Morčátko - kluk nebo holka? Foto

1174
2.7.20 17:05

Morčátko - kluk nebo holka? Foto

Ahoj, před pár dny jsme si pořídili morčátko, holčičku, druhý den jsme byli ve zverimexu pro druhé morče. Snáší se dobře, akorát se mi moc nezdálo jejich chování, neustále na sebe mručí, honí se po kleci atd, tak jsem jim zkoukla „podvozek“ :jazyk: a druhé morče se mi tak úplně nezdá, jako holka :think:. Můžete poradit, co to doma vlastně máme?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26413
2.7.20 17:06

Kluk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
2.7.20 17:08

@Russet Děkuju za odpověď. Toho jsem se bála :(. Hlavně, že jsem při koupi druhého i do telefonu zdůrazňovala, že chceme holku. Se z toho fakt picnu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2195
2.7.20 17:11

Kluk jdou vidět už i kulky. Hned je odděl, ale možná už je pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26413
2.7.20 17:11
@Ajma píše:
@Russet Děkuju za odpověď. Toho jsem se bála :(. Hlavně, že jsem při koupi druhého i do telefonu zdůrazňovala, že chceme holku. Se z toho fakt picnu :zed:

Ve zverimexu, pokud to je řetězec, nepracují odborníci. Spíš jsou to jen podavači účtenek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26413
2.7.20 17:12

Jak je staré? To je nějaké veliké, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2195
2.7.20 17:16

Cca za 2 měsíce by případně porodila, takže za tu dobu se ukáže, jestli jsi stihla oddělit včas.
Tady najdeš víc informací.
Paní Renata vede azyl a má dlouholeté zkušenosti. V případě potřeby se jí dá zavolat na číslo co má na stránkách.
http://www.morcataureny.stranky1.cz/…anka-247166/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
2.7.20 17:17

Kupovali jsme ho v místnim zverimexu, který by řetězec být neměl (první kupované v řetezci je, ale je zlaťoučká). Mělo by mu být 6 týdnů, ikdyž je teda stejně velké, jako první morče, kterému je údajně 3,5 měsíce.

Edit: Tmavé morče samička Teddy, druhé asi kluk.

Příspěvek upraven 02.07.20 v 17:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26413
2.7.20 17:18
@Ajma píše:
Kupovali jsme ho v místnim zverimexu, který by řetězec být neměl (první kupované v řetezci je, ale je zlaťoučká). Mělo by mu být 6 týdnů, ikdyž je teda stejně velké, jako první morče, kterému je údajně 3,5 měsíce.

Tomu šest týdnů není ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
2.7.20 17:21
@Russet píše:
Tomu šest týdnů není ani omylem.

Souhlas, taky se mi to hned nezdálo. Dlouho jsme morče sháněli, nechtěla jsem ze zverimexu, ale široko daleko nic, tak jsme zkusili zverimex a měli tam jediný morčátko, který se nebálo, nechalo se vzít, hladit, není z velkochovu a je to znát, tak jsme do toho šli. Nechtěla jsem, aby bylo samotný, proto ten rychlý nákup dalšího.
Teď nevim, co dělat. Množit nechci ani omylem, ale ani se mi ho nechce vrátit do zverimexu :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26413
2.7.20 17:24
@Ajma píše:
Souhlas, taky se mi to hned nezdálo. Dlouho jsme morče sháněli, nechtěla jsem ze zverimexu, ale široko daleko nic, tak jsme zkusili zverimex a měli tam jediný morčátko, který se nebálo, nechalo se vzít, hladit, není z velkochovu a je to znát, tak jsme do toho šli. Nechtěla jsem, aby bylo samotný, proto ten rychlý nákup dalšího.
Teď nevim, co dělat. Množit nechci ani omylem, ale ani se mi ho nechce vrátit do zverimexu :(.

Jestli ho máš ode dneška, šla bych ho vrátit s tím, že jsem chtěla holku a tohle je sameček. Uvidíš, jak se bude cukat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
2.7.20 17:27

Zítra skočim na veterinu a nechám kluka kastrovat, tim bude po problému.

@IvaX moc děkuju za odkaz na stránky, je tam spousta infa :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
2.7.20 17:29
@Russet píše:
Jestli ho máš ode dneška, šla bych ho vrátit s tím, že jsem chtěla holku a tohle je sameček. Uvidíš, jak se bude cukat.

máme ho od pondělí. Asi ikdybych ho koupila dneska, tak by se mi ho nechtělo vracet. V malý kleci byli 3 a vypadali teda dost smutně, doma hned ožil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26413
2.7.20 17:32
@Ajma píše:
máme ho od pondělí. Asi ikdybych ho koupila dneska, tak by se mi ho nechtělo vracet. V malý kleci byli 3 a vypadali teda dost smutně, doma hned ožil.

Budete mít mláďata. Brzo. Březí mohou být klidně už po 5. měsící stáří. Jestli neva, tak pohoda ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6482
2.7.20 17:32

Nekupovat zvirata ve zveraku, kupovat od chovatele. Ja treba chovam cistokrevny morcata. Staci napsat, poradim chovatele v okoli. Je to samozrejme kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama