Monukleoza a její diagnoza

15.11.18 01:13

Mononukleoza a její diagnoza

Dobry den, ležím v nemocnici s podezřením na mononukleozu v krku Teda mám pořádnou paseku. Atb nezabrali. Podle steru tam žádná bakterie není. Tak doktor říkal že z 90% mononukleoza. Ale pak mi vzal CRP z prstu to bylo 60, což je prý na mononukleozu vysoké. Setkal jste se s tím prosím někdo? Je možné aby mononukleozu potvrdili? Dále mám tedy nějaký silný zánět v očích strašně mě oči bolí, mám pocit jak když tam něco mám a mám je strašně zarudlé. Zítra mě čeká ještě oční vyšetření. Ale test na mono prý bude až za 3 dny.. Bojím se že ji potvrdí. Mám doma dvě malé děti 2,5r a 1r. Tak si to neumím představit a bojím se že by to mohly chytit. Což je pravděpodobně když jsou semnou stále. Moc děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

66
15.11.18 01:27

Nevím, na co přesně se ptáš. Já mononukleozu měla před 3 lety. Seděla jsem doma na židli u PC a z ničeho nic mi stoupla teplota na skoro 40°C a neskutečně mě práskalo v hlavě. Sesunula jsem se na zem a asi po hodině se dokopala k lékaři. Doktor mě ihned poslal do nemocnice s podezřením na meningitidu. To se naštěstí nepotvrdilo. Pamatuji si, že CRP jsem měla mírně zvýšené, ale hodnotu nevím. Podezření na mononukleozu bylo především na základě dle jejich slov „katastrofálních“ jaterních testů. Následující den nebo možná za dva dny mi ji potvrdili a čekalo se právě až se mi objeví příznaky v krku. Ty přišly až za týden a následně se čekalo, až zase odezní, protože v té době je prý člověk nejvíce infekční. Nakonec jsem tam ležela 14 dní, s tím že jsem ty obrovské horečky měla asi 10 dní a vůbec mi je nebyli schopni srazit. Co se týče toho krku, tak to byl děs a hrůza, v životě jsem nic takového neviděla. Mandle byly nateklé s obrovským bílým povlakem, který se později loupal. Tak snad se uzdravíš rychleji než já. Každopádně si myslím, že mononukleozu je lepší prodělat v dětství. Zdá se mi, že jsem někde četla, že u dětí často probíhá bez příznaků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 02:01

Děkuji moc. Já zase Teda teploty pouze zvýšené a zvládnuté Paralenem. Mandle právě hnus natekle a zlutobily povlak ale ve vyteru nenašli žádné bakterie. Ale v CRP Prý zase ukazuje na zánět v těle.. Dali mi kapacky a je to mnohem lepší. Ale před cca 10dni dnema jsem zvracela a bylo mi Teda taky dost mizerne. Ale to nevim jestli to má souvislost. Tak snad mu zítra reknou víc. Mě hlava Teda bolí ale to mi vystřelovalo do ucha. A teď mě bolí spíš asi od těch oči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466
15.11.18 04:13

Ahoj,mám mononukleozu čerstvě za sebou. U mě bez teplot, šílená únava, mandle natekly a bílý, zvětšený játra a slezina. Ten tyden s těma nejvic oteklyma mandlema byl nejhorší. 5 kilo dole, nemohla jsem moc jist. Pak se to začalo lepšit. Úplně fit ještě nejsem, ale to chce čas. Jinak syn 2,5 ji měl jako první a nakazil mě. A měl ji kombinovanou s nějakým zánětem a CRP měl vysoký, tak dostal i atb. Skončili jsme s ním teda v nemocnici, protože v tý kritický fázi odmítal pít a hrozila dehydratace. Cca 4 dny byly u něj nejhorší, totální gumidek - jen spal. Ale přijde mu, že se z toho oklepal rychleji než já. Ono fakt pomáhá jen odpočívat. Že je nakazis je možný, ale ne u všech lidi a tedy i děti, je to dramatický. Někdy to přejde bez příznaků. Všímej si u dětí únavy, to je obvykle začátek. Držím palce, ať jsi rychle fit a děti to nechyti nebo to jde lehce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 06:23

Mockrát děkuji. Já jsem Teda unavená taky byla spala jsem skoro dva dny ale nevím jestli to bylo nemoci a nebo nějaká nadměrná únava. Jsem unavená s detma téměř pořád :D.. Břicho mě Teda taky bolelo pod zebrama. Na obou stranách a na levé víc. Ale spíš jakoby takovej tlak. Tak uvidíme co výsledky..me teď Teda nejvíc trápí ty oči. Mám je krvavé a hrozně to bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
15.11.18 08:23

Ahoj muj syn ji prodelal byli mu necele tri roky pres 10 dni 40 tky pak skolaboval skoncili jsme v nemocnici kde uz nevedeli chteli delat lumbalku tak mu jeste vysetrovali ocni pozadi nakonec na orl dr rekl zacina mu angina. Jak zacina ? Kdyz ma uz takovou dobu vysoky horecky ? Dostal ospen za par dni zacal vnimat komunikovat potom nas pustili domu nasledovalo nekolik viroz a zapal plic pote vyslo ze ma mononukleozu prodelanou. Jaterky mel docela dobry ale pry vekem protoze mel jeste vice mene kojeneckou stravu. Je to pres pul roku a jeste neni uplne fit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama