Montovany dům vs. byt

Anonymní
6.6.20 09:21

Montovany dům vs.byt

Ahoj všem.
Bydlime s manzelem a dcerou V bytě 3+1. Byt je nas vlastní, zbýva doplatit hypoteka 100tis.
Je po rekonstrukci, ale je to panelák. Sousedi jsou zatím v pohodě, ale bojím se do budoucna, je tu hodně důchodců a tak.
Asi 5 km od nás na konci města se prodává pozemek v celkem hezké lokalitě, je tam klidek. Pozemek i s montovaným domem na klíč by vyšel na 3mil.,ale je to malý dům 3Kk.
Vím, že prodejem bytu bychom část hypo umořili, ale přeci jen máme ještě leasing na auto a bude třeba koupit auto ještě pro mě. Když to spočítám, vyšli bychom. Dáme dohromady cca 70tis. Ale jsem spíše šetřílek, takže mám strach jít do velké hypotéky a 3 mil.je pro mě hodně. Vyrůstala jsem v chudé rodině, takže si peněz vážím.
Přemýšlím, zda zůstat v bytě, kde je vše hotové a život si užívat nebo se zadlužit, ale mít domek :D
Vím, že tohle musíme vědět my, ale zajímal by mě nezávisle názor ostatních????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

285
6.6.20 09:31

Zatím bych zůstala v bytě a spořila, abyste měli větší rezervu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15305
6.6.20 09:31

To je o tvé nátuře, těžko se radí. Já bych radši bydlela v polozřícenině se zahradou než bych byla v bytě. Podívej se za kolik by se váš byt dal prodat, ona ta hypotéka ve finále zas tak velká nebude, na 1milion počítej cca 4000 splátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8456
6.6.20 09:34

Já montované nerada a navíc ještě defakto menšího.
Asi bych koupila pozemek a chvilku šetřila, než bych měla základ na něco většího a lepšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 09:36
@Sany80s píše:
Já montované nerada a navíc ještě defakto menšího.
Asi bych koupila pozemek a chvilku šetřila, než bych měla základ na něco většího a lepšího.

A když děti odrostou a odejdou, co pak s velkým domem?

• Nahlásit
  • Citovat
3846
6.6.20 09:36

Dům i s pozemkem za 3 mil? To chci taky.. pokud vám vyhovuje lokalita, tak bych do toho šla hned. 3 mil opravdu není hodně. Počítejte teda i s dalšími vedlejšími výdaji. 70 tis není moc, já bych radši měla našetřeno podstatně víc. Ale kdyby se mi naskytla možnost vyhovujiciho domu ve vyhovující lokalitě za tuto cenu, určitě bych to brala. Asi bydlím (a chci bydlet) na blbým místě. Tady za ty 3 mil koupím tak maximálně pidi pozemek v řadové zástavbě. Nebo ideální polovinu nějakého domu nebo zriceninu 2kk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8456
6.6.20 09:39
@Anonymní píše:

Prodáš, koupíš menší. Ale z 3+1 do 3+kk montovaného. :nevim:
A ještě s tím, že mluvíš o dětech. Z mého pohledu je to do horšího a s větším dluhem.
Pokud už mám mít dluh, tak kvůli lepšímu. A mluvím o lepším bydlení, zahrada je fajn, ale není to bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
6.6.20 09:41
@Anonymní píše:

Maly podle me staci. I takovy, aby vam vydrzel na doziti. Mladi at to pak klidne zbouraji a postavi si novy, nez opravovat stary barak, coz je vyjde financne nastejno.
Nebo si kupte chatu. Nebo jen ten pozemek a casem se rozmyslite.
Mozna si zkuste pronajmout na nejakou dobu zahradku a uvidite, jestli se vam vubec takove prace kolem zahrady bude chtit dlouhodobe delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
6.6.20 09:46

Vlastne asi bych dala prednost financnimu klidu v byte pred pohodlim a hypotekou na x let v dome.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1430
6.6.20 09:47

Já to pochopila tak, že mají s manželem Dohromady 70 000 měsíčně, ne rezervu, to je málo.. Pokud je to rezerva, tak Bych do toho nyní nešla.. Jinak bych koupila pozemek a dům postavila třeba za pár let a větší, aspoň 4+1, to se využije i potom, co děti odejdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
6.6.20 10:00

O takovej pidi dům bych teda nestála :lol: to radši byt, a kupte si chalupu kam můžete v létě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34618
6.6.20 10:04

Pokud prodate byt, kde budete po cas stavby bydlet? Jinak ja bych sla do domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3846
6.6.20 10:09
@zrnko píše:
Mladi at to pak klidne zbouraji a postavi si novy, nez opravovat stary barak, coz je vyjde financne nastejno.

S tím si dovolím nesouhlasit. Bude to případ od případu. My se chystáme na kompletní rekonstrukci starého baráku, odpady, voda, elektrika, podlahy,… A kamarád stavar nám to odhadl na cca půl milionu. To fakt není stejně jako za zbourání a postavení nového. Je ale pravda, že my (hlavně teda manzel) si toho většinu uděláme sami. Kamarád stavar, příbuzný projektant a spousta kamarádů s sikovnyma rukama. Pokud si někdo najme firmu na všechno od trubek až po omítku, tak to určitě vyjde o mnoho dráž. Nam i kdyby ten kamarádů v odhad nevyšel a cena byla klidně i dvojnásobná, tak je to pořád o hodně min než za nový barák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1430
6.6.20 10:09
@jkra píše:
Pokud prodate byt, kde budete po cas stavby bydlet? Jinak ja bych sla do domu.

Tak mohou třeba zvolit překlenovací úvěr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
6.6.20 10:19
@Anonymní píše:

A co považuješ za velký dům? Samozřejmě záleží na vašem životním stylu, koníčkách apod., ale jít z 3+1 do 3+kk domku když už máte i jedno dítě… samozřejmě neznáme přesné dispozice a velikosti, ale když je to takhle za levno, tak bych nečekala žádný zázrak, což v praxi může znamenat že dost možná budete mít paradoxně v baráku méně prostoru než v tom bytě. Do toho bych třeba taky nešla, připadá mi to zbytečné. Když už barák, tak aspoň tak aby se tam člověk nemusel tísnit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama