Moraxella catarrhalis, zlatý stafylokok

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
65
8.1.22 08:35

Moraxella catarrhalis, zlatý stafylokok

Ahoj, moc prosím o radu. Dcera 5 let, v listopadu ji našli tyhle potvory v nose. Dali nám na ORL atb, nezabraly, na imunologii řekli, že je prý zdravá, dali ji Luivac, každopádně nepomáhá ani ten. Pořád dokola zelené rýmy, z toho následný kašel, který je hlavně v noci. Neustále je zahlenena. Používáme konvíčku na výplach nosu, ale tou ji jen pomůžu se toho částečně zbavit ale stejně se po pár dnech bakterie namnozi znovu a zase rýma atd. Takže nekončící zatím marný boj. Pomohli vám nějaké bylinky nebo to zkrátka musí odeznít samo, až se s tím její tělo popere? Kdyby šlo jen o tu rýmu, ale mne štve hlavně ten následný noční kašel, je pak unavená, nevyspana. Já už jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5846
8.1.22 20:06

A jak vypadá nosní mandle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
8.1.22 20:31
@Doctus píše:
A jak vypadá nosní mandle?

To nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
8.1.22 20:47

@ifpulpo
Předpokládám, že během ORL vyšetření se zaměřili i na nosní mandli (adenoidní vegetaci), pokud by byla zhnisaná, bylo by vhodné její odstranění, neboť může být zdrojem opakovaných infekcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
8.1.22 20:54
@Doctus píše:
@ifpulpo
Předpokládám, že během ORL vyšetření se zaměřili i na nosní mandli (adenoidní vegetaci), pokud by byla zhnisaná, bylo by vhodné její odstranění, neboť může být zdrojem opakovaných infekcí.

Udělali ster, zjistili bakterie, nasadili atb. Mandle nevysetrovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
8.1.22 21:03

@ifpulpo
Určitě si zajděte na ORL znovu a nechť zhodnotí nosní mandli (na to je potřeba endoskop).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
8.1.22 21:06
@Doctus píše:
@ifpulpo
Určitě si zajděte na ORL znovu a nechť zhodnotí nosní mandli (na to je potřeba endoskop).

OK děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 21:08
@ifpulpo píše:
Ahoj, moc prosím o radu. Dcera 5 let, v listopadu ji našli tyhle potvory v nose. Dali nám na ORL atb, nezabraly, na imunologii řekli, že je prý zdravá, dali ji Luivac, každopádně nepomáhá ani ten. Pořád dokola zelené rýmy, z toho následný kašel, který je hlavně v noci. Neustále je zahlenena. Používáme konvíčku na výplach nosu, ale tou ji jen pomůžu se toho částečně zbavit ale stejně se po pár dnech bakterie namnozi znovu a zase rýma atd. Takže nekončící zatím marný boj. Pomohli vám nějaké bylinky nebo to zkrátka musí odeznít samo, až se s tím její tělo popere? Kdyby šlo jen o tu rýmu, ale mne štve hlavně ten následný noční kašel, je pak unavená, nevyspana. Já už jsem z toho zoufalá.

MRSA, na to nezabírá nic. Kdysi zabírala Lenica v infuzích, ale už je ta potvora rezistentní i na to.

• Citovat
  • Nahlásit
5846
8.1.22 21:22

@Floralys
Proč by to měl být zrovna MRSA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 21:30
@Doctus píše:
@Floralys
Proč by to měl být zrovna MRSA?

Zakladatelka píše, že je to zlatej stafylokok.

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 21:31
@Floralys píše:
Zakladatelka píše, že je to zlatej stafylokok.

Latinsky multi rezistant stafylokokus aurea. Nebo nějak podobně.

• Citovat
  • Nahlásit
50
8.1.22 21:52

@Floralys Zlatý stafylokok je všeobecně Staphylococcus aureus, nemusí to být rovnou MRSA. MRSA je meticilin (u nás oxacilin) rezistentní S. aureus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 21:56
@KovarovaV píše:
@Floralys Zlatý stafylokok je všeobecně Staphylococcus aureus, nemusí to být rovnou MRSA. MRSA je meticilin (u nás oxacilin) rezistentní S. aureus.

Stafylokok se postupně etabloval do této pozice. Je v podstatě nevyléčitelnej. Původního Stafylokoka citlivého na penicilínové složky už v podstatě není vidět.

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 21:57
@Floralys píše:
Stafylokok se postupně etabloval do této pozice. Je v podstatě nevyléčitelnej. Původního Stafylokoka citlivého na penicilínové složky už v podstatě není vidět.

Na vině je nadužívání antibiotik hlavně ve Spojených státech.

• Citovat
  • Nahlásit
50
8.1.22 21:59

@Floralys Na klasický penicilin ne, ale na oxacilin je citlivá velká část kmenů v populaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat