimě ani neumím moc představit.

1. ZŠ je sportovní. Tam se nedostaku pohybu nebojím, mají velké tělocvičny. Dcera tam chodí na moderní gymnastiku. Celkově mají jiný režim. Ano, s tou jídelnou je to takové divné, ale kamarádky co tam mají děti si nestěžují. Zahrada mě tedy nenapadla, beru to tak, že to není školka. Ale 1.a9., bych moc nebrala, pokud se dostanete na tu 4., byť do normální třídy.

Jinak co tě zajímá, tak si na 4. zavolej, na mé dotazy ohledně čehokoliv reagovali velmi vstricně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
19.4.17 10:19

No já počkám na výsledky a pokud by nás na tu 4 vzali, tak si tam chci ještě domluvit schůzku a vyptat se co a jak.
A v čem je ta 5. ZŠ tak špatná. My právě s manželem uvažujeme, že kdyby ho nevzali, ani na 4 a ani na Podhoří, že bychom zkusili právě tu 5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 12:27

@alviola 5. ZŠ je rovněž sportovní. Do druhé třídy docela v pohodě, malé děti jsou od těch velkých odděleně. Na druhém stupni se tam objevují náběhy na šikanu. Kdy ti sportovci otravují.

Navíc, když jsem tam volala, tak jednání ředitele školy bylo otřesné. To stejné u zápisu. Vládne tam taková zvláštní arogance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
26.4.17 13:35

@Trojlístek No tak jsme asi v háji. Na Podhoří, kde to byla našepriorita nás nevzali a 4. ZŠ jako poslední nemá pořád ještě vyhodnocení :-( Ale tam to moc nevidím. Zahájila jsem urychlenou akci a místo by měli v Malenovicích, na té starší škole pod hradem. Tak asi půjde tam :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 15:34

@alviola Taky právě čekám na tu 4. Jsem tam v pondělí i volala. Prý dopoledne losovali nespadove děti. Tak jsem si říkala, jak to bude brzy a ono nic. Ještě čekáme na 1. ZŠ., ale to jen tak pro formu. Vzali ji na 7. ZŠ: jazyková na Kvitkove-prošla tím sítem zkoušek, tak za to jsem ráda a na 5. ZŠ, ale ta je spadová a tam teda nee.

To mě mrzí, že Podhori nevyšlo, jenže to nejde ovlivnit, pokud to losuji.

Malenovice školu u hradu vím že je, ale neznám. Ani se nemám koho zeptat. Tak doufám, že ta 4 bude zítra. Do kdy musíš dát vědět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
27.4.17 15:16

V tech Malenovicích bych to měla vyřešit do zítřka. Kvůli jednoduššímu papírování. Podle zákona probíhají zápisy do konce dubna, takže pro ně by to bylo jednodušší, že by to bylo jako zápis. Později už to bude asi složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 17:55

@alviola A co ta 4.ZŠ? Mně dnes kolem 15 hodiny volali, že nebyla přijata, protože není spadova a po losovani je až 18. Takže tak.

Tobě nikdo nevolal? Pokud ne, tak máte reálnou šanci si myslím.

A jestli musíš teoreticky zitra vědět, tak na 4. zavolej. A řekni, že tě to tlačí a proč.

Jsou tam příjemné paní učitelky i ředitelka. Myslím, že ti poví hned. Fakt se neboj volat, ať jste v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama