Mop na plovoučku a dlažbu, ždímací

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.1.22 16:21

Mop na plovoučku a dlažbu, ždímací

Ahoj všem. Přišla jsem pro radu, jaký mop pořídit. dřív jsem si pořídila třásňový, ale nebyla jsem spokojená, podlahy byly dost mokré. teď mám nějaký no name plochý s menším kyblíkem. už po několika vytírání se tam vyviklal šroub, co drží tyč a dolní část mopu dohromady a má to být flexibilní. Kýbl je nevyvážený, když se na jedné straně ždíme, tak se to převažuje a chce se to vylít. Klidně budu investovat do dražšího, jen ať ty součásti drží a mění se pouze hadr.. jaký mi poradíte z vaší praxe a proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1925
12.1.22 16:33

Máme nějaký neznačkový kulatý kýbl s odstřeďováním.
Nemá sa kam převrátit a buď jsou tam třásně nebo ten plochy mop.
Za pár stovek mám ten dojem z globusu.
Hlavně ne ten leifheit na jedné straně namocis a na druhé odstředivka. Koupila nam to tchýně na chatu a už několikrát jsem měl potopu všude když se roztancoval a ta cena nic moc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 16:37

@JiříkMazlík to je ten dvoupatrový? jeden takový jsem koupila tátovi, a též mi to nevyhovuje, když chci více ždímat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3109
12.1.22 16:37

Já má tenhle od LEIFHEIT a jsem spokojená. I když je třásňový, tak na 4 zatočení se krásně vyždíme, hodně do sucha. Mám taky plovoučku. Hlavně to baví děti, vytírat, tak to mám i bez práce :mrgreen: Předtím jsem měla rovný, ale musela jsem ždímat v ruce a pak nasazovat. A jednou jsem si půjčila od tchýně, ta má taky rovný, ale při ždímání jsem málem zvrhla ten kýbl, jak jsem na to tlačila, aby se vyždímal pořádně do sucha. Tento mám někdy od října loňskýho roku a zatím spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278
12.1.22 16:41

My máme od Leifheit, klasicky takový ten obdélníkový mop a k tomu ždímací kýbl a drží roky. Poslední dobou ho teda používám minimálně, protože sem přešla na parní, nebaví mi tahat ten kýbl, ale předtím sloužil dost dlouho a ještě ho občas vytáhnu na větší úklid a je pořád jak nový, akorát sme za ty roky investovali do náhradního hadru na střídačku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
12.1.22 16:42

@lucie.krajcarova no zvedneš košík zůstane vyset nahoře a druhým prizvednutim spadne do vody.
A to že sním vytírám dost a ještě jsem mu neublížil. Ždímání dle potřeby. A dokáže to takřka do sucha.
Jinak jestli nejsou problém peníze tak kup ten profi co mají uklízečky ždímání máš pomocí páky to z toho vymacknes. Ale chce víc místa a ideálně dva kýble čistá špinavá.
Jakou máš představu o tom suchém mopu? Jestli jen šetřit prach tak kup tu blbost s nástřikem ale rozhodně to není na velké plochy a na špínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
12.1.22 16:44

Parní mop od viledy. Zvládne plovoučku i dlažbu, „hadr“ stačí vyprat na 90°+. Po vyzkoušení všech druhů hadrových, třásňových, rotačních a nevím jakých jsem zakotvila právě u tohohle a spokojenost. Hlavně je podlaha suchá do 1 minuty i dřív. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 16:51

@Scara jéé to zní zajímavě, na kolik to vyjde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
12.1.22 16:51

@Scara pak už jen mít kvalitní plavoucku. Jinak ve spárách začne růst :lol:

Parní mop super věc dostane dolů i různé zaschlé dobroty a při tom malém množství vody to logicky moc nenamoči :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
12.1.22 16:52

@lucie.krajcarova 1000-1500 ten obyč mají ho i na lidlshopu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
12.1.22 16:54

@lucie.krajcarova Obyč mají teď na Lidlu v akci za 799,– :-)

@JiříkMazlík Jo, to jo, my teda úplně super plovoučku nemáme, ale tam používám nejmíň páry a rychle :-D Zatím dobrý ;-) Ale taky tam není taková vytíženost, takže se myje podlaha třeba jen 2× za měsíc, jinak luxuji. Na dlažbu zase jedeme skoro obden a tam bych to už bez parního nechtěla dělat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
12.1.22 16:59

@Scara a ještě jsem si oblíbil vysávání na mokro. Mám kercher se4001.
Vyčistit sním auto vytres podlahu, vysajes.
Třeba na chatě mám dlažbu a není hladká mop se do ní nedostane a bordel od krbu a prach se vni milé rad usadí. Tak to vezmu třeba 1-2× za sezonu opravdu na mokro a je jak nová :dance:
A už zachránil spoustu koberců. A věčně ho musím půjčovat všichni si chtějí vytepovat sedačky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
12.1.22 17:48

Holky, nechci vám brát iluze, ale parní mop na plovoučku ani omylem. Ani na tu nejkvalitnější se zvýšenou voděodolností. Tlakem se pára dostane do spáry i pod podlahu a dřív nebo později se to projeví. Jsem v oboru 15 let a fakt nedoporučuji. Každý seriózní výrobce to má v návodu na údržbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
12.1.22 18:46

Ja jsem spokojena s timto. Trasnove mi strasne spatne schnou a pak smrdi. Z tohoto sundam hadr, vyperu ho a vratim. A podlaha je celkem rychle sucha. https://www.oriondomacipotreby.cz/…macem-720732

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 19:32

@Janča6 a to je bez kbelíku ano?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie